Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за тази китара


Sep

Recommended Posts

Китарата е доста добра според мен,свирил съм на такава и ми харесва доста.Кубето което си харесал не мисля че е добро,според характеристиките,не съм свирил на такова,но за тази цена не мисля че си струва.За тези 1300лв. нещо лампово и с помалко ватове мисля че ще ти лепне добре.

А за процесора не мога да кажа,не съм им фен на тях.

 

10x Инче процесора е най-важноот и със сигурност ще го взема най-вероятно а другите не са сигурну защото все пак имам китара и кубе (макар да им трябва ремонт :greenangel: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 31
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)
Само да попитам... Спомена, че си начинаещ, та... Какво подяволите ще правиш с 300 вата?! В смисъл... чистохипотетично.

 

300-тата вата са много важни ... аз си знам, е може да не са 300 а 100, но поредпочитам 300-тата защото като го зема близките години няма да се занимавам да ог сменям спец кубето повече му давам та поне да може да послужи за всеки случай който ми трябва :punk_guitar:

Редактирано от Sep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А имаш ли представа, колко шум вдигат реални 300 вата? Ще падне къщата...

 

:)

 

И като заговорих за шумотевица... Днеска около 16часа, зад околовръсния до моя блок падна светкавица. Било е на не повече от 300 метра. (Скоростта на звука е около 340м/сек. във въздух, при температура 20 градуса - ако съм запомнил нещо от физиката... тоест, ако чуете звука 3 сек. след падането на светкавицата, значи е на разстояние около 1км от вас.) Общо взето, за част от секундата цялата стая стана лилаво-розова и на момента се чу такъв пукот, че прозореца се разклати, помислих си, че даже ще се изсипе... :D

 

Та с 300 вата... долу-горе така. :D

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 65 ватово и не свиря в къщи а в престройка и колкото и да съм фен на силната музика никога не съм успявал да го усиля над 7. Помисли си малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е ясно че вкъщи никога няма да мога да го усиля до краи .. дайе до повече от полвината, идеята е все пак ако ми потрябва за някакви изяви ит.н. да съм подготвен а пък и ще ми е гот да знам че имам такъв дЗвер, някой път на някаде на планина да го издухам до край са чува на километри, да няма гора само са саберм няква наша компанийка абе нали ви казах идеята на толкова мощното кубе е ако ми потрябва за някакви изяви така или иначе следкато го копу със сигурност ще ми сварши работа за каквото и да е било такаче няма да ми се налага да купувам друго поне 10-тина год което не е лопа инвестиция все пак ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз пък мисля, щом си начинаещ да започнеш от оборудване за не повече от 1000 лева. В последствие като се научиш да свириш майсторски, тогава вземи скъпи работи, а старите тука у форума ги слагай за продан.

Редактирано от RAMBO_RUSEV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майната му, че е за бас нали е 450 вата(да 450, не 300... Още по - добре).

 

Ами, мога да ти кажа успех в начинанието. Идеята за балканчето е добра и наистина се радвам, че има таквиз силни и смели юнаци из българията които могат да си позволят да носят ел. китара и 35 килограмово кубе на планина + другия багаж :offtopic-001:.

 

Виж сега, иди в музикален магазин и пробвай едно... Айде 100 ватово кубе усили го до 5 и после умножи звука по 9 и прецени за себе си дали няма да ти е много... И най - вече дали ще ти е удобно да го мъкнеш където и да било - сцена, балкан, парк... дори и до вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майната му, че е за бас нали е 450 вата(да 450, не 300... Още по - добре).

 

Ами, мога да ти кажа успех в начинанието. Идеята за балканчето е добра и наистина се радвам, че има таквиз силни и смели юнаци из българията които могат да си позволят да носят ел. китара и 35 килограмово кубе на планина + другия багаж ;).

 

Виж сега, иди в музикален магазин и пробвай едно... Айде 100 ватово кубе усили го до 5 и после умножи звука по 9 и прецени за себе си дали няма да ти е много... И най - вече дали ще ти е удобно да го мъкнеш където и да било - сцена, балкан, парк... дори и до вкъщи.

 

Абе снощи като легнах да спа почнах да се замислям варху тея глупусти само се вманиячавам като ги гледам тея сайтове наистина не ми трябват такива изгъзици , както казаха по-горе в пост само си плакна очите отначалото май :offtopic-001: хаха, а за кубето .. смяаатай е за това тря ми помагате че ако го бях взел :offtopic-001:, май наистина няма се пресилвам нещо, благодарско все пак .. моментната нагласа е много важна явно, просто се бях влюбил в тея нещица, но сега кат помислих наистина не ми трябват... ^^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че си размислил. Трябва да имаш предвид, че 300 вата са 2 пъти по-силни от 30 вата. Също така говорителите са от голямо значение. Айде успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек.... триста вата?! Това е безсмислено! Не можеш да си представиш за какво става дума.... Аз имам транзисторно кубе 10 вата, не може да седи на повече от 0,9-1. На живо не седи повече от 4-5 макс 6 за да надвика барабани и ще се справи в малък клуб. В голям клуб/отворена сцена тип фестивал никога няма да е само кубето а ще се озвучава с микрофон, което означава, че пак няма да е на пълният си потенциал. И то е транзистор.

 

Лампите са по-мощни за съответните ватове. Едно 50 ватово кубе усилено на макс (тъй като му трябва доста за да звукне както трябва) като нищо ще се справи така както 100 ватовия ми транзистор. Не се хвълряй на ватове а на звук. Има страхотни усилватели, които не са толкова скъпи. Ако имаш кинти разгледай и опцията за къстъм амп примерно от Гарланд, всички са адски доволни от неговите продукти :offtopic-001:

 

Също помисли и за отделения вариант - преамп и пауър. Има и много добри не изключително скъпи решения. Аз съм се насочил на такъв онсовно за да мога и да записвам с директен изход от пре ампа. Наточил съм се на H&K Tubeman II или по-точно на българския му вариант (изберете българското! :offtopic-001: ) от firegarden. Аз искам тва щото ми трябва мобилност. При тебе има и много много други възможности. Процесорите не ги харесвам. Ако си вземеш яко кубе няма и ти се свири основно метъл процесора може дори да ти се окаже непотребен (е, в началото ще пробваш 1312512 му функции и после може да останеш с 5-6 банки най-вероятно). За тия кинти дето си приготвил, разгледай g-major като рак система вместо процесор (мое мнение!!!).

 

И последно, изобщо не отхвърляй възможността да си купиш нещо на старо. Хубавите неща според мен е яко да си ги взимаш на старо. Те не си губят стойността, обаче понякога не плащаш надценканата която я има като нова, заради името и марката. В началото бях твърдо против и исках всичко да ми е новичко и хубаво, ма като чуеш разни яки усилватели на по 20-30 години и се променят вижданията ;)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.