Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на китарКА


Recommended Posts

Привет,

 

не знам дали му е тук мястото на пост-а, но реших да споделя каква занимавка съм си намерил наскоро: правя една малка китарка.

 

Ето и неколко снимки;)

 

Тяло

DSC00209.JPG

Грифче - анфас

DSC00210.JPG

Грифче - профил

DSC00211.JPG

Тремоло..апарата обаче не можа да фокусира повече...

DSC00213.JPG

Какво би трябвало да се получи един ден

DSC00214.JPG

 

 

Надявам се ако стане добре да си направя цяла колекция от китарки с по-нестандартни и красиви форми...макар и НЕпретендиращи за абсолютна достоверност.

 

BTW

Има ли някой, който си дялка миниатюрни модели? Ей тъй за обмяна на опит :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една запалка във формата на BC Rich Mockingbird. По-малка е от това, което ти правиш. Има си струни и даже съм свирил мелодийки на нея.

Абсолютен кич. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще си купя JEM само заради ключодържателя :P или той се взима отделно ;)

;) Той не идва с Джем-а. Правил съм го сам .... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на теб, alexthegreat! ;) Това тремоло под микроскоп ли го работиш?

 

Но колекцията на visiondann ме съсипва! :P

 

Мислел съм си да правя малки свирещи модели на гъдулки, тамбури и други. Видях го от телевизията по новините.

И наистина, направих 3-4 китарки с дължина 1 педя, повечето от които подарих. Една стои още в магазин номер 6 в подлеза до Шератон. Те така и не я продадоха, но като минавам и я зървам през витрината самочувствието ми се повдига :P Вероятно ще си я взема някога обратно и тогава ще направя снимки..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сега малко тука от личната колекция ...  :P  ...

 

mini.jpg

 

mini1.jpg

 

mini2.jpg

Данчооо Данчо! Моя идол! :P Джемовете са гениални! ;)

 

@аlexthegreat: Браво браво! Супер изглежда, а тремолото нямам идея как си го правил, но е супер и то! От колко време майсториш китарката?

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те така и не я продадоха, но като минавам и я зървам през витрината самочувствието ми се повдига :P Вероятно ще си я взема някога обратно и тогава ще направя снимки..

Щракни я както е ф магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и нещо от мен... Не съм ги правил аз, но в 3 размера изглеждат яко :blink::unsure: :guitar: :guitar: :guitar:

 

Edit: Абе по Ibanez-a доста труд хвърлих та да ми пее сладко, тъй че може да се каже, че имам принос за сегашния му вид :unsure:

 

guitars.jpg

Редактирано от Sieger
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и нещо от мен... Не съм ги правил аз, но в 3 размера изглеждат яко :unsure::unsure: :guitar: :guitar: :guitar:

 

Edit: Абе по Ibanez-a доста труд хвърлих та да ми пее сладко, тъй че може да се каже, че имам принос за сегашния му вид :blink:

 

guitars.jpg

хващай пилата и прави една дръжка отгоре за да прилича на Джем :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво на теб, alexthegreat!  ;)  Това тремоло под микроскоп ли го работиш?

 

Но колекцията на visiondann ме съсипва!  :D

 

Мислел съм си да правя малки свирещи модели на гъдулки, тамбури и други. Видях го от телевизията по новините.

И наистина, направих 3-4 китарки с дължина 1 педя, повечето от които подарих. Една стои още в магазин номер 6 в подлеза до Шератон. Те така и не я продадоха, но като минавам и я зървам през витрината самочувствието ми се повдига  :P  Вероятно ще си я взема някога обратно и тогава ще направя снимки..

За съжаление тремолото хич не е добре т.е. много грубо е и ако го видите на живо ще се разочаровате...излято е от калай и после пооравено с пилички...предвижда се да го боядисам с бронзова боя.

 

А относно свирещите модели - има един японец, който е направил около 25 см. копие на Страт....НАПЪЛНО ДЕЙСТВАЩО т.е. свирещо, дааа.

 

Снимки има на: http://www.tetsuya-mizuno.com/guitar.html

Цикайте горе в дясно до "Do you like a Guitar?"

 

 

Направил е електрониката барабар с пикъпите, суичове и т.н. че даже и жак и кабел си е направил...маниак направо.

 

И като видите снимките помнете - това е модел 25 см.! Абе направо е "гредам и не вярвам на ухите си" както казва един професор, чест гост в "Господари на ефира" !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.