Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет при внасяне на бас в БГ


KAE

Recommended Posts

Здравейте!

Не знам дали мястото на темата е тук, тъй като е по-обща, но понеже се отнася за бас - цопнах я тук.

В момента съм извън БГ,а мисля да си взема чисто нов бас (тук цените биват). Но изникват два въпроса:

1. Подлежа ли на брадва на митницата

2. В самолета дали ще имам проблеми с дъската

 

Ако някой е минал през тези "неволи", нека пише. Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който видиш надписа "Welcome to Bulgaria", бъди готов да понесеш гавра... :cheers: И да- подлежи на обмитяване инструмента, ако не минеш с номера, че е личен и т.н. но зависи- по принцип митничарите могат и за връзките на обувките ти да се хванат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще летиш със самолет провери предварително дали ще те пуснат с баса като ръчен багаж. В Европа е добре, но американците са полудели от мерки за сигурност и доста музиканти са потърпевши. Ако не искат да те пуснат и басът е с "bolt on" гриф аз бих направил следното: сваляш струните и отделяш грифа от тялото. Слагаш ги в багажа, внимателно увити с дрехи и си готов.

 

Звучи малко екстремно, но ще свърши работа. Е, не го прави ако си взимаш инструмент "custom shop" за хиляди пари :lol: В такъв случай по добре си купи куфар :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...сваляш струните и отделяш грифа от тялото. Слагаш ги в багажа, внимателно увити с дрехи и си готов....

екстремист такъв :green:

 

За щастие съм по на изток и от Европа. Осведомих се вече, че няма да има караници в самолета, за щастие няма да се наложи екстремно разглобяване на оръжието :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиш се на луд и това е.Обясняваш (ако те спрат де)че тази китара не струва повече от мобилния ти телефон и просто си дрънкаш на нея.Никога не съм имал проблеми

Редактирано от tsetso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не го прави ако си взимаш инструмент "custom shop" за хиляди пари :metalist: В такъв случай по добре си купи куфар :violin:

Абе един приятел и твърдия калъф с код не го спаси!!

Бяха му налучкали кода и явно пипала китарата, защото ми се оплакваше, че грифа е леко изкривен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бяха му налучкали кода и явно пипала китарата, защото ми се оплакваше, че грифа е леко изкривен!

Това, най-вероятно, е заради смяната на климатичните условия (влажност и температура - и двете оказват влияние)

Редактирано от pacman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.