Jump to content
Българският форум за музиканти

Зеленина по грифа


Recommended Posts

Търсих в търсачката, но нищо не намерих.Ако има такава тема моля да ме извините. Значи няколко колеги имат зеленина по грифа .. просто почва да зеленее да гъбясва хаха..От какво се получава това чувал съм че става заради влага.. Аз Jacksona не го прибирам в калъф щото няма при Gibsona няма такъв проблем .. Дали Jacksona е хванал "гъбички" защото не е в калъф а Gibsona не е защото като не свиря на него си го прибирам в кейса? моля за помощ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено е от влага и то с високо ниво на киселинност.

Имам предвид твоята пот , която при съприкосновение със сплавите от които са направени струните и прагчетата на китарата ,отделят окис със зеленикав цвят.

Става въпрос за сплави със съдържание на мед и бронз.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^ Къде точно се появява тази "зеленина" ? Няма да се учудя, ако е покрай самите прагчета, а също грифът ти е "черен", а не е с естествения цвят на дървото ... ?

Редактирано от prayer4eto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грифът на Jakcsona си е естественият цвят на дървото и най-интересното е че зеленият цвят се появи в началото на грифа ама съвсем в началото до тялото където не свиря . така че по моя преценка не е от потта от ръцете ми остава да е от влагата ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако е на фретборда, според мен си е слой оксидация по прагчетата, на моята китара също е така на местата, където не свиря, на другите прагчета се изтъргва от струните и пръстите един вид. :D

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на фретборда, според мен си е слой оксидация по прагчетата, на моята китара също е така на местата, където не свиря, на другите прагчета се изтъргва от струните и пръстите един вид. :D

 

 

<----

един вид ...разнообрази малко музиката си и ще махнеш тая простотия от китарата си :):D :D :D лол

иначе я мини веднъж-дваж с нещо почистващо и я сложи в калъф....

при моята няма такива проблеми ,но я държа на сигурно....

успех!

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е на фретборда, според мен си е слой оксидация по прагчетата, на моята китара също е така на местата, където не свиря, на другите прагчета се изтъргва от струните и пръстите един вид. :D

 

 

<----

един вид ...разнообрази малко музиката си и ще махнеш тая простотия от китарата си :D :D :D :D лол

иначе я мини веднъж-дваж с нещо почистващо и я сложи в калъф....

при моята няма такива проблеми ,но я държа на сигурно....

успех!

;)

 

Като сменям струните направо полирам прагчетата със стоманена вълна и после с една паста, и чистя фретборда с една лимонена течност на Гибсан, как се казваше не си спомням. Айде стига че много разводняваме темата май :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

така значи "зеленинката" по грифа не е при праговете а от зад . понеже се стекоха така обстоятелствата не можах да снимам китарата но съм намерил снимка точно къде се намира не е мн. но пак има съвсем малко от този окис...

Jackson%20KVX10%20Blue%20Ghost%20Flames%203%20back%20of%20neck.jpg

 

намира се до надписа made in japan

Редактирано от BloodMetall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

На колко години е китарата? Може да е заради това, че ако е стара китарата, лакът просто да се е изтъркал и да се е показало дървото, понеже лакът по грифа е много по-тънък, от колкото на тялото. Ако тази зеленина се е появила особено около по-изпъкналите места на грифа (например там, където от заоблен става плосък, за да може да се хване за китарата), които поемат най-много триене в ръжете и дрехите, е възможно просто лакът да се е поизтъркал и дървото да е започнало да зеленее от мръсотия, пот, влага и т.н.

 

Ето ти едни архивни снимки на това, което имам предвид - едната на доста екстремен случай, на другата не толкова:

 

28102008650.th.jpg 21112007126.th.jpg

 

Може би, това което е при теб изглежда като снимката на баса (лявата снимка), което е точно където и ти обясняваше (близо до надписа Made In Japan на горната снимка)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи китарата е на 4 месеца чисто нова от магазин. а малкото зеленинка се намира в началото на грифа до тялото на снимката дето съм качил там има една черна табелчица made in japan ей там е но е съвсем малко и не искам да става повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.