Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Deluxe 59'er Model


Fenix

Recommended Posts

Един приятел ми даде неговата нова стара китара Ibanez Deluxe 59'er model да я пробвам и честно да ви кажа, доста съм разочарован от тоя Ibanez. Не очаквах да хвана тяхна китара, която да не ме накефи. Аз съм си свикнал на моя Jackson и сега тая ми се струва с мноо дебел гриф и много високи струни, а и липсата на каквото и да е тремоло е мноо дразнеща за мен. Също и звука не ме кефи. Чиситият е по-як от тоя на моята, но с диста не ме кефи. Е вярно че Jackson са си метъл китари :godbless:. Кажете к'во мислите за тоя Ibanez (тия дето сте свирили на нея де :godbless: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова да не е копието на Les Paul?

Свирил съм на такава,но не си спомням точно как се водеше модела.Ако е същата, верно че не е много добра за як дист.Но пък изработката е върха.Едно време е струвала сума и пари тази китарка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tова да не е копието на Les Paul?

Свирил съм на такава,но не си спомням точно как се водеше модела.Ако е същата, верно че не е много добра за як дист.Но пък изработката е върха.Едно време е струвала сума и пари тази китарка.

Мдаа, има точната форма като на Les Paul-a. Дори има pickguard без да и трягбва :godbless: . Между него и тялото има толкоз място, че мога да си държа там към 10тина батериики за диста :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хех,тази е значи!

Добра китара е,просто е по-различен тип от твоята.Само дето не носи на силно изкривяване,защото е с т.н. "микрофонни" адаптори.

М/у другото от къде каза че са ти я дали,аз не съм вижал друга такава.Не е често срещан модел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел Нино (на Субтиера вокал) си я е купил на старо за 300 лв. !!! :godbless: !!! и ми я даде да я пробвам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изнамерих едни стари снимки,където другия китарист на Брейнсторм свири с един такъв Ibanez.Снимката е с много лошо качество,но все пак е от преди сума и години и направена е "екстремални" условия. :godbless:

Ibanez

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май сьм виждал такьв АИБАНЕЦ прелича на ЛЕС ПОУ и цвета е някакво кремаво .имаше тука един такьв в читалиштето ама надписа му не е като на истински .

 

И явно е много стар заштото никои не го бара стои си в куфара и няма струни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май сьм виждал такьв АИБАНЕЦ прелича на ЛЕС ПОУ и цвета е някакво кремаво .имаше тука един такьв в читалиштето ама надписа му не е като на истински .

 

И явно е много стар заштото никои не го бара стои си в куфара и няма струни

:read: Моментално ми се обади!

За тва читалище...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май сьм виждал такьв АИБАНЕЦ прелича на ЛЕС ПОУ и цвета е някакво кремаво .имаше тука един такьв в читалиштето ама надписа му не е като на истински .

 

И явно е много стар заштото никои не го бара стои си в куфара и няма струни

Тая китарка започна да ме кефи, я кажи къде е т'ва читалище. Nalbantov, кажи ако ще я взимаш. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тука ве в родния ми град Харманли. ама мисля че казах,че май не става щтом никой не свири с него от толкова години .

 

 

 

Иначе с него май са свирели едни ХАРМАНЛИЙСКИ легенди наречени "СЛАВЯНИ" тва е много стара група на около 25-30 години и вече я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.