Jump to content
Българският форум за музиканти

За процесор Zoom 606


redhotsfan

Recommended Posts

Търся си процесор и намерих 2ра ръка от 1 познат за 100 лв. Кажете мнения за процесора и струва ли си. :thumbs_up:

Също така този ли е по-добре или да се зема един нов Behringer V-amp 2.(бтв 2 или 1 е по-добър?)

И също така,ако имате предложения до 250 лв за друг добър,кажете :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам защо,но няма едит,затова пиша 2ри пост. Този процесор http://www.guitarcenter.com/Line-6-Pocket-...622-i1425959.gc като е по-малък по-малко ефекти ли има или е със същия брой? Направо ако ми предложите нещо добро до 250 лв макс оттук(както и ако отговорите на въпросите от първия ми пост) ще съм ви най-благодарна http://www.guitarcenter.com/Guitar-Multi-E...tar-Effects2.gc .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично бих ти препоръчал ЗУМА, някои хора твърдят, че имал цифров звук и т.н. ма мен примерно ми допада, ако си земеш 707II ше дадеш макь 150 лева, препоръчвам ти да заложиш на него ако си свириш у вас само, иначе за лайв е малко пластмасов, на ме съм чул някой да е чупил досега такъв. DigiTech-а също става като марка, ма са малко по скъпи. Па ако си намериш G2 на зум на старо, ма не знам колко струват, май ше си най-доволен.

 

ПП

Аз за 120 кинта си зех Zoom GFX-4, което е супер машинка страшно съм доволен, ма са доста редки, ако намериш такъв 2ра ръка мятай се :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zoom G1X е 180 лева, а Zoom G2 е 260 лева. Аз лично си мисля, че звукът си зависи до голяма степен и от този, който го настройва.

Познавам един пич, който със Zoom G1X изкарва доста добър звук и друг, който със Zoom G2 изкарва доста пръдлив тон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moжеш да пробваш и на Behringer V-apm2, V-amp3. Звучат прилично.

Иначе аз съм повреждал 707II при нормална експлоатация - не е като да са най-надеждните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тея цени дето ми говорите за нови или стари са,защото ако нов примерно е 180 лв. , то няма смисъл да вземам оня(мисля :greenball: ) Все пак момчето ми каза,че неговия е от 3-4 години и ми го дава за 100лв, а тея са по-нови като модел и по-качествени, а само с 80 лв разлика.

Между другото,вчера ми свири по скайпа с китарата и си звучеше много добре.

Ау в момента съм супер раздвоена :blink: От една страна искам тоя,защото то голяма разлика в самите процесори и ефектите няма,главно модела да кажем, а и аз съм начинаеща и за това което чувам като свири вчера си е супер. От друга страна пък мога да дам още 80 лв. и да знам,че съм взела нов модел. Ама то пък зако ми е нов,след като всичко е еднакво,само качеството леко се различава...(Ей,тфа да мислиш на глас голям кеф :) )

Ае...като виждам,че сте доволни от другите модели,си мисля и следователно този ще е добър,и макар 80 лв. разлика мисля да го взема.80 лв. не са толкоова много,но не са и малко.Като мога да ги спестя,защо пък не :) Ей начи,винаги така прая.Искам мнения и накрая пак сама си решавам ко да правя и кот съм си намислила.

Еми,мерси на всички!Щом сте доволни от марката,вземам този и се надявам,че макар и по-старичък,ще ми върши работа.А нов и скъп-като напредна :rockon:

Ае поздрави от рокаджийката и лек ден :thx:

Редактирано от redhotsfan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркай G1 с G2, щото първият е доста зле, смисъл най-ниският клас е това. G2 нов по ebay е 80 евро, вариантът без експрешън педал (който бих ти препоръчал щото тия евтините педали просто не стават). Ако ти се занимава да четеш ревюта може като пишеш в гугъла да търсиш за ревюта в harmony central (след името на процесора просто напиши harmony central), там готино са си обяснени нещата и има доста мнения. Финално ;) - не ти препоръчвам Zoom 606 и G1 - първото е много старо, второто е много нисък клас :nono: ... 707II е пластмасов и трябва да свириш по чорапи :)))) , ама пък звукът му е як за парите си. Иначе за тия пари - Digitech (горедолу читави неща) и Line6 (ама там нямам наблюдения). Behringher като цяло не стават по мои наблюдения, смисъл няма смисъл :)))

 

ПП

 

Пък ако искаш нещо евтинко може за 40 лева да ти дам един Zoom 505II цената е символична щото не го ползвам вече доста време а и няма изгледи скоро да почна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Не мисля, че можем да говорим за 'як' звук при тия процесори. Има 'як' и 'постредствен'. Няма 'як за парите си'.

Всъщност има, но нека уточняваме когато даваме оценки.

За повечето от гореизброените процесори бих казал 'много компромисен звук, но приемлив за някои ситуации при подходящи настройки'.

 

Иначе като цяло на мен вариантът със Zoom505II, който предлагаш ми се струва най-приемлив за автора.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то ясно, че за 200 кинта яко трудно може да стане за тез пари - компромиси, най-добре ако имаш някой познат от чужбина да ти намери нещо, там за по 100ина евро може нещо малко по старичко като идея ама много по добро като сичко останало да си земеш (GFX4, GFX5, GFX8 разни такива готини работи) ... но за 180 лева zoom g1 няма смисъл ако ще в момента да го слгабят още във фабриката толкоз нов да е :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама тоя 505 по-зле ли от от 606 и ако да,кое по-точно? Да не е нещо само да пръщи и да не се чува. Защото ако е със същото или близко качество като 606,а само малко по-стар за тея пари го взимам. А и педал допълнително ли се слага при този 505 (смешен въпрос,ама наистина незнам)? А и за тази цена здрав ли е :) ,защото само някфи скъпи гледам и ако този е ок напрао да казвам адреса :)

 

Е като е старо, а е добър клас какво е лошото? Ако вади приличен звук и от каменната ера да е ;) А това 707 - по-чорапи няма да свиря,значи и няма да търся такъв.

Не знам защо,ама при всичките тези,които ми изброихте, оставам с впечатлението че тоя Г1 е нисък клас и няма да е по-добро от 606,а ще е по-скъпо,диджи тек 2ра ръка няма,а като се зарибих да си земам 2ра и ся ново не ми се търси вече...и май сега остава колебанието м-у 505 и 606... Просто ми трябва да става за начинаещ :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем ако искаш може да ти дам 505цата, посвири си на него, виж дали те кефи, няма нужда пари да ми даваш, пък ако ти хареса ти ше си прецениш, и без тва седи под леглото само събира прах, по добре да го тъпче някой :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,жив и здрав да си. Никога не ми се е случвало някой да даде нещо. Ами добре ще е да го пробвам,че да си направя изводи и какво търся точно,да мога да сравнявам спрямо тоя ако искам нещо по-добро. А ако ми хареса направо ще ти пратя парите,ако не-ще го върна. ( Я си напиши на ЛС скайп или нещо да обсъдим изпращането ^^ )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ще ме извиняваш за пенсионерският ми отговор(винаги съм мразел такива отговори), ама като гледам инструмента който свириш в момента е от марка "нищо".Мисля че е по-добре за теб да си решиш първо този проблем и след това да си биеш главата за процесори и тем подобни.Надали (без да те потценявам) ще направиш на този етап разлика между "1и2", и "404 и 405", "606 и 707"....Поздрав.

Редактирано от rockozaurus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ме извиняваш за пенсионерският ми отговор(винаги съм мразел такива отговори), ама като гледам инструмента който свириш в момента е от марка "нищо".Мисля че е по-добре за теб да си решиш първо този проблем и след това да си биеш главата за процесори и тем подобни.Надали (без да те потценявам) ще направиш на този етап разлика между "1и2", и "404 и 405", "606 и 707"....Поздрав.

Washburn не е баш нищо. А и няма проблеми за подценяването. Верно не разбирам нищо от процесори и изобщо от ефекти. Просто трябва да се почне от някъде и според мен колкото по-рано,толкова по-добре. Така че едно процесорче за 40 лв. добре ще ми дойде. Аз наистина съм в началото на "своя бизнес", но нали всички сме били там някога. Като гледам се отнасяш много скептично към начинаещите,които задават въпроси и искат да придобият малко култура :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.