Jump to content
Българският форум за музиканти

Неприятно Бръждене ?


jpa

Recommended Posts

Здравейте,имам следния въпрос смених няколко ел.китари и на всичките има следния проблем,има неприятно бъздене при пика на тона , който според мен резонира с някоя част от механиката на китарата (адаптери,бридж или струник)все едно има развита шайба и бъзди при резонанс(да поясня ,че струните са вдигнати достатъчно високо за да нямат допир с със прагчетата).Имайте предвид че говоря за л.п. модели и bc reah mockingbird,на които цената е доста солена.Ако ниякой се е заслушвал повече в амплитудата и чистотата на тона и имал такъв проблем нека да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами по принципа на изключването някъде около Коледа ще установиш причината...:----)

на етап съм разглобих я цялата и има някакво дрънчене в корпуса на метал,останаха само потенциометрите,махам всичко пък да видим като остане само дървото кое ще дрънчи,се едно са ми турили капата на камината и това ми било китара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да разбираме, че когато тона достигне пика си има резонанс? При няколкото китари които си сменил? Това при сиврене на сухо, нали?

 

Аз имах подобен проблем, който два пъти подред ми се появява, когато сменям струни. Сол струната резонансира и издава поден на бърждене шум някъде от към главата. Това за мен е необяснимо, при положение, че струната не минава през водача/обтегача, а е над него. Може би проблема при мен е в кофти ключ, тъй като два са леко хлабави, а единия именно май беше на 3-та струна. При тебе обаче нямам идея от какво може да е.

 

Това май ще се окаже не рядко срещан филм, тъй като при разни Стратоподобни също ми се е случвало да има подобни резонанси. Най-често при бриджа, конкретно - седлата. Обикновенно на някоя от първите три струни, но по-скоро е било въпрос на правилен сетъп на китарата.

Редактирано от Slide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбираме, че когато тона достигне пика си има резонанс? При няколкото китари които си сменил? Това при сиврене на сухо, нали?

 

Аз имах подобен проблем, който два пъти подред ми се появява, когато сменям струни. Сол струната резонансира и издава поден на бърждене шум някъде от към главата. Това за мен е необяснимо, при положение, че струната не минава през водача/обтегача, а е над него. Може би проблема при мен е в кофти ключ, тъй като два са леко хлабави, а единия именно май беше на 3-та струна. При тебе обаче нямам идея от какво може да е.

 

Това май ще се окаже не рядко срещан филм, тъй като при разни Стратоподобни също ми се е случвало да има подобни резонанси. Най-често при бриджа, конкретно - седлата. Обикновенно на някоя от първите три струни, но по-скоро е било въпрос на правилен сетъп на китарата.

говоря за чиста китара без усилвател дори ,само тест на тона от самата китара лп модел.но постигнах някакъв напредък проблема се оказа че може да се провокира от много места,например моста и струника,адаптери не добре уплатнени,както и платката с потенциометрите разхлабени шайби и пр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

открих америка !от платката с адаптерите има фиксиращи гаики на потенциометрите от вътрещната страна които са сложени пет за четири и не са балансирани спрямо тялото и затова дранчи на тенекия та се къса,три развити гаики са достатъчни за цяла бъзз симфония

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем от усилвателя, само че се оказа, че е от ребрата на един радиатор.

Чуваше се само с палм мютинг като има повече бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свириш силно и с често използвания ефект фийдбек (насочена микрофония :) ) е нормално да се разхлаби нещо по китарката,често мизериите са от кофти ключе за смяна на адаптерите-в средно положение е доста разхлабено,бронята (пикгарда) ако не си я махнал също може да не е плътно до рамката на бридж адаптера и от там да излиза гаден резонанс,ако си със стар бридж тюн-о-матик винтчетата за настройка на седлата се разтракват понякога (при Нешвилския го няма този момент)..и т.н.За скапани ключове мисля че не е нужно да говорим при по-хубави китари.,въпреки това аз смених безпроблемни ключове на Gibson с Grover ..

Трябва да се попритягат чарковете по китарата докато улегне ,но не до откат,лекичко разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако свириш силно и с често използвания ефект фийдбек (насочена микрофония :) ) е нормално да се разхлаби нещо по китарката,често мизериите са от кофти ключе за смяна на адаптерите-в средно положение е доста разхлабено,бронята (пикгарда) ако не си я махнал също може да не е плътно до рамката на бридж адаптера и от там да излиза гаден резонанс,ако си със стар бридж тюн-о-матик винтчетата за настройка на седлата се разтракват понякога (при Нешвилския го няма този момент)..и т.н.За скапани ключове мисля че не е нужно да говорим при по-хубави китари.,въпреки това аз смених безпроблемни ключове на Gibson с Grover ..

Трябва да се попритягат чарковете по китарата докато улегне ,но не до откат,лекичко разбира се.

f... o.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.