Jump to content
Българският форум за музиканти

Icq и звукозапис


the_gorer

Recommended Posts

Когато пусна ICQ (ползвам автентичния клиент, гадното зелено цветенце, дето винаги забива :ph34r:) и копелето автоматично бара в настройките на звуковата ми карта. Независимо кой вход съм включил за запис, ICQ-то винаги го слага на Microphone.

Очевидно, идеята е на потребителя да му е лесно да си лафи чрез микрофон с приятели по ICQ и да не му се налага да превключва на ръка, но все пак, мен това ме дразни, защото не ползвам микрофонния вход за нищо и всеки път, когато искам да репетирам или да записвам, ми се налага на ръка да върна настройките на LIne In, понеже ICQ-то ги е променило докато не съм свирил.

Разгледах настройките в ICQ клиента - не ми се мярна нищо за звук, микрофони и прочее. :think:

Забелязах, че и некои други подобни пръдни ми го играят този номер.

Нямам желание да инсталирам Миранда, Миринда, Фанта, КоопКола и подобните. Преди ползвах Тилиън, заебах и него.

Та, как да разрешим този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее :stop:

 

 

www.qip.ru

само да те предупредя, че няма функция за пращане на файлове. За сметка на това е много по-леко от стандартното ICQ, няма банери, има някой хитри възможности, като Invisibility check, както и доста яки картинки :-) Вече съм зарибил всичките ми познати и всички минаха на такова. мноо яко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за МирИнда, ама Trillian си има поддръжка на всичко - трансфер на файлове, уебкамера и прочее.

И все пак предпочитам да ползУвам оригиналните месинджъри. :)

И тъй, излиза, че няма решение на проблема с ICQ-то. :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато пусна ICQ (ползвам автентичния клиент, гадното зелено цветенце, дето винаги забива :)) и копелето автоматично бара в настройките на звуковата ми карта. Независимо кой вход съм включил за запис, ICQ-то винаги го слага на Microphone.

Очевидно, идеята е на потребителя да му е лесно да си лафи чрез микрофон с приятели по ICQ и да не му се налага да превключва на ръка, но все пак, мен това ме дразни, защото не ползвам микрофонния вход за нищо и всеки път, когато искам да репетирам или да записвам, ми се налага на ръка да върна настройките на LIne In, понеже ICQ-то ги е променило докато не съм свирил.

Разгледах настройките в ICQ клиента - не ми се мярна нищо за звук, микрофони и прочее. :think:

Забелязах, че и некои други подобни пръдни ми го играят този номер.

Нямам желание да инсталирам Миранда, Миринда, Фанта, КоопКола и подобните. Преди ползвах Тилиън, заебах и него.

Та, как да разрешим този проблем?

използвай ето тзи уеб версия, на Кюто и няма да имаш проблеми, www.icq.com/icq2go/web.html

и разкарай инсталационната, в много от случайте когато има някакъв музикален софтуер, портовете се препокриват

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SIM

Оупън сорс руско производство :bravo:

Поддържа icq sim aim и тн шитни

немам проблеми с мик-а под win XP

ПРоблема е че се сдухва само след време..

по често трябва да се преинсталира ;)

Аз сега например трябва да го стартирам по два пъти.. веднъж пък някакъв длл се

беше прецакал и изобщо не се стартираше.. като цяло обаче ме радва повече

щото няма кьорав банер. На български е преведено също..

имал съм и проблеми с трансфер на файлове през него но смятам

че като цяло е простотия да се прави през чат клиент..

ами това е ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много лесно разрешение.

При свирене ползвай АСИО драйвер или съответната симулация на АСИО драйвер - ASIO4ALL.

На хоста, който поддържа АСИО не му пука дали айсиктира ще превключи на микрофон или не B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има много лесно разрешение.

При свирене ползвай АСИО драйвер или съответната симулация на АСИО драйвер - ASIO4ALL.

На хоста, който поддържа АСИО не му пука дали айсиктира ще превключи на микрофон или не B)

На ASIO FX Processor му пука - иска в Recording настройките да е включен Line in.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееееее :stop:

 

 

www.qip.ru

само да те предупредя, че няма функция за пращане на файлове. За сметка на това е много по-леко от стандартното ICQ, няма банери, има някой хитри възможности, като Invisibility check, както и доста яки картинки :-) Вече съм зарибил всичките ми познати и всички минаха на такова. мноо яко :lol:

Абе тоя qip готин, ама не разбрах как да направя да ми се попъпват съобщенията, и как да са на отделни джамове ..

иначе не е лош...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе тоя qip готин, ама не разбрах как да направя да ми се попъпват съобщенията, и как да са на отделни джамове ..

иначе не е лош...

хм, ами за отделни джамове незнам дали може, аз така ми е много по-удобно, като са на един :D предполагам и ти ще свикнеш. Ако се налага да чатиш с повече от 4-5 човека едновременно е просто супер така :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.