Jump to content
Българският форум за музиканти

Да се чуем как пеем отстрани


Benny_Exclusive

Recommended Posts

Това е хубаво, защото и аз мисля, че с диктофон просто не се получава. Много изкривява звука и не можеш да чуеш никакъв тембър, камо ли обертонове...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Специално за обертоновете може би пердложението на Евтим за лабораторията на НАСА (не НСА :) ) е най-добро... Някой да има познати в НАСА (или в НСА?)???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

ЗНАЕШ ЛИ ПОНЕ ПРИБЛИЗИТЕЛНО КОЛКО СТРУВА ТОВА УДОВОЛСТВИЕ?

 

 

 

 

 

[uote name=Benny_Exclusive' date='Nov 11 2005, 12:55 AM' post='86020]

ECM-719_1.jpg

 

 

Висококачествен стерео микрофон с компактен размер и два начина на използване: закачване на сако или поставяне на маса

Характеристики

Компактен, за два начина на използване, за закачване на сако или поставяне на маса

Превключвател на режими за оптимизиране на записа (например, музика или заседание)

Висококачествен микрофон подходящ за използване с цифрови носители като MD и DAT

Едноточков стерео микрофон препоръчван за запис на музика на живо, конференции и заседания

Опция за два начина на захранване (при свързване или с батерия)

 

 

IM_MZ-RH710_S.jpg

 

Характеристики

Софтуер SonicStage® 3.0 за лесно управление на музикални файлове и неограничени прехвърляния на любимите ви музикални записи на вашия Hi-MD WALKMAN®.

Възможност за съхраняване на аудио-визуални файлове и файлове с данни на вашия Hi-MD диск

Запис от различни източници: USB вход / аналогов вход / цифров вход

Дълъг живот на батерията - до 23,5 часа (приблизително)

Директно възпроизвеждане: ATRAC / MP3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не мисля, че е нужно да купуваш техника за енайсе хиляди дублона само за да видиш как звучиш отстрани.

На мен примерно вградения микрофон на лаптопа ми върши идеална работа за целта.

 

Иначе за Мирчевски - записва по следния начин:

микрофон > пулт > минидиск

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

така е за записването,не е голяма тайна ;) някой път като пея нещо се изумявам колко съм добър,а после като се запиша(и касетофон върши работа ;) ) се чува нещо не особено приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За някой с по-нисък глас е б*си ужаса да се чуе на евтин микрофон ;) Губи се цвета на гласа, най-доброто сравнение, за което се сещам, е бръмчене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Та по темата, искам да се запиша как звуча на комютъра, но идея си нямам какъв кабел трябва да използвам към аудио картата, нито какъв накрайник за вход-а. Малко е техническо предполагам, но ако някой го е направил ще съм благодарен да сподели. Не искам да ползвам микрофон за интернет разговори, ясно защо:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Та по темата, искам да се запиша как звуча на комютъра, но идея си нямам какъв кабел трябва да използвам към аудио картата, нито какъв накрайник за вход-а. Малко е техническо предполагам, но ако някой го е направил ще съм благодарен да сподели. Не искам да ползвам микрофон за интернет разговори, ясно защо:-)

 

Аз бях изпаднал в подобна дилема и разбрах, че с малко пари не може да се мине. Решението е аудио интерфейс (а.k.а. звукова карта + предусилвател - такива модели най-вече се продават като външни устройства за USB/Firewire). Такова удоволствие струва между 300лв и хилядарки нагоре, но аз лично си взех EMU 0404 и съм много, много доволен. Купуваш си един кабел (XLR или какъвто трябва в зависимост от микрофона), plug-in, install, пускаш Cubase и добиваш представа веднага колко пари струваш. :icon_shithappens:

 

За запис се препоръчват кондензаторните микрофони, защото са по-чувствителни, но и с моя динамичен качеството е доста добро. В последствие вече е EQ-то и ефектите, ако искаш да заприлича на нещо сухия сигнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Та по темата, искам да се запиша как звуча на комютъра, но идея си нямам какъв кабел трябва да използвам към аудио картата, нито какъв накрайник за вход-а. Малко е техническо предполагам, но ако някой го е направил ще съм благодарен да сподели. Не искам да ползвам микрофон за интернет разговори, ясно защо:-)

 

Аз бях изпаднал в подобна дилема и разбрах, че с малко пари не може да се мине. Решението е аудио интерфейс (а.k.а. звукова карта + предусилвател - такива модели най-вече се продават като външни устройства за USB/Firewire). Такова удоволствие струва между 300лв и хилядарки нагоре, но аз лично си взех EMU 0404 и съм много, много доволен. Купуваш си един кабел (XLR или какъвто трябва в зависимост от микрофона), plug-in, install, пускаш Cubase и добиваш представа веднага колко пари струваш. :)

 

За запис се препоръчват кондензаторните микрофони, защото са по-чувствителни, но и с моя динамичен качеството е доста добро. В последствие вече е EQ-то и ефектите, ако искаш да заприлича на нещо сухия сигнал.

 

Дълга и широка. Благодаря за информацията, ще видя какво да направя по въпроса:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички, които искат да радват слуха на околните.

Знам от опит, че като пееш чуваш едно, ама тия, дето са пред тебе и те слушат, могат да чуват съвсем друго. Причината е една - като пееш ушите ти чуват звука, който е вътре в теб, а не този, който се носи напред и навън от устата ти. Ако прекалено много шириш в гърлото, вместо да се стремиш да изнасяш тона напред, тоновете, които излизат може да не са "най-прекрасните" на света. Чувала съм, че много хора си записват уроците по пеене на диктофон и после си слушат грешките отстрани. Не съм го пробвала, обаче наистина трябва да помага. Най-добре е според мен да се запишеш с нещо качествено - не стандартните диктофони, дето ги използват студентите при лекции, ами мини диск записвачка. Обаче тези машинки са скъпички... някъде 200 лв. (И аз смятам да си купя, ама трябва първо парички да събера) :) Тази машинка е по-малка от дискмен и има свързан микрофон към нея. Записва на малък диск, а звука е напълно реалистичен... почти като записано в звукозаписно студио... Пак повтарям - не съм ползвала и не ми е минало през ръцете, обаче го препоръчвам...

Бих искала да чуя и вашето мнение... може пък някой да е използвал...

 

Здрасти,

 

От това което прочетох, диктофон наистина няма да ти свърши работа. Там звука е компресиран , много изкривен и изобщо това не е за музикален запис дори на любителско ниво.

 

MiniDisc наистина би ти свършил работа, но ще ти трябва и някакъв сносен микрофон към него, без който така или иначе няма да минеш. По-старите модели на мини дисковете ги правеха с вход за микрофон, но сегашните модели са повечето без такъв. И за целта трябва да си вземеш микрофон, който работи с батери (с вграден предусливател втре, който да изкарва сигнала на line ниво) За съжаление те са по-скъпи. Ето ти един пример: http://www.amazon.com/Sony-ECMMS907-Digita...e/dp/B00001W0DT

 

Ако имаш случайно iPod, има едни аксесоари, които се прикачат към него с вградени микрофончета. Ето един сайт по въпроса с записани проби за слушане (на английски):

http://digitalmedia.oreilly.com/pub/a/orei...out.html?page=1

 

Освен това им и други мп3 плйъри, които могат да записват и имат line-in входове и ще вършат същата работа като Мини Диск записвачката, но отново с микрофон като онзи горе.

 

Има и други опции, но по скъпи (и качествени) . Виж сайта долу. Има рекордери с вградени микрофони:

http://www.auditory.org/recorders.html#zoomh4

 

Добрата вест е че ако се обзаведеш с подобно нещо, ще можеш да си записваш рецитали и т.н. на много хубаво качество.

 

Тук с класическо пеене ли сте? Запръв път влизам и исках да попитам нещо доста свързано с твоят тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Benny Exclusive,

Ако целта ти е да се запишеш за да си чуеш грешките-една от тези мини диск записвачки ще свърши работа,но ако целта ти е да правиш записи с цел да чуеш истинския "цвят" на гласа си,смятам,че това не е решение определено.Още повече-видях,че си оперно пеене и си мисля,че почти сигурно ще изкривява доста..Не съм ползвала такива машинки,не ми се е налагало.Записи доскоро правех с компютъра.От известно време имам възможност да записвам през пулт и с качествен микрофон отново в домашни условия-записите се получават много прилични.

 

Успех и да пишеш като вземеш нещо да кажеш как е

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Помислих, че идеята е да се слушаш как звучиш отстрани, а не записване на лекциите. Ако е за второто, наистина трябва да е мобилно.

За упражнения в къщи и развиване на самоконтрол е напълно излишно да се вкарваш с леффчета за скъпи играчки.

a бе кви са тия сколопендри на картинката дето си ги слагате,това да не е сайт на гадостите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.