Jump to content
Българският форум за музиканти

Имат ли Ibanez подобен модел?


a_panov

Recommended Posts

Модела Ibanez RG321MH може да го видите на:

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=62920

Търся подобна китара но:

1. не с 24 а с 22 или 21 прагчета

2. да е с такова неподвижно магаре отзад а не като гибсънските

3. 2 двойни, 1 двоен + 2 единични или 3 единични адаптори

 

Имат ли Ibanez подобен модел като Ibanez RG321MH но с 22 или 21 прагчета.

Или са си взимам Скуайър - Фендър и да застопорявам магарето

Редактирано от a_panov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ибанез са предимно метълски китари. А дори и не-метълските им модели имат тремоло. По-добре се ориентирай към друга марка.

 

2. да е с такова неподвижно магаре отзад а не като гибсънските

Би ли обяснил това какво трябва да значи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ибанец в този ценови клас отговарящ на това описание неможах да видя в сайта им, но можеш да огледаш Джаксъните, според моето скромно мнение са по-добра алтернатива от Скуаер

JS30DKT Dinky™ Hardtail

Това например отговаря на твоето описание.

 

ЕДИТ: пропуснал съм условието за специфичния бридж...сори

Редактирано от black_waltz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не мога да разбера защо предпочиташ по-малко прагчета? Като гледам, това е единственото нещо, което не харесваш на RG321, но по мои наблюдения...все някога ще ти се прииска и/или наложи да използваш тези прагчета, от които в момента се отказваш, помисли добре. А и RG321 са много приятна серия китари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^при по-малко прагове саунда е различен, особено на нек адаптера.

Нямам знанията да дефинирам точно и изчерпателно обяснение, но е така.

 

П.С. Малмстийн що в повечето време свири на китари с 21 прага :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то и аз съм забелязал , че много соло китаристи свирят със 21 прага и то повечето със стратове веднага се сещам за ричи , и солиста на скорпионс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

black_waltz, Jackson JS30DKT е с 24 прагчета, въпреки, че в сайта на Jackson е даден с 22.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да се спреш на Ibanez. За момента това е марката,която предлага оптимално качество на достъпна цена. Според мен Скуайър не е добър избор, като се има предвид, дебеллия гриф и рехавия тон. Мисля,че трудно ще откриеш точно това което описваш от Ibanez, но има други много приемливи модели с 22 прага, на които също можеш да застопориш тремолото. Ето няколко линка.

Успех!

 

http://www.ibanez.co.jp/eu/news/f_products...Limited/sa.html

http://www.thomann.de/de/ibanez_sa120exbk.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при по-малко прагове саунда е различен, особено на нек адаптера.

 

Ми то и аз съм забелязал , че много соло китаристи свирят със 21 прага и то повечето със стратове веднага се сещам за ричи , и солиста на скорпионс :)

 

Аха, ясно, пак от "онези" аргументи :) Е, нищо де, здраве да е - он' си знае що му е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ми не, аз съм си правил AB-тест. Китарата с 21 прага определено вадеше по-кефещ и богат тон(за мен) на нек адаптера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи има вариант да си пробвал A/B две идентични китари с различни грифове? Интересно...

Сподели кои са били двете китари , че стана интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата при 24 и 22 прага е само една - тона е по-различен. Нек адаптора позициран е по-далеч от бриджа и пасва точно на 24 праг където е точно четвърт от мензурата. Разлика между 21 и 22 няма - нек пикъпа е на едно и също място. Но при 24 прага се измества по-близо до бриджа.

 

А изказванията относно това, че Ibanez са метълски китари са направо ... незнам... смешни?

 

Примери от сегашния LINE UP :

 

AR Серията

AR200FM

AR300RE

 

ART Серията

ART80

ART320

 

SA Серията

SAS32EXFM

SAS36FM

SA260FM

 

DN Серията

 

DN500

 

SZR Серията

 

SZR520

SZR520

 

Повечето показани китари са с хъмбъкери, но това е само и единствено плюс. Който иска тру-сингли - повечето имат койл-тап схема. Много версатилни китари.

А относно тремолата - Ибанез са, бяха и винаги ще са с няй-добрите двойно заключващи системи. Който не вярва... каня го да пробва моите цял ден срещу бира. Добра двойно заключваща система пази по-стабилно строя отколкото фиксиран бридж. :)

 

Моите пет стинки.

Редактирано от Daniel_V
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.