Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква Midi клавитура да си взема...


alxlz

Recommended Posts

Намислил съм да си взема MIDI клавиатурка за компютър

и се колебя между следните:

 

evolution MK-449C

 

m-audio Keystation 49e

 

E-MU Xboard 49

 

посъветвайте коя да избера!

:think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ему-то май имаше ченъл афтъртач което я дърпа с едни гърди напред ама май няма толкова врътки като еволюшъна и освен това те май скоро ги пуснаха на пазара и не знам дали нямат проблеми като са толкова нови - иначе обаче нямам никакви отзиви и наблюдения върху тях. Иначе аз съм доволен от моята Еволюшън 461c - същата като тая дето си се спрял на нея ама с една октава повече, което поне според мен не е за подценяване. Доколкото знам доста хора тук също имат такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи нямах време за по-дълъг отговор а и не бях проверил всичко, но понеже темата ми е интересна, сега се поразтърсих пак.

На първо място - кийстейшъна е най-евтин, но няма слайдери и врътки и определено ще ти върши по-малко работа ако искаш да се занимаваш с разни софт синтове. Слайдерите също могат да ти управляват миксера на хоста, което си е направо благинка. Така че кийстейшъна поне според мен няма к'во да го гледаш.

 

От другите две обаче избора наистина не е лек.

Предимства на Еволюшъна:

1. Значи и двете клавиатури имат еднакъв брой контролери, но при Еволюшъна половината са слайдери а половината са врътки, докати при Е-МУ-то всичко са врътки. Мен лично по- ме кефи да има слайдери

2. В допълнение обаче към слайдерите и врътките при еволюшъна има 10 програмируеми бутона, които Е-МУ-то ги няма. Тия бутони примерно можеш да си ги програмираш да пращат Program Change съобщения към някой синт и по тоя начин бързо да си сменяш пача на синта. В допълнение с нещо от рода на Intput Transformer-а на Cubase може доста неща да правиш с тия бутони.

3. Четох оплаквания, че на Е-МУ-то са му много близо една до друга врътките и малко било неудобно, също че и бутоните му не били много качествени

4. На сайта на Е-МУ не пише нищо за вход за състейн педал. На един друг сайт пишеше, че има ама за всеки случай провери щото това е сериозан недостатък.

5. В БГ има вносители на Еволюшън и като гледам цените са много по-ниски от тия на запад, което е трудно обяснимо за мен, но е факт, докато Е-МУ не знам дали внася някой специално клавиатурите - трябва да се види в Алмар, но имайки пред вид и надценката която си слагат там..

 

Предимства на Е-МУ-то:

1. Афтъртач - не видях никъде дали става въпрос за ченъл афтъртач или за по-добрия вариант - полиафтъртач, но като се има пред вид, че втория е доста скъп за реализация, едва ли става въпрос за него..

2. Голям пакет от софтуер, който наистина може да ти върши работа.

3. Видях доста добри отзиви за качеството на клавишите

4. Може да работи и с батерия, което е добре ако идеш някъде с лаптоп - вместо да ти смуче от батерията на лаптопа ще си ползва неговата ама не знам дали е възможно да се вържеш през USB и батерия едновременно - да не стане конфликт - трябва да се провери..

5. Има някакви Snap Shot и Latch Mode - поне първото на мен ми изглежда полезно по това което пише за него. То и при Еволюшъна има подобен снап шот ама той май прави друго. Ще го разръчкам тия дни моя да видя какво точно прави тоя снап шот.

 

Значи ако на мен ми е да избирам между двете наистина би ми било доста трудно. Все пак много ми харесва афтъртач възможността, но пък то ако е само ченъл афтъртач, може да се симулира и със някой слайдер или врътка в допълнение, така че май не е болка за умиране ако го няма.

 

И накрая - ще се повторя, но мисля, че ако имаш възможност е по-добре да си вземеш поне 5-октавна клавиатура освен ако специално не търсиш нещо по-малко и удобно за разнасяне, но тогава най-добре е на някоя с 2-3 октави да се спреш, щото 4-октавната е вече големичка. Та като говорим за 5-октавна - Еволюшън 461c като цена не е много далече от 449c та помисли по тоя въпрос също. Жалко, че Е-МУ нямат 5-октавна версия..

Е това е от мене. Успех в избора!:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окупирахме ги отвсякъде:lol: Абе някой има ли случайно по-преки наблюдения върху тия ЕМ-У-та че аз по принцип искам да си взема още един контролер който да ми е специално за миксера на кюбейса ама реших, че е по-добре да си взема една малка клавиатурка две октави със врътки - за малко повече пари още две октави дето се вика а и като си купя някога лаптоп ще може да си я нося с мене... И при 25-клавишните вече спор няма - бих предпочел ЕМУ-то щото xboard 25 си има пак 16 врътки като xboard 49 докато Evolution 425c има само 8 врътки, а в добавка Е-МУ-то има и прословутия афтъртач..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намислил съм да си взема MIDI клавиатурка за компютър

и се колебя между следните:

 

evolution MK-449C

 

m-audio Keystation 49e

 

E-MU Xboard 49

 

посъветвайте коя да избера!

:think:

E-mu XBoard 49!!!

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

0888 936291

LichoMusic@abv.bg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че можеш да я доставиш? Ако да - на каква цена, а също и на каква цена можеш да доставиш xborad 25?

 

EDIT: моля те, мотивирай се защо предпочиташ e-mu-то! интересно ми е дали наистина имаш нещо пред вид или просто въпрос на предпочитание към марката?

Редактирано от ecmjazz
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли, че можеш да я доставиш? Ако да - на каква цена, а също и на каква цена можеш да доставиш xborad 25?

 

EDIT: моля те, мотивирай се защо предпочиташ e-mu-то! интересно ми е дали наистина имаш нещо пред вид или просто въпрос на предпочитание към марката?

Както вече ви бях писал и преди

аз съм работил винаги с Kurzweil и E-mu!

Пробвал съм преди това и всички останали,

но откакто работя с тези фирми не смятам да

използвам нищо друго!

Аз самият съм си поръчал новият модел

на Digidesign MBox-2 и една клавиатура

XBoard-49!

Но който желае да си поръча такова нещо,

може да се обади на колегите от Almar!!!

Не че не мога и аз да я доставя,

но хората са си дистрибутори

и цените са съвсем прилични!

 

XBoard-25 - 156 USD

XBoard-49 - 180 USD

цени с включено ДДС

 

Almar Co Ltd.

Tundja str. 59, 1st Floor

1463 Sofia, Bulgaria

tel: +359 (2) 8511538

fax: +359 (2) 9533314

:guitar: :guitar: :guitar: :guitar: :guitar:

Поздрав към всички които изберат E-mu!!!

:Личо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора! Тия цени от Алмар ли са или някъде другаде си ги гледал такива? Ей тук има разни интересни по-големи клавиатурки (линка ми го даде peshoy2k - благодаря).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.