Jump to content
Българският форум за музиканти

Луфт при ръчката на флойда?


Recommended Posts

Значи проблема е че като пъхна ръчката и навия резбата, след това остава един луфт и ръчката трака като се мести нагоре надолу. Поради тази причина се затруднява доста "ръчкането". Флойда е кортски Double locking III. Огледах хубаво навсякъде за болтчета и там разни други приспособления ама няма. Като погледна в дупката дето влиза ръчката се вижда нещо като болт отдолу, но не съм сигурен за какво е. Ако трябва нещо да се пипа там то трябва да се разглоби флойда така че си мисля че не е от там. Някой има ли решение как да се справя с проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е "нормално" и трябва да го импровизираш- при оригиналните FR доколкото се сещам имаше едни уплътнителни гумички- ако можеш да наденеш нещо такова, колкото да се обере луфта, ще е решение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи проблема е че като пъхна ръчката и навия резбата, след това остава един луфт и ръчката трака като се мести нагоре надолу. Поради тази причина се затруднява доста "ръчкането". Флойда е кортски Double locking III. Огледах хубаво навсякъде за болтчета и там разни други приспособления ама няма. Като погледна в дупката дето влиза ръчката се вижда нещо като болт отдолу, но не съм сигурен за какво е. Ако трябва нещо да се пипа там то трябва да се разглоби флойда така че си мисля че не е от там. Някой има ли решение как да се справя с проблема.

floyd ли е или плаващо тремоло?

защото съм гледал тия корт и само с плаващо тремоло съм гледал....демек тремоло на два болта отзад и без заключване

лично на мене по ми харесва от floyd

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е с резба ръчката, обиконовено се навива излолационна лента, примерно такава за търби или тефлонова.

Трябва да е тънка. Идеята е да уплътни резбата, която започва да се износва. Така ръчката няма да трака в леглото.

При оригиналните Флойдове няма гумички, старите имат резба на самата ръчка, а новите имат гайка, която се завинтва с пръсти към резбована "яка" ,

монтирана на "шасито". При старите също има хлопане, при новите доста рядко, но се случва. Там обаче причината е друга.

Препочвам лента намотана върху резбата, не е трайно и се налага честа подмяна на лентата, но това в най-често ползвания вариант.

Скот Хендерсън прави същия номер и явно е доволен от резултата при положение, че не иска да чуе за друго тремоло освен оригиналното винич тремоло на Фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другия вариант е ако много те мързи, да се научиш да работиш с луфта, което аз за съжаление правя на Фендера си от време на време ;) Но изолационното е добро решение и по-лесно отколкото да търсиш гумичка с точния размер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10x на всички. Иначе си е флойд с двойно заключване. Донякъде реших проблема, но ще направя и това с лентата на резбата. Мушнах една гума в ямката на флойда и като пъхна ръчката тя ляга на гумата и не трака. Ще сложа и изолационно фолио че сега като местя ръчката напред назад и се развива гайката и само я завивам ;) Но така е, няма пълно щастие. Най ме дразнеше че не ставаше добре трептенето на тона заради луфта, но му хванах цаката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.