Jump to content
Българският форум за музиканти

Давайте идеи


Recommended Posts

Значи проблемът е следния - нътът на китарата е доста издълбан на мястото на първа струна и когато я сложа опира в първите две прагчета. Писна ми всеки път като слагам струни да слагам хартийки там. Дайте някакво предложение за по-трайно запълване на дупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал ли си с по дебели струни? Понякога става, ако издълбаното не е твърде широко дори и за по дебелите.

Само че съответно могат да се появят други неудобства, като трудно свикване с по дебелите струни,необходимост нов сетъп на китарата или свирене в по нисък строй и такива подобни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами по-евтино и по-удачно е да смени моста а не струните !!!

 

Махането става така - сваляш всички струни и после с малко усилиие трябва да извадиш мостчето от каналчето му

 

То или е вкарано там с натиск или с малко лепило (и лепени има :D ) ваденето не е лесно - нужно е усилие

 

 

не се плаши за мостчето - хвани го с клещи - то така така няма да ти трябва повече

Редактирано от trolla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ultramega, свиря с десятки и не става. Преди бях с 11 и пак беше така. Ако сложа 11-ки и тремолото ми стои във въздуха, ако ще и в до да свиря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нъта съм го запълвал с метал пластик,от оня който се мачка с ръце-двукомпонентния и става челик,ама щом си го свалил по добре го сменяй или издялай нов...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дето ще го сменя, ама за лява китара...

Леглата за струните ще са малко наобратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.