Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за бас- Esp Ltd B-50


hellman

Recommended Posts

Здравейте, днес ще си направя първият пост във форума след известно четене :offtopic-001:

Надявам се темата да не е проблемна-задавам въпрос за определен продукт, а не примерно "кажете какво да си взема"

 

Искам да попитам дали имате някакви впечатления за този инструмент.От доста време го гледам в нета, но днес го видях на живо в Динакорд.Тъй като бързах, неможах да го пробвам, но ми се иска утре да направя това.

 

За представа-цената е 398 лева

 

И да си имате идея колко съм начинаещ-свиря на орфей по наследство :) , не съм ходил на учител(но задължително ще тръгвам!!!) и общо взето пипам такова чудо, наречено бас, от около 3 седмици като разочавам отделни бас линии от песни.

 

 

ПП:Благодаря предварително за отговорите

ПП:Надявам се да не съм нарушил правилата, ако съм направил някакъв вид реклама с тази цена, ако е така-можете да я махнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз имам такъв бас от около година и половина. Първи ми е, нямам много впечатления от други басове. Като цяло ми харесва и съм доволен. Грифът като че ли ми е по-неудобен от фендерските, тъй като радиусът му на закръгление е по-малък, и ми се струва по-твърд. Като звук ми харесва, но и аз нямам някакви особени критерии. Като го купувах тръс-рода не беше настроен както трябва и струните бръждеха адски много в прагчетата, но това се оправя лесно и си зависи за конкретната бройка. Не знам защо не му бяха направили сет-ъп в магазина. Най-сигурният вариант да останеш доволен от покупката е да отидеш и да си го избереш сам, както и да го сравниш с някой от останалите в магазина.

 

Според мен баса си струва парите, аз лично съм доволен от покупката. Не е лошо да погледнеш и Cort какво предлагат в този ценови диапазон. Чувал съм добри отзиви за тях.

Редактирано от BlindVictim
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че не си нарушил правилата с цената.Иначе за съжаление нямам впечатление от модела.Добре дошъл във форума и поздравления че пишеш грамотно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговора, да днес смятам да го сравня с Cort-овете в магазина.Принцпипно аз исках да си взема точно този бас. Исках да чуя и чужди мнения, защото все пак съм пълен новобранец в музикалния свят.

От изчетеното тук разбрах, че трябва да обърна внимание на:

-дали ми е удобен инструмента

-дали има крив гриф

-бръждене на някои от по-горните прагове

ако има друго-пишете, макар че вече може да съм отишъл да го пробвам :bravo:

 

ПП:Ха-ха, благодаря за поздравленията :), успях да завърша седми клас отличен.(горе-долу и това е поводът за тази покупка)

Редактирано от hellman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато се тества един бас, бъди внимателен за баланса на грифа. Ако натежава и виси надолу, то има голяма вероятност да се уморяваш при свирене. Това не вярвам да е проблем при този бас, но все пак да си го кажа. Това се усеща само при сложен колан. :) Казвам го, защото един мой приятел тръгна да тества това леко фактченце седнал и плаках от смях до него :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го и това :hysterical: Благодаря, че и ти се отзова на темата ми.

Четох едно ревю, при което пишеше, че няма такъв проблем.Разбира се, ще помоля да ми сложат един колан и да го пробвам.(без това ако ще го взема ще си купя и колан)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От изчетеното тук разбрах, че трябва да обърна внимание на:

-дали ми е удобен инструмента

-дали има крив гриф

-бръждене на някои от по-горните прагове

 

Като за първи бас това ти е повече от достатъчно. Като посвириш повече, като го разменяш и аз по няколко дни на колеги с инструментите, ще си изградиш изисквания, специфични за тебе. И втория ти бас ще е ИСТИНСКИЯ твой бас. Засега- просто взимай нещо не много скъпо и почвай да свириш !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че съм си изградил някакви предпочитаня, все пак свирих известно време с с един Орфей по лиценз на Ибанец.Дефакто, това е моят втори бас :rolleyes: , та ще видим...след малко тръгвам към магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за двойния пост, но няма как да редактирам предишното си мнение.

Вече официално си имам мой собствен инструмент :help: Cort C4H!!!

За малкото, което платих над LTD-то, получих доста повече :hysterical:

Ей сега го почвам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в какъв смисъл няма такова животно-добър или лош, че не разбрах? ;)

 

В буквалния смисъл - никоя българска фирма за китари няма лиценз на каквото и да било ! Това, че "по случайност" им съвпадат формите, нищо не значи, освен че ако ги намерят на картата, ще ги осъдят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.