Jump to content
Българският форум за музиканти

Сваляне на струни на испанска китара


EvilMaster

Recommended Posts

Здравейте :cheers2:

Искам да си почистя китарата (испанска) и за по-удобно искам да си сваля струните, обаче имам съмнения, че ако ги махна всичките наведнъж ще се повреди грифа. Прав ли съм?

edit: и ако можете да ме насочите в кой музикален магазин мога да си купя калъф за нея.

Редактирано от EvilMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Давай смело, нищо няма да й стане. :cheers2:

В крайна сметка класическите китари нямат метален тръс род, който да противодейства на напрежението на струните и да дърпа грифа назад и да създава опасност за грифа когато го няма противодействието на струните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :cheers2:

А в кой от всичките магазини ще намеря калъф до 30-40 лв? Мисля да проверя в РФ, че да си взема и Fast Fret.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми навсякъде. Има калъфи между 20 и 30 лв във Фактор, Камертон, Малкия Цум, в Динакорд също. Ама баш в xxxx не знам как е хавата там, почти не съм стъпвал там, ама трябва да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Възникна проблем със струните:

Бях вързал тънките по този начин и докато настройвах 1ва изведнъж възелът и хлътна в отвора на магаренцето. Видях, че е излязъл откъм горната страна (тази по-близо до дупката :girl_witch: ). Някакви идеи как да я извадя?

ЕДИТ: Оправих ситуацията с едни клещи :music336:

Редактирано от EvilMaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях вързал тънките по този начин

 

Не знам от къде си го видял този начин, но е неправилен. Също така, съмнявам се да успее да държи правилен строй. Ето тук е описано как става връзването на струните на долното магаре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.