Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпросче за БГ текст


Recommended Posts

Мъча се тук с един текст, музиката стана здрава, ама нещо не знам що текстът се в посока Меноуар отива :punk_guitar:)) пък не ща да е някво дебилно ... То ясно, че като има думата цар и се натам избива ама кво да правиш ... дет вика един приятел сложи и "пръстен" и да е ясна работата :lol:)

 

Ако може да си кажете забележките, какво не ви харесва, предложения и т.н. бирите от мен :D

 

Иван Асен

http://tempodisey2.hit.bg/Ivan%20Asen_final_instr..mp3

 

10 години

изгнание

В чужда държава

10 години

желание

Да се върне...

 

Брат против брата

Кръв срещу кръв

Плаче земята

Кой ще е пръв

Страда народа

Бедност и глад

За чужда изгода

Не ще да умрат

 

Иване Асене Х4

 

Душите жадни

жадни за победи

Редиците строени

Погледи пленени

От силата на царя

От неговата реч

От Българската слава

От Българския меч

(тая горната част не знам що ма се получава добре, според мен де)

 

Победа, победа

И там стои сред тях

Живее за народа

Без да чувства страх

Силни са очите

Здрави са ръцете

Цар на българите е

Живота си той ще даде

 

Иване Асене Х4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чух музиката - наистина е здрава, ама и доста май е далече от звученето на ManOwaR ;) А текстът защо си мислиш, че се доближава до творчеството на тази група?!? Вярно има някои отделни моменти, които ми напомняха за Warriors of the World примерно, ама като цяло е хубав текстът. Само земи си оправи сричките в последното двустишие преди "Иване Асене" накрая ;) - струва ми се, че ти бяга ритъма (освен ако това не е предвидено в песента, защото не съм си играл да разполагам текста върху мелодията).

Като цяло, мисля, че ще се получи добро творение и няма да е опасно близко до ManOwaR. Пък и всеки си има идоли, защо да не подражава поне малко (разбира се, с вкус) :P Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:P мерси много за мнението .. имах предвид че не ща да правя няква музика за битки и т.н. ама не знам що се така ми се получава ;) иначе Manowar са кралетe, тва изобщо не подлежи на въпрос!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На мен лично текста ми харесва.Финала само бих го казала така:

 

Победа, победа

И той стои сред тях

Живее за народа

Без да чувства страх

Здрави са ръцете

Българи-Цар ваш е

за него живота си вий ще дадете

 

така бих го написала,но не знам дали отговоряна Вашата идея за песента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

текста е супер братле .. радвам се че някой се сеща да упомене българската история в песен. само инструментала нещо не ми се отваря, но щом другите са доволни .. няма спор :greenangel: успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси мерси :) В Майспейса ни има едно парче с вокали който се интересува може да го чуе :) малко е скапан записа и микса ама в момента го доразработваме затва не съм се занимавал повече - http://myspace.com/otbrana

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.