Jump to content
Българският форум за музиканти

No Limits


Recommended Posts

Мисля, че не след дълго оправданието "...да ама ние сме в България" няма да важи :D затова четете и ставайте богати ;):D;):D;):D;):):)

 

 

 

През 1950 г. очарован от развитието на технологиите и появата на ролковите магнетофони, Джак Холцман регистрира своята първа звукозаписна компания Elektra. Преди няколко седмици на 74 годишна възраст, човекът открил и продуцирал Judy Collins, The Doors и Queen стартира поредният си музикален лейбъл, Cordless Recordings.

 

Cordless Recordings не е поредното въведение в безкрайния списък от независими звукозаписни компании, а нов подход за изследване и развитие на музикалната индустрия предприет от Warner Music Group, една от четирите най-големи музикални компании в света.

 

Cordless е един от първите така наречени „eLabels”, които са компании използващи интернет за да откриват и продуцират своите артисти. Стартирането на подобна инициатива е знак за това, че музикалната индустрия, която повече от 5 години се бори с интернет пиратството причиняващо загуби в размер на 1/4 от годишните приходи на компаниите, най-после разбра, че интернет е по-скоро възможност отколкото препятствие. Това е знак за това как милионите независими музикантски блогове и сайтове, увеличаващият се брой на легалните интернет музикални магазини и икономически атрактивната дигитална дистрибуция принудиха музикалните компании да преосмислят начините за продуциране, реклама и продажба на своите продукти.

 

Традиционният начин за откриване на таланти, който се състоеше предимно в бродене из задимените клубове, отдавна е история. В днешни дни музикалните продуценти търсят своите звезди седейки пред своите компютри и сърфирайки в сайтове като MySpace и Purevolume.

 

Cordless Recordings не са първите в това начинание, тяхната иновация е в начинът, по който компанията изгражда работните си и финансови взаимоотношения със своите артисти. Вместо да издават сингли или албуми, групите на Cordless публикуват малки компилации от по три песни. Тези компилации дават много по-добра идея за стила на групата отколкото синглите, като също така осигуряват на публиката системен поток от нови песни за разлика от досега познатата система с издаването на албум. Тази концепция на работа е до голяма степен заимствана от начина на работа на музикалните компании през 50-те, 60-те и 70-те.

 

Според Джон Холцман най-голямото предимство при издаването на тези малки компилации е, че по този начин финансовият риск е много по-малък отколкото при издаването на албум. Обикновено когато първият албум не се продаде добре втори албум няма, а този опит струва на музикалната компания в най-добрия случай 500 хил. USD.

 

Предимството на новият способ на продуциране, който Джон Холцман разработва е неговият много по-малък мащаб, което означава и по-малко разходи за осъществяването му. По този начин с парите необходими за издаването на един дебютен албум могат да се финансират 10 малки компилации, което автоматично увеличава шанса за успех.

 

Този тип връзка носи много по-малки рискове и за самите изпълнители. Вместо артиста да подписва дългосрочен договор с компанията без нито една от двете страни да знае какви продажби ще осъществи дебютният продукт, Cordless предлагат опростени, краткосрочни договори. Този договор не осигурява на артистите финансовите привилегии, за които много хора мечтаят, но за сметка на това им позволява да запазят авторските си права след като изтече договореният 21-месечен срок, през който Cordless Recordings държат изключителните права върху продукта.

 

Музикалният лейбъл вече е сключил договори със седем групи, за които Warner Music не са били достатъчно сигурни за да им предложат традиционен договор. Шест от групите са открити по традиционният начин, а седмата е открита чрез интернет.

 

Подобен модел на продуциране се използва и от дигиталното подразделение на Universal Music. Тяхната идея е да не се ограничават само с намирането онлайн пазар за утвърдени концертиращи артисти, а и осигуряване на пазарна ниша за неутвърдени артисти, които обикновено са отхвърляни от големите компании.

 

Докато музикалните магазини бързо изхвърлят албумите, които не се продават, онлайн продавачите имат възможността да поддържат много по-големи каталози за неопределен период от време, като по този начин позволяват на артистите да си осигурят позиции с течение на времето.

 

При оформящият се нов музикален пазар предизвикателството да накараш хората да слушат нова музика не е по-малко отколкото при традиционният пазар. Именно за това промоционалните трикове от материалният свят се пренасят и в интернет. Предлагането на безплатен временен достъп до определени песни в онлайн музикалните магазини като iTunes е също толкова ефективен промоционален трик колкото и традиционните радио ротации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми...ЕВАЛА :godbless:

само не ми харесват тея малки мини-албумчета по 3 песни. един албум трябва според мен поне да има история, може тема, но и начало и край. защото иначе няма смисъл песните да са в един албум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми...ЕВАЛА :happy:

само не ми харесват тея малки мини-албумчета по 3 песни. един албум трябва според мен поне да има история, може тема, но и начало и край. защото иначе няма смисъл песните да са в един албум

е то за три песни - може да има история по тема с На4ало и край :happy:

 

 

"Обикновено когато първият албум не се продаде добре втори албум няма, а този опит струва на музикалната компания в най-добрия случай 500 хил. USD. "

Този цитат Автоматично дава Отговор на Въпроса защо в БГ няма и няма и да има Качествен Албум на Банда и Изпълнител в Скоро Време :read:

 

 

иначе другото написано е доста интересно,но като се стигне до Момента в Който,примерно Американския,Продуцент каже "Това ми Харесва- Къде е Групата?"

и отговора е "Ами в България"

Почват едни Мисли за Визи, за Разходи и Продуцента се обръща към Следващата в Листа Банда :godbless:

 

както и да е де!

 

Аз пак Развалих Мечтите :wall:

Извинявам се !

Ама Пробвайте де!

и аз ще пробвам- друго не ни остава :cheers:

Редактирано от BlackCorsair
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се стигне до Момента в Който,примерно Американския,Продуцент каже "Това ми Харесва- Къде е Групата?"

и отговора е "Ами в България"

Почват едни Мисли за Визи, за Разходи и Продуцента се обръща към Следващата в Листа Банда cool.gif

Ами не знам, не съм сигурен ама на мен по-скоро ми се струва, че идеята е групата да си бачка където си е, а продуценти да си стоят и те там където са си....смисъл връзката да става по нета :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, не съм сигурен ама на мен по-скоро ми се струва, че идеята е групата да си бачка където си е, а продуценти да си стоят и те там където са си....смисъл връзката да става по нета :cheers:

Да де То "Връзката" ще си стане по нета - въпроса е след това :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам, не съм сигурен ама на мен по-скоро ми се струва, че идеята е групата да си бачка където си е, а продуценти да си стоят и те там където са си....смисъл връзката да става по нета :cheers:

Добре си ги замислил нещата успех!

Ако не си на 300 метра от продуцента и даже на 5 минути за отговор - чакай да видиш... А варианти за визи даже не се пораждат. Само коментари от типа "писна ми от латиноси" или подобни. Та ако искате да пробивате на американския / световен пазар си стягайте багажа и заминавайте натам ( сега поне има много варианти ) и бачкайте много ама МНОГО щото там пробиват само най-отдадените на идеите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си на 300 метра от продуцента и даже на 5 минути за отговор - чакай да видиш... А варианти за визи даже не се пораждат. Само коментари от типа "писна ми от латиноси" или подобни. Та ако искате да пробивате на американския / световен пазар си стягайте багажа и заминавайте натам ( сега поне има много варианти ) и бачкайте много ама МНОГО щото там пробиват само най-отдадените на идеите си.

:)

Ей затова и Аз говорех!

Радвам се,че Форума се чете и от Трезвомислещи и Здравостъпили на Земята колеги :read:

 

 

:cheers::-(:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и бачкайте много ама МНОГО щото там пробиват само най-отдадените на идеите си.

....ми то и тука е така :lol::lol::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и бачкайте много ама МНОГО щото там пробиват само най-отдадените на идеите си.

....ми то и тука е така B):):D

Тука изобщо не е така !

:P :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.