Jump to content
Българският форум за музиканти

гледахте ли


peshoy2k

Recommended Posts

видяхте ли го тва http://www.line6.com/variax/ има няколко модела и е показано какво могат, има клипчета и бая хвалебствия, било революционно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос - а къде са им адаптерите?

Пиезо-адаптери под долния струнник. Електромагнитните адаптери променят характеристиките на звука, докато пиезо-адаптерите улавят чисто физическите вибрации. След това звука се модулира от вградения процесор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еджкръшър, я дай мнение като ползвател, ще е интересно :D

Ми какво да кажа, не искам да звучи като реклама ,че някои хора се дразнят.

Хараби си е китарката.Аз имам Variax 500 Black. Удобна и приятна е на допир, а най-голямото богатство е разнообразието на звуци. Има симулации на 25 модела различни китари(включително ситар и банджо!). Недостатъците за мен лично са че няма нещо по-така метълско :) като готова симулация, а са предимно класически модели като Стратокастер & Теле на Фендер,Доста модели на Гибсън( Лес Пол'58 е най-якото).

Китарата работи като всяка една друга нормална китара с разликата че се нуждае от захранване(става и с батерии, но много натежава).Може да се използва със свякакъв амп или ефект и си звучи абсолютно идентично с която и да е друга китара със стандартни адаптери.А да, и външния вид е малко ретро, ама се трае :D

Преди време бях поствал едни проби записвани с нея и PODxtLive, ама трябва да проверя дали са все още онлайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D добре де, а доволен ли си от симулациите

чувал съм хора да разправят, че разликата била само в блендата :) малко повече бас или малко повече среди...

Според мен ако не знаеш какво точно искаш като звук или искаш да експериментираш определено ще спечелиш с Variax. Не очаквай чак чудеса, но според мен си заслужава, Особенно ако се занимаваш предимно със студийна работа и ти трябва широк спектър от китари за различните неща, които правиш. На практика може с вдна и съща китара да записваш 12 стр. акустик и 6стр. електрик, без това да ти рефлектира на техниката на свирене. просто имаш една китара с много лица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, тва е ясно и много привлекателно, идеята ми е, обаче, дали симулациите са добри, ако звука е шитня в сравнение с оригиналните инструменти, които симулира...... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еееемиии, от това което аз съм чувал не са толкова добри, но пък аз не съм го чувал през Лайн 6 кубе Вариакса пък... От друга страна се удивих колко добро може да е транзисторно кубе като чух тия Лайн 6 кубета , макар че малко се губи характера на китарата и всичко би звучало добре с тях...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... ако звука е шитня в сравнение с оригиналните инструменти, които симулира...... :think:

мдаа, може и да си прав.

По-добре си купи 4-5 Гибсъна и още толкова Фендера,2 Рикенбакера, 5-6 електро-акустични и 1 банджо. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

глей го ся, не се обиждай, просто, за мен ще е по-добре една добре-звучаща китара от една, наподобяваща 18 зле звучащи, това имам предвид, не ти е единствена китара, затова те питам как са симулациите сравнение със стандартна китарка B), от това, което чух на демотата на сайта на line 6, липсват високи, но и самия звук на демотата е кофти

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.