Jump to content
Българският форум за музиканти

Малък но адски дразнещ проблем


Shred

Recommended Posts

Ами значи зел съм си китарата в мен и си чета 1 таб и си човъркам с перцето по адаптера.И както си човъркам и то падна в хъмбъкъра(не между двете а острани) и сега (след 1,2 седмици) се чува някакво дрънчене та питам дали може да е от това и дали мога да оплескам нещо ако развия болтовете и го изкарам.Мерси предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Някой път се чудя, да се смея ли, или да плача. Айде, и аз съм си изпускал перцето в акустична китара, ама в електрическа... А защо чоплиш с перцето до адаптера? :greenball:

Пробва ли просто да я обърнеш, и то да изпадне от само себе си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A и в крайна сметка...адаптерът все някога е сложен там :) Повечето адаптери могат да бъдат повдигнати над дървото без да трябва да се разпояват - все ще имаш няколко сантиметра толеранс в кабела. Просто махаш струните, отвиваш адаптера (или ако е с рамка - направо четирите винтчета на рамката), махаш перцето, ако е още там, и слагаш адаптера обратно. Нищо сложно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..хехе..развий си винтчетата на рамката на адаптера и го извади (или го размести леко), като отхлабиш струните достатъчно (може и без да ги сваляш) така, че да го измъкнеш под тях..или просто си развий рамката на адаптера и обърни китарата за да изтърсиш перцето и адаптера ще се опре на струните...'айде успех...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А дебелината на тва перце един процент от милиметъра ли е? Сега си хвърлих един поглед на изтормозената лопата и направих извод че нямам перце, което да влезе вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми то има някакви прожинки под капачето на адаптера и падна щото и аз си мислех като вас че не може да падне :D голям съм идиот :slap: :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:D:slap: начи за тва като дрънна някоя струна се чува дрънчене.......(не знаех че може да иде в грифа..wtf) Редактирано от Shred
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.