Jump to content
Българският форум за музиканти

ЗА ПРОЦЕСОРИТЕ


Slacoth

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

^Май става въпрос за това.

 

:greenball:

Искам да кажа, че от процесора от изхода за слушалките звука, който излиза е моно.
И точно поради тази причина звук се чува само от едната слушалка. Поне с Behringer X-VAMP-а, който беше у мен за известно време. Редактирано от Dawnfall
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

М-да,

може би едно такова устройство ще свърши работа, стига да отговаря на описанието си.

Не съм знаел за този вариант досега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И точно поради тази причина звук се чува само от едната слушалка. Поне с Behringer X-VAMP-а, който беше у мен за известно време.

 

Имам behringer x-vamp и се чува и през двете слушалки. Това обаче не пречи да е моно - просто и в двете звучи едно и също. От друга страна има доста стерео ефекти, които процесорите правят - примерно stereo chorus, leslie, някои фленджъри, пинг понг ехо и т.н., а GT-8 със сигурност има стерео изход - пробвали сме.

Относно настройките - лично според мен трябват два сета - един за вкъщи/един за свирене с група. Втория е редно да се направи при реално свирене с групата в репетиционна (или поне на достатъчно засилено). Сега се сещам например за две неща - нивото (или липсата) на ревърб оказва силно влияние върху това, дали китарата ще се чува ясно в микса или ще се замаже някъде, същото и за еквалайзера.

 

Мойта 1 стотинка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На репетиция му е майката! Докато не се чуеш заедно с групата, нищо не си направил и това си е ...

 

Естествено, всеки, като си познава домашния сетъп, може да предугади накъде да дава наклон, за да са нещата по-близо до истината впоследствие. Но такова нещо като да си направиш всичко вкъщи после да пиеш бира по време на саундчека няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с такова устойство можеш директно да изхвърлиш процесора

 

Ааа, моля ви се колега :) и за десетка не бих го сменил.Серьозно!

 

На репетиция му е майката! Докато не се чуеш заедно с групата, нищо не си направил и това си е

 

Като гледам, в крайна сметка, логиката си държи на своето и това е.

 

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Правят се, но не тогава китариста решава кои ефекти да включи в банките си, нито в какъв ред да ги разположи.

Саундчека е достатъчно-важен, но това си е тема на друг разговор.

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами то не е ли решено музиканта какъв му е рига и какъв му е звука, който иска да постигне и на саундчека просто да си изкусури :) спрямо обстановката? Или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрямо обстановката музиканта решава дали да си вземе чадъра :D

Аре да го оставим саундчека, темата е за настройване блендите на процесор, а не за съгласуване нивото на отделните инструменти.

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саундчек се прави с цел настройка на "панорамната картина".

Това означава кое, къде и колко да се чува в общият звуков микс.

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Правят се, но не тогава китариста решава кои ефекти да включи в банките си, нито в какъв ред да ги разположи.

Естествено, само че темата май беше ...

 

... темата е за настройване блендите на процесор, а не за съгласуване нивото на отделните инструменти.

'Ми, не знам ... Аз останах с впечтлението, че е за честотната картина и честотния баланс между инструментите, което не е съвсем без връзка с възприятието за "ниво", щото, като не пасваш добре и се губиш в микса, може да ти се наложи бая да се усилиш, за да се чуваш, повличайки след себе си и останалата част от групата в една доста неприятна какафония. Тези неща по моя скромен опит, включващ свирене с още двама китаристи в предната ми група (който не е пробвал, може само да предполага за какво иде реч при три еднакви инструмента), се установяват и коригират именно по време на репетиция, но, ако някой е намерил начин да ги разгадава от вкъщи, няма пък да спираме прогреса я ...

 

А, що се отнася до избора на ефектите, нека да направим разграничение между КОИ и КАКВИ. Ясно е, че още от вкъщи можеш да решиш КАКВИ ефекти да ползваш, но ако се окаже, че си си избрал неподходящия като характер на звука вариант на тези ефекти, въпросът КОИ остава открит.

 

П.С. Да не бъркаме понятията РЕПЕТИЦИЯ и саундчек на участие!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е необходимо да обсъждаме сега и репетициите.

А това за кои и какви ефекти ... е без значение, защото конкретният ми въпрос бе за процесор BOSS GT-8.

 

_c396125_image_0.jpg

 

...Ако прочетеш внимателно цялата тема ще видиш, че сме на едно мнение.

 

:cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с Boss GT-8 (и не виждам защо "кои/какви" да е ирелевантно, при положение че всеки модул в него има по между 2 и двуцифрено число варианти), но, и с друг процесор да бях (а не е да не съм бил), отговорът ми на въпроса в края на първия ти пост е, че да знаеш изкривяванията на домашния си сетъп и да ги компенсираш предварително помага, но крайният ефект никога не може да се предвиди напълно - иска си слушане и ръчкане на място, като се съобразяваш с цялостното звучене на групата.

 

А наздравици не отказвам :cheers2::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.