Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво се свири в кръчмите!?


Recommended Posts

Здравейте, хора!

Може ли някой да ми отдели 2-3 мин и да ми напише един примерен списък с песни, които се свирят по ресторантите (кръчмите). Понеже имам синтезатор и целта ми е лятото да ида някъде да изкарам малко пари.

От Монтана съм, ако това може да ви помогне.

 

Това е краткият ми списък с песните, които зная (умея да свиря):

1. Чичово хоро

2. Драгана Миркович - Плачи земьо

3. Сека Алексич - Аспирин

4. Сашо Роман - Мой ангеле

5. Леко хоро

 

Моля помагайте с избора! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега..

Ако си се ориентирал към морето,там се свирят евъргрийни по-скоро. Ако имаш нужда от помощ (като заглавия) пиши и ще ти дам някои идеи.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако не знаеш сръбския евъргрийн "Добро Ютро Пиянице", просто забрави да се впишеш в пейзажа!

П.С. Видях, че и леко хоро имаш, а нещо по-тежко не ти ли се намира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пич, супер относително е всичко.... щото и ни забиваме у бар но свирим Тото, Снейк, Пърпъл, Зизи Топ...ама па то не е и кръчма ...

иначе най разпространеното като гледам около нас е репертоар ..... Норвежки... Елвис Пресли... Кънтрита - Кени Роджърс .... Уили Нелсон.... Фил Колинс... Криидънс... Шаная Туейн....

имай предвид че с един синтезатор нищо нема да направиш, щото сууупер рядкост е заведение/клуб да си има собствена апаратура!сичко е от бандата /дуо/трио или квото и да е там

с тея ти 5 песни репертоар ...... то ти ще свършиш преди да са ми донесли ракията... :girl_witch:

едно поне....ПОНЕ 50-70 песни като за начало ти требет

щото особенно ако ще си формация некфа малка - дуо трио... ще те нафарфорят да свириш 5 и на горе серии по 40-50 минути :girl_witch:

тъй че - дерзай

 

 

П.С. имай предвид и друго важно нещо.... в днешно време пазара е пълен с супер добри и оборудвани музиканти... дори ,е в едно кръчме онзи ден гледах некфо дуо... жената на некъф клавир Курцвайл ПЦ2.... а пича беше с Фендер Стратокастер американски ... тъй че освен яко свирене... и яко апаратура и инструменти требе :girl_witch:

Редактирано от Old_Shetarhand
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда..тъкмо влизам и щях да изпиша всичките тези неща, мисля че сте били достатъчно полезни на младежа с обясненията. Ние с групата свирехме по морето егати разностранните песни, началото на вечерта беше ресторантско положението, към 22ч идваха тълпите младежи и засядаха на външния бар...и ви е ясно продължението..

Успех на колегата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Много музика ти трябва но наистина много, няма как да ти ги изброя трябва да научиш и сола не да направиш отсвир и куплет да ги редуваш 2 пъти както мога да го чуя и у дома на уинампа.Не искам да те Отегчавам но като ти гледам 5-те песни които знаеш май тая години не си за кръчма.И учи всичко защото го има момента в който идват и да си поръчват песни,а ако не я знаеш и чичкото е мутра става кофти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.