Jump to content
Българският форум за музиканти

хвалба


Recommended Posts

На първо място: честито за новия сайт!

Китарите ти са жестоки, много талант е вложен в тях. не си се хвалил, че правиш и fanned! :D

Много красиви инструменти и много умел подбор и комбинация на традиционни местни материали с вносни.

Човек, жесток си!

 

Сега малко конструктивна критика за сайта - изглежда твърде стерилен като за лютиерски. Все едно гледам официалния сайт на програма за теглене на торенти или на някакъв софтуер по принцип.

Чини ми се, че е правен по стандартен темплейт на Adobe GoLive. :P

Трябват му повече органични елементи и по-малко сухи, геометрични форми и студени цветове.

Направи го по-олд скуул, по-органичен и претрупан. В оформлението използвай текстури на дървесина.

:hello:

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздрави за новият сайт!

 

Като всяко ново нещо този сайт трябва да е по-добър от стария .

Не ми се сърди но трябва да се присъединя към препоръката на горер.

 

Лютерията е артистична професия ( или хоби) и ще бъде в твоя полза ако сайта ти е по-артистичен а не толкова " Techno "

Малко ми е криво като казвам всичко това като критика но го правя чистосърдечно и с най добри намерения,защото виждам че имаш стремежи и основни умения за лютерия.

Сайта е една рекламна брошура в интернет пространството.

Помисли си дали би отпечатал такава рекламна брошура с формата на актуалния ти сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И един въпрос. Защо като се опитвам да го отворя с Mozilla Firefox ми казва:

This site is optimized for Internet Explorer. You are using Netscape and unfortunately you are not able to view this site. Please, re-open the page in Internet Explorer. We apologize for the inconvenience.

подчертавам, че не използвам Netscape, а Mozilla. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти мислиш ли, че има особена разлика? :D

колкото от земята до небето!

 

в случая обаче няма, просто щото и двете неса интернет експлорер :o

за жалост и аз си ползвам файърфокса и нямам намерение да стартирам IE заради някакъв сайт. Не зная кой го е правил, но определено НЕ заслужава почерпка :nono:

 

Ще се обоснова набързо, за да избегна последваши офтопик мнения.

в 99% от случаите заразяването с т.н. троянски коне и вирус дропъри става с спомосъществувателството на Internet Explorer и някой негови "малки бъгове". Независимо каква антивирусна, адуеър или друга подобна програма ползвате, почти винаги нещо успява да ви се лепне. Просто колкото е по-добра защитата ви, толкова е по-гадно това нещо :). Достатъчна е само една кратка разходка из любимият ми иначе astalavista.box.sk с IE, за да се уверите в това. За жалост на работата ми, където се намирам в момента, се налага да ползвам като десктоп машина windows 2000 Advanced Server, който по същество се явява домейн контролер на една иначе доста мрежичка. Такаче в името на своята сигурност, просто не си позволявам да пускам IE по какъвто и да е повод.

 

Самият факт, че сайта не позволява да бъде отворен с нищо друго освен IE означава, че той се възползва от дадени предимства/недостатъци на този браузър. И това вече го прави опасен. :ph34r: Дет се вика, може да се похвалиш: "ейй опасен сайт ми напрайха :headbang: "

:ph34r::metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото от земята до небето!

А последните Netscape версии дали не са базирани на ядрото на Mozilla (от 0.9.3 насам, или нещо такова), както и всички версии на Firefox?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колкото от земята до небето!

А последните Netscape версии дали не са базирани на ядрото на Mozilla (от 0.9.3 насам, или нещо такова), както и всички версии на Firefox?

За последните версии на Нет'оп'пак'скапа се незнам. Не ми е любим браузър и не го поглеждам въобще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз като дори не съм го виждал как изглежда тоя нетскейп :D YtseJam ги разбира повече тия работи от мене. Аз засега съм в категорията прост юзър :D

Но факта е, че не видях сайта, а IE и аз не използвам вкъщи. Само на работа, щото там друго няма :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е съвсем неуместно да се забранява достъпа до сайта на базата на вида браузър и поддържаните от него стандарти.

Internet Explorer има предостатъчно дълга история на неподдържане на интернет-стандартите, за да е изобщо някакъв критерий.

 

Да не говорим, че фактът, че ми се отказва достъп до публичен сайт... някак ме обижда малко :D

 

П.П.: А и съм сигурен, че няма нещо в тоя сайт, което на практика да не може да се изобрази правилно в браузъра ми. Освен ако не е писано *нарочно* само за IE...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сайта е много тарикатски :D

Успях да го затворя от червените кръгчета и сега е почти само една бяла страница без нищо на нея ;)

готино ! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Така си е, другите сайтове като ги затваряш не ти остава бяла страница!

Най-неочакваните неща се случват именно в Интернет! :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, ще си позволя кратък коментар, щото човека който е правил сайта ми е много близък приятел, а и само като видях сайта, бях сигурен, че го е правил той :D

 

Просто той е луд фен на IE и всичко ново, което поддържа- css, java, activex......... и съответно всички сайтове, дето ги е правил вървят нормално единствено с последната за момента версия на IE... затова логично е теглил чертата на всички други браузъри, щото заради всичките скриптовки, сайта ще изглежда много фалш на друг браузър, че и на по-старичка версия на IE(5.5 примерно).

 

П.П. не го оправдавам- аз съм фен точно на противоположния стил- мани ги тия ефекти, тия шарении- един сайт трябва да може и през lynx да се вижда! Но за всеки влак си има пътници, нали? :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Около 85-90% от потребителите ползват Internet Explorer, така че, съвместимостта с браузъри не е чак такъв недостатък.

Според мен, по-големият проблем е в дизайна на сайта. Няма излъчване на лютиерски.

Човекът, който го е правил, може и да разбира от тарикатлъци в HTML програмирането, но явно няма идея, че сайт за шиене на дрехи трябва по дизайн да се различава от сайт за отливане на чугунени детайли.

Познавам няколко разработчици на сайтове, които си правят някакъв дизайн и после, променяйки леко темплейта, го ползват за сайтовете на много различни клиенти. Че и "безплатен домейн" предлагат хората.

"Бе нали се вижда ф интернет, кво искаш сега?!" :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е за собствена страничка, такава с това как се казваш, на колко си години и от къде си, а и колко яки п*тки харесваш, сайта изглежда мноо яко наистина.

Ама ако това трябва да е сайт, създаден за да представя и продава определен прдукт :D

 

Последните няколко дни се нагледах на много сайтове на иначе големи производители на битова техника, на които ти трябва коефициент на интелигентност над 130, за да се справиш с навигацията из сайта. Даже твоят, макар и с доста малко съдържание вътре в него, е доста объркан. Ако се наложи да добавиш още 100 неща :P ти гарантирам, че и сам няма да можеш да се оправяш в него. Затова е много важно от самото начало да си изясниш каква ще е структурата и подрецдането на информацията, за да бъде информацията лесно достъпна.

 

Вярно е, че сайт с меню от лявата страна, което съдържа бутони от типа на "Начало", "Продукти", "Настоящи проекти", "Галерия", "Контакти", "Връзлки" може да изглежда мнооооооого скучно, но ако някой трябва да си свърши работата, гледайки твоя сайт, едвали колко е странен и шарен ще направи толкова положително впечатление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.