Jump to content
Българският форум за музиканти

Електронни или акустични?


Recommended Posts

да,тези са добри,но за да не стане реклама на сашо-крашо ще ти кажа да видиш всички сетове в раздел борса,защото има доста добри оферти :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдо АКУСТИЧНИ!!!Ако не си свирил на акустични барабани..............,значи не си свирил на барабани!Вземи някой сет за 200-300лв(стандартен)и продължавай да събираш кинти!Ако мислиш да свириш с тях"професионално",за 500 кинта е трудно да вземеш нещо свястно!!!!Поздрави!!!!

 

 

П.С.Абе доста ще ме храчат с тея Амати,ама ако следиш обявите и търсиш както трябва,си взимаш супер сетче за 300 кинта :) !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то и за 600 ще са толкова свестни!Мисълта ми беше да скочи на нещо тънко(за 200-300,има такива),да се научи,и като просвири професионално(и събере3000-4000лв)да сяда зад ТАМА,Пърл,или каквото там иска!!!Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо трябва да ги дава тези 200-300 лева?нали знаеш че като се почне от кожи и се стигне до педали и чинели този сет пак няма да е 200-300 лева,пък и 100 пъти по-добре ще е ако сега си вземе един тренировъчен пад за ~20 лева и като стане добър и си събере пари да си купи сет за ~2000-3000 лева?защото така или иначе за 200-300 лева ще вземе буклуци които после няма да може да продаде...ще има да си пълни мазето с бидони :)

моето мнение е да си вземеш пад за 20 лева и като събереш поне(поне!!!) 1200 лева да си вземеш сет барабани(без чинели) и от там на татъка да ъпгрейдваш било стойки,чинели,кардани,т.н.

пък и не виждам смисъл след като е начинаещ да си взима цял сет от сега...трябва му поне 1 година само на солото да свири!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тази 1 година да добави и каса,да свири с тях двете още 1 година,после фус - още 1 година и така докато му изчезне ентусиазма.Човека иска да свири на барабани.Може да не му се свири Стик Контрол 1 година докато си "заслужи" правото да си задоволи желанието.Защо,по дяволите,давате такива съвети???Rebec пита кое е по-добре от 2-та типа барабани и дали можем да предложим нещо добро като например съотношение цена/качество.Дълбайте в тази насока,не в това какво ще е по-добре за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти брато! Относно въпроса който си поставил моето мнение е за акустичен сет барабани! За електронни не искам и да говоря- те са абсолютна имитация на акустичните и не си заслужава да хвърлиш толкова пари! Събирай парици и зимай каквото ти хареса! Успех със свиренето! :metalist:

Всичко - най....... :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

drummer89 ти още малко ще изкараш електронните барабани че са пълни буклуци бе? ;) ти дори сядал ли си зад примерно едни Roland TD-3(такива имам аз в момента) ? сядал си...зад някой алесис дето е пълно дърво и айде вече всички електронни са буклуци...това че за 500 лева ще си вземе буклуци е ясно..то даже за 500 лева и акустичните пак ще са буклуци...айде моля ти се... :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След тази 1 година да добави и каса,да свири с тях двете още 1 година,после фус - още 1 година и така докато му изчезне ентусиазма.Човека иска да свири на барабани.Може да не му се свири Стик Контрол 1 година докато си "заслужи" правото да си задоволи желанието.Защо,по дяволите,давате такива съвети???Rebec пита кое е по-добре от 2-та типа барабани и дали можем да предложим нещо добро като например съотношение цена/качество.Дълбайте в тази насока,не в това какво ще е по-добре за него.

Батенце... Той какво ще направи като никога не е свирил и си земе сет, без уроци и нищо? И какъв стик контрол - това не е книга за начинаещи, трябва си му школата на Палиев за малък барабан и един знаещ учител, да земе дa го научи какво е това ритъм. Той не може да си координира ръцете ако го накараш да изсвири синкопирани осмини, пък мислиш ще може да изсвири някой по-сложен бийт? Ентусиазмът е безсмислен, когато нямаш търпение да постигнеш това, което желаеш. А ако ти самият така си започнал - от нищото направо сет, или изобщо не можеш да свириш или си роден талант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си, обаче не знам какво толкова пита, при положение, че вариантите са 2 - акустичен ако си в къща, електронни в апартамент. Аз така виждам нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акустични...задължително...може да е с един алт -том....но душата е в акустиката!!!сърцето е в акустиката :)

Редактирано от HERB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз 4овек не съм голям барабанист, но имам няколко годишен опит. ами зна4и за звук акусти4ните са с по - добър звук от електронните. оба4е акусти4ните са по - трудно преносими и по - тежки, докато електронните са по - леки и по - лесно преносими. де да знам дали... ако иска6 може6 за на4ало да си купи6 падове - това са като електронни барабани, само 4е не издават голям 6ум и не се вклю4ват никаде. други плюсове и минуси поне за сега не знам. успех в търсенето на избора :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички че се отнесохте толкова отговорно към моята тема!

Бях на почивка за известно време и за това не можех да поглеждам темата.

Видях че тук са писали че няма да мога да кординирам движенията и така нататък....

Аз съм музикант, сега ще съм първа година в Академията в Пловдив , свиря на гъдулка, също така се занимавам и с тъпан и добре се справям , но не знам дали ще е така ако пробвам с барабани(знам ,че разликата е голяма от тъпана и брабаните), за това искам да си взема и да опитам защото много съм се надъхал за барабаните ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това че свириш на тъпан е добре(от 1ви до 4ти клас свирех само на тъпан и тарамбука),значи ритъма е в теб!Единственото общо между тъпана и барабаните обаче е това че са ударни инструменти!За координацията и разделянето което споменаха колегите....,ами напълно прави са,след като си музикант не виждам смисъл да ти обяснявам защо!Ако искаш да претропваш някоя свадба(то кои ли поръчва вече оркестри на свадба),където се свири основно 2/4,7/8,евентуално11/16 и тук таме някоя 9ка,ще се научиш!Но ако смяташ да ставаш БАРАБАНИСТ,гледай да запишеш 2ра специалност ударни!Риска е в това е че ше си или посредствен барабанист,или посредствен гъдулар(или и двете,което е кофти)!В крайна сметка музиката е нещо което трябва да те прави щастлив и да си доволен от това което правиш!Всяка осъществена мечта е една изживяна радост,затова прави това което сам прецениш че е по-добро за Теб!!!Поздрави и успех със начинанията :slap: !!!Пешо!

 

П.С.А случайно зад този РЕБЕЦ,да се крие някой Стоян :yes: ?!?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.