Jump to content
Българският форум за музиканти

Virtual Room Simulation


Satanirian

Recommended Posts

Здравейте отново :)

Искам да ви попитам знаете ли да има добра програмка за virtual music room simulation? или нещо от рода, чрез което ще мога да обменям и трупам опит с

приятелите си през интернет?

О да знам за ninjam, но тя не е особено подходяща особено в стадия на разработка, в който се намира сега. Системните и изисквания са мн. високи (поне за под windows), но и друг проблем е загубата на пакети (който саздателите твърдят, че неможе да се постигне благодярение на осъвършенствания им метод за пренос на музика по интернет (?? ogg vorbis формат?) Интернета ми е бърз, но пак не се чуваме много добре. Skype е някакво решение, но пак неможе да се постигне нужния резултат.

 

Та ще съм ви много благодарен ако дадете линк към някоя програма, която

наистина ще бъде от полза както на мен така и на приятелите ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Скайп каква му е латенцията при нормална връзка?

Акое до 100-200 ms се живее.

голяма е латенцията. Аз съм го пробвал по локалната мрежа тука, т.е. над 500к. Първо, след "компресията" на скайпа, китарата мяза повече на гайда по звук :headbang: което не е чак толкова лошо, ако детската ти мечта е да свириш на такъв инструмент. Плюс това, ако пича от другата страна вместо микрофон или някакъв подобен тип устройство си нагласи да рекърдва от стерео миксера, ще можеш да си чуваш китарката с закъснение от около половин секунда. И става като ехо от гайда :guitar: което си е направо нов клас процесор :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитайте digitalmusician.net. Може да свири аудио и миди. Има все още доста проблеми щото наскоро го пуснаха, но става все пак. Все пак това приложение е повече за записване отколкото за свирене на живо. За аудио поне засега наистина теоретично е трудно. Но пък искам да ви кажа, че за миди става. Мисля, че теоретично и практически е възможно двама души да свирят с миди заедно. Разбира се връзката им трябва да е добра и да не са на огромно разстояние един от друг, щото тогава мрежовото закъснение става наистина голямо. Но пък за локална мрежа - просто няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ecmjazz, мерси ще проверя линка. Btw на skype понякога се чува доста добре, но в повечето случеи заглъхва бави се и т.н. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прав е колегата. няма как да стане :) щом по скайп не може да стане работата значи едва ли има програма с която да може :think:

Пич... в нета, често се събираме по скайп, 3-4 души и си пеем ;) няма разминаване, няма нищо... даже сме на различни доставчици ;) що да не стане и тва B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To Elmo:

Разговорите на skype минават през техния сървър както съобщенията на icq и тн. Затва общо взето няма значение дали си в мрежа или не, има значение каква ти е скоростта на международния. За тва съм убеден защото по рано имах 4к международен и почти нищо не се чуваше.

 

Ако имаш приличен международен нет може и да стане, но не очаквай да чуеш кой знае колко добър звук :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто латенцията ще е сравнително голяма и ще обърква свиренето. 200-300ms си е много при свирене, особено на по-бързи неща. А латенцията няма как да се избегне, тя идва от времето за енкодинг и криптиране на пакетите (скайп винаги ги криптира), времето за пътуване на пакетите по мрежата, времето за декриптиране и декодинг, после докато стигне до ушите ти и т.н. Освен това компресията, която се използва, е оптимизирана за честотната лента на човешкия глас, т.е. реже ниските и високите честоти и не е много подходяща за музикални инструменти.

 

To Elmo:

Разговорите на skype минават през техния сървър както съобщенията на icq и тн. Затва общо взето няма значение дали си в мрежа или не, има значение каква ти е скоростта на международния. За тва съм убеден защото по рано имах 4к международен и почти нищо не се чуваше.

 

Ако имаш приличен международен нет може и да стане, но не очаквай да чуеш кой знае колко добър звук

 

не е така, Скайп е P2P мрежа, т.е. децентрализирана и разговорите НЕ минават през централен сървър, а са само между участващите IP-та.

 

ей тука: http://www.skype.com/products/explained.html пише

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако поне единият е с реално IP. Ако и двамата са маскирани /90% от кварталните ланове/, то всичко се 'рутира' през техният сървър. Така че поне единият от хората трябва да е с реално IP, за компресията мисля че си имаше настройки, така че би могла да се докара до разумни граници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fluti: при скайпа може да има криптиране, но при digital musician няма и работи добре според мен, макар че пак повтарям - той е направен по-скоро за запис. Между другото при Qnext също няма криптиране, но досега не съм опитвал видеоконферентната му връзка дали ще е толкова добре синхронизирана, но си заслужава опита. Според мен най-големия проблем обаче не е в криптирането и въобще не е до изчислителна мощ - мисля, че всеки средностатистически компютър вече би се справил, но проблема е по-скоро в мрежовото закъснение - според мен даже някъде над 50 мс вече е кофти, но пък да се надяваме, че мрежите ще стават все по-бързи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то музиката няма голям смисъл да се криптира... освен ако не те е страх че ще ти снифнат рифа :virtuoz::unsure:

 

Абе най-добре през телефона - технологията е стара, добре развита :unsure::unsure: почти няма осезаема латенция. Вземате си телефони със спийкъри и свирите :guitar: :virtuoz: Само трябва да следите кога бТК пускат по-еФтино :blink::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.