Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се чуем как пеем отстрани


Benny_Exclusive

Recommended Posts

Здравейте на всички, които искат да радват слуха на околните.

Знам от опит, че като пееш чуваш едно, ама тия, дето са пред тебе и те слушат, могат да чуват съвсем друго. Причината е една - като пееш ушите ти чуват звука, който е вътре в теб, а не този, който се носи напред и навън от устата ти. Ако прекалено много шириш в гърлото, вместо да се стремиш да изнасяш тона напред, тоновете, които излизат може да не са "най-прекрасните" на света. Чувала съм, че много хора си записват уроците по пеене на диктофон и после си слушат грешките отстрани. Не съм го пробвала, обаче наистина трябва да помага. Най-добре е според мен да се запишеш с нещо качествено - не стандартните диктофони, дето ги използват студентите при лекции, ами мини диск записвачка. Обаче тези машинки са скъпички... някъде 200 лв. (И аз смятам да си купя, ама трябва първо парички да събера) :) Тази машинка е по-малка от дискмен и има свързан микрофон към нея. Записва на малък диск, а звука е напълно реалистичен... почти като записано в звукозаписно студио... Пак повтарям - не съм ползвала и не ми е минало през ръцете, обаче го препоръчвам...

Бих искала да чуя и вашето мнение... може пък някой да е използвал...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз съм си плзвал диктофона на старата мобилка и не ми хареса ефекта... Ако тази машинка е наистна толкова добра, заслужава си двестате лева :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За цената не съм 100 % сигурна, ама е там някъде...

Лошото е, че и трудно се открива по магазините... не е като някой модел gsm, дето го има във всеки магазин за техники...

Ще се разтърся и ако намеря къде точно продават такива ще ви кажа :)

А това за gsm-a - дето си се записал - е да, така нищо не става ... и аз съм пробвала :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо просто не се запишете на компа у вас?

Каква е идеята зад диктофон с мини диск? Мобилност? :think:

В момента уча нещо и некои преподаватели за малко да задължат мен и всички колеги да си купим по един диктофон - вършел страхотна работа да се записваш и да се слушаш и бла, бла, бла...

Ми и компютърът вкъщи върши работа.

Че и далеч по-добра - ползваш си софтуер да засичаш време, да анализираш честотния спектър и прочее.

За кво ви е да давате 200 кинта за диктофон?

Пак питам: трябва ви да е мобилен, та да можете да го разнасяте по участия ли? :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е лесно преносимо... На мен преподавателите не ми идват вкъщи... А и като излезеш от урок можеш веднага да си го слушаш със слушалки... на път за вкъщи или там на където си тръгнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Помислих, че идеята е да се слушаш как звучиш отстрани, а не записване на лекциите. Ако е за второто, наистина трябва да е мобилно.

За упражнения в къщи и развиване на самоконтрол е напълно излишно да се вкарваш с леффчета за скъпи играчки.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то е ясно, че човек може да мине и без това, обаче с него може още по-бързо да вървиш нагоре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само малко ме съмнява, че тая джаджа за 200 кинта ще ти върши работа. Качествето на записа може наистина да е перфектно, но едвали микрофона ще бъде достатъчно добър. Помисли за това, колко струва един микрофон, вземи под внимание размерите му и сама прецени дали ще има смисъл от това чудо на техниката.

Редактирано от Termy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Знам от опит, че като пееш чуваш едно, ама тия, дето са пред тебе и те слушат, могат да чуват съвсем друго. Причината е една - като пееш ушите ти чуват звука, който е вътре в теб, а не този, който се носи напред и навън от устата ти...

Гласът си чуваме първо с вътрешното си ухо , докато , ако го слушаме на запис го чуваме така, както го чуват и нашите слушатели - с външното.

Аз, лично, в началото, още при първия си запис, се изненадах как звучи гласът ми отстрани. За техниката не говоря, тя просто е задължителна за качественото изпълнение, както и правилното произношение, паузите и дишането.

Ако освен техника, един изпълнител влага и емоция, тогава изпълнението му би ме грабнало много повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ECM-719_1.jpg

 

 

Висококачествен стерео микрофон с компактен размер и два начина на използване: закачване на сако или поставяне на маса

Характеристики

Компактен, за два начина на използване, за закачване на сако или поставяне на маса

Превключвател на режими за оптимизиране на записа (например, музика или заседание)

Висококачествен микрофон подходящ за използване с цифрови носители като MD и DAT

Едноточков стерео микрофон препоръчван за запис на музика на живо, конференции и заседания

Опция за два начина на захранване (при свързване или с батерия)

 

 

IM_MZ-RH710_S.jpg

 

Характеристики

Софтуер SonicStage® 3.0 за лесно управление на музикални файлове и неограничени прехвърляния на любимите ви музикални записи на вашия Hi-MD WALKMAN®.

Възможност за съхраняване на аудио-визуални файлове и файлове с данни на вашия Hi-MD диск

Запис от различни източници: USB вход / аналогов вход / цифров вход

Дълъг живот на батерията - до 23,5 часа (приблизително)

Директно възпроизвеждане: ATRAC / MP3

Редактирано от Benny_Exclusive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.