Jump to content
Българският форум за музиканти

Взех си бас !


bulby

Recommended Posts

Модела е Yamaha RBX260. Взех го на старо...

rbx260_high_jpg.jpg

(Цветът изглежда чувствително по-добре на живо)

 

Като се има предвид скромната сума, която дадох за басчето - адски съм доволен ! 24 прагчета, много удобен гриф, тяло от елша и адаптер с много изчистен звук. Тялото е удивително леко, но пък тонът си има добър състейн, просто е малко по-искрящ т.е. повече среди и високи и по-малко ниски, но това, надявам се, се оправя с EQ камионче или сносен усилвател :P

В момента струните браждят, но това е защото са прекалено близо до грифа, а и самият гриф май се нуждае от леко натягане.

 

Мисля да сядам що-годе да ги понауча и аз тия слапове ;);):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми има следното чудовище :

RBX270-RASB_body-front.jpg

 

Същия е като 260-така , само дето има един адаптер в повече и има много яки среди .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Angermeans - честито и със здраве да си го ползваш

 

p.s. все си мисля да си открием една тема, където всеки да се похвалва с какво ново се е сдобил - нов бас, кубе, колона ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ми беше пуснал абсурдния коментар, че тялото на тия басове било от някаква синтетика(пластмаса)... има ли вероятност да е вярно това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли, тялото наистина е учудващо леко, но тонът му е много добър и дървото си се усеща.

 

За самият тон - за фънк е просто идеален, с много среди и грам мазане няма. Ама за съжаление на мен ми трябва по-плътен и "мрачен" тон, тъй че сигурно ще инвестирам в адаптери, камиончета и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ми беше пуснал абсурдния коментар, че тялото на тия басове било от някаква синтетика(пластмаса)... има ли вероятност да е вярно това?

НИКВА !!!

 

Баса като го отваряхме да сменяме единия понтециометър с брат ми , под болчетата на капака определено беше дърво ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли, тялото наистина е учудващо леко, но тонът му е много добър и дървото си се усеща.

 

За самият тон - за фънк е просто идеален, с много среди и грам мазане няма. Ама за съжаление на мен ми трябва по-плътен и "мрачен" тон, тъй че сигурно ще инвестирам в адаптери, камиончета и т.н.

Използвай EQ ... Махаш високите и си готов ... :blink::blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

реших да попитам какво мислите за моя инструмент ... тъй като съм сравнително много нов във форума :lol: просто да знам мнението ви и си викам да не отварям нова тема затова поства тука. Аз понеже съм от Добрич и най-близкия ми музикален магазин е във Варна ... че от там си го купих миналата година на 18 ноември (скоро има рожден ден хаха ) за около 500 лв. го придобих +колана и калъфа :D а ето го въпросния Washburn Bantam Series BX125

 

малко кофти е снимката но 20 мин вече търся и не мога да намеря по-сполучлива... кво'туи ...чакам мнения ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай EQ ... Махаш високите и си готов ... :lol::D

Ех, ако всичко беше толкова просто... дори аз щях да се науча да свиря ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвай EQ ... Махаш високите и си готов ...  :lol:  :D

Ех, ако всичко беше толкова просто... дори аз щях да се науча да свиря ;)

emoticon.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.