Jump to content
Българският форум за музиканти

Китарна главНЯ


Recommended Posts

По принцип с подбор на някой компоненти и стандартен пасивен тонкоректор е достатъчно да си настрои човек саунда още повече когато сам си го прави нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дими, прав си за пънча и ниските, но зависи и как е записан семпъла - говорител, кабинет, микрофон и най-вече позиция на микрофона.

MR_STENCH може ли да го кажеш, че темата е доста интересна и мисля би било интересно и нач другите ;)

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорителят е Celestion G12L-50 в талашитен кабинет оригинално - бас. Със затворен гръб е. Микрофонът е електретен капсул от 1.50 лева директно в микрофоният вход на компютъра и се пада силно Offaxis на около 50 см от кабинета. Humbucker-а ми адски "измислен" с 15К съпротивление, много висок output и Gaina e на около 9h при това положение Bright кондезатора също оказва доста влияние и високите изпъкват. Определено не е най-добрата постановка ;) Вярно е, че и с пасивен тонкоректор става. Целта ми беше ампа да бъде по-универсален. Като се замисля... не е проблем да добавя и Tonestack-a и да се превключва между него и EQ-то. Перфектно няма да стане... важна е DIY манията да е жива :thumbs_up: . Ей го още един некадърен семпъл с Full Power и не толкова изрязани ниски:

 

http://www.4shared.com/file/137502127/dfe24910/Sample2.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо в записа, което чуваемо ми дрънчи на тенеке.

Не знам дали е микрофонът или нещо наистина дрънчи. Може би нещо по лампите...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е старата акумулираща печка която е на метър пред кабинета :band2: Не знам вече има ли ниски или няма, но освен нея яко дрънчат стъкла и всичко каквото може да резонира ;) А иначе... на доста места позакачам струни... мисля, че стана вече ясно колко мога да свиря :rockon: Спирам със семплите, че се изложих съвсем :thumbs_up:

Редактирано от MR_STENCH
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Възстанових кондензаторите в катодите на преампа на 1uF, махнах активния EQ и направих пасивният на "Orange" канала. Наложи се малко атенюация защото явно поради по-малката мощност на крайното ми стъпало или по-големият му коефициент на усилване... не даваше да пипна Master Volume. Сега вече си е "чист" Rectifier. Според мен звукна малко по... "дебело"... да видим какво ще кажете вие?

 

http://www.4shared.com/file/140864758/dd4630c1/Sample5.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Да. Освен споменатите промени, позицията на микрофона е малко по-различна - може да се каже "On - Axis", но отместен между центъра и периферията на говорителя. Разстоянието е около 20см. Китарата иначе си е все същото дърво (като мен)... евтина Stratocaster имитация от шперплат. Натъпках при пружините на тремолото дунапрен защото здраво кънтяха и до голяма степен на това се дължи "тенекето", което се чува... абе... просто мечтая за момента в който ще я изгоря в печката :) . Да се запише кадърно и що годе да се предаде това което се чува "на живо" от ампа изобщо не е лесно ;) (а на мен това ми е опит номер 5 :thumbdown: ) който се е опитвал да го направи в домашни условия знае за какво говоря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.