Jump to content
Българският форум за музиканти

препоръчайте Humbucker


batranbo

Recommended Posts

имам си Cort X6 и съм повече от доволен. за парите си китарката е екстра - дори флойда се държи повече от добре.

но не ми харесва особено звукът й и съм склонен да набедя адаптерите за това.

понеже свиря основно хард/хеви и използвам бридж адаптера, реших да сменя само него с нещо по-добро. търсих тема във форума, но не открих, така че моля за съвет.

искам пасивен, сравнително универсален адаптер, който да справя както при дисторжън, така и при чист звук.

разбира се, цената също е фактор. примерно около 150-180 лв.

ясно е, че "хубавите, евтини, универсални адаптери свършиха", но предполагам все има нещо в този ценови клас, което отговаря на изискванията ми малко или много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същата талпа и ме посъветваха да не сменям нищо по нея. В смисъл че по добре по висок клас китара от колкото ъпгрейд. Според мен адаптерите обаждат хич не зле. Ще ми е интересно да чуя и някое по компетентно мнение от моето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Според мен по ред причини тук адекватен отговор в момента няма да получиш, вкл. и защото напоследък надделява схващането, че от ъпгрейди по принцип няма смисъл. Затова ти препоръчвам да прегледаш сайтовете на по-известните производители (DiMarzio, Sеymour Duncan ... знаеш си ги кои са), предлагащи полезни за целта tone chart-ове, семпли и описания, и да се опиташ сам да намериш подходящото за теб решение.

 

На първо място е добре да дефинираш какво точно не ти харесва в настоящия ти звук (по отношение на качеството - "мътен", липсват му или има твърде много високи/ средни/ниски - и по отношение на стил и характер на звука). Съответно се ориентираш към адаптери, които по описание предлагат това, което ти липсва, и/или звука, който търсиш.

 

Иначе един ще ти напише едно, друг - друго, а третият ще ти каже, че и от двете няма смисъл, междувременно ще минем през вечния спор пасивни срещу активни и те ти на още една безполезна тема (а такива, не знам какво си търсил, но е имало не една и две вече).

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако китарата е махагонова мисля, че Dimarzio X2N ще ти свърши перфектна работа. Ако не е - Seymour Duncan JB TB4.

Dimarzio-то обаче има доста висок аутпут и е по-подходящо за много тежка музика в дисторжън. Иначе чистия звук му е доста як също.

 

ПП: И двете ми китари са с Duncan JB TB4, а съм свирил и с Dimarzio X2N и мога спокойно да кажа, че и двата адаптера са много добри и се вписват в 150 - 180 лв.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Истината е, че само на тези две фирми има поне 10 адаптера, ако не и повече, които ще ти свършат работа от гледна точка на това, че са добри и силни адаптери, които ще звучат по-добре от предишния ти. DM Super Distortion и SD JB, например, са такива класики в жанра, че едва ли има голям риск да сбъркаш много с тях.

 

А това, че аз съм пробвал 1 ДМ, а колегата горе - 1 ДМ и 1 СД, и т.н., е отделен въпрос - няма човек тук, който да е пробвал всичките варианти, за да ти ги сравни.

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.