Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с китарката.


Recommended Posts

Та проблема ми е че ми избуши китарката .. Както си свирим с групата, оп изведнъж спря да свири и колоната започна да бучи. Китарката е Telecaster на Squier, преди около година съм я взел, втора ръка. Въпроса ми е какъв е проблема според вас? Мога ли да го оправя сам или трябва да потърся помощ от специалист? Колко горе долу ще струва ремонта и заслужава ли си да я оправям изобщо, или да си взема нова направо?

 

Очаквам вашите съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвай една по една да отстраняваш джаджите във веригата, докато разбереш от какво е. Да не е от камионче, кабел или АМР. Ако е от самата китара (както си писал), махай болчетата, отваряй вътре и почвай да гледаш и мериш с мултицета. Виж и на всички пикапи ли е едно и също...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Тва май си проблем на повечето телестар,

моят на времето правеше така,

и се ядосах... След няколко седмици смених пикъпите и жака на кабела... и се оправи дали е било от това

нямам идея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Имах подобен проблем с баса и след големи разглобявания се оказа в кабела :)

Редактирано от spineless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

или чисто и просто ти се е разкачила спойката с масата която обиковено е от долната страна на волюм-а (или някъде другаде по веригата но мисля че е масата). пробвай все пак друг амп и други камиончета преди да развъртиш поялника. или кабела.

Редактирано от noflip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.