Jump to content
Българският форум за музиканти

Писане на песни


Dogy9006

Recommended Posts

Аз да си питам все пак дали имате много идеи и дали са добри ли за нищо нестават.

 

Не мен ми идват идеи за балади ама де*а никой в днещно време не иска да прави метал балади

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На доста често ми идват идейки, но твърде често те са твърде кратки...и не успявам да измисля как да се развият нещата нататък и ги зарязвам за момента...Следствие от това нещо: идеите в повечето случай не стават :happy:

Случва се разбира се и нещата които съм измислил да звучат добре и на следващия ден, че даже и на други хора...и тях обикновено гледаме да ги използваме в песните ;)

То всъщност нормално...не може да се очаква всичко, което ти хрумне да е "гениално"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На доста често ми идват идейки, но твърде често те са твърде кратки...и не успявам да измисля как да се развият нещата нататък и ги зарязвам за момента...Следствие от това нещо: идеите в повечето случай не стават :happy:

Случва се разбира се и нещата които съм измислил да звучат добре и на следващия ден, че даже и на други хора...и тях обикновено гледаме да ги използваме в песните ;)

То всъщност нормално...не може да се очаква всичко, което ти хрумне да е "гениално"...

Абе на мен като ми дойде идея я давам на басиста щото аз от китари нищо не разбирам и като трябва да се напишат китарите и аз се затруднявам много и правя някви несъщяствуващи акорди :ph34r:

иначе аз гледам всички идеи засега да ги фкарам в употребва щото още с групата имаме много малък репертуар

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Идеите са нещо много хубаво.Лично на мен всеки път като извадя синтито ми хрумва по нещо но в процес на свирене отсявам кое става и кое не.По някой път се усеща нуйдата от човек на който може да се разчита и да се работи в екип.Иначе това което съм направил сам досега горе-долу става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни да чуем нещо твое, че ми е доста интересно...Че авторската музика на Ер голям нещо ни е недостатъчна :pray:

 

Сериозно, много интересно би ми било да чуя нещо твое...

:pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идват ми идеи от по 16 такта, които не мога да скрепя с нищо друго...Така е от 2 месеца...Нема муза за дълги-дълги песни...А иначе последната идея дето я докарах до край вече година я мъча да я запиша :)

Пък и толкова неща са ми хрумнали из Градския Транспорт ама докато се прибера...Хоп и съм ги забравил... :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

""Аз пък всеки път като хвана баса и ми идват наистина блестящи идеи и повечето, даже, може би 90 и нещо процента стават тотални летни хитове!""

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка една идея става за нещо и може да се употреби. Ако не ви идва продължение, направете запишете я, докъдето сте. Едно парче се пише от един ден до няколко месеца или година понякога. :) Някои композитори правят така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни да чуем нещо твое, че ми е доста интересно...Че авторската музика на Ер голям нещо ни е недостатъчна :P

 

Сериозно, много интересно би ми било да чуя нещо твое...

:lol:

ОК.Само че все още не мога да се оправя и незнам как може да пусна нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами често ми идват разни идеи и то в най-изненадващи ситуации.В 50% от случайте го забравям,а в другите ги запомням и после си ги изсвирвам и ги записвам.После ги оставям да отлежат и като имам време сядам и измислям няква готина песничка.Странното е,че често ми хрумват идеи за другите инструменти-например китари, бас или ритъм на барабаните.После по това нещо измислям всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни да чуем нещо твое, че ми е доста интересно...Че авторската музика на Ер голям нещо ни е недостатъчна :)

 

Сериозно, много интересно би ми било да чуя нещо твое...

:rolleyes:

ОК.Само че все още не мога да се оправя и незнам как може да пусна нещо.

Ето как :ph34r:

 

Пускай, че ми става все по-интересно :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Амм.. аз пиша предимно симфонична музика в класически стил, така че не знам дали влизам в класацията за композитори на популярна музика за бендове.. но ще кажа, че при мен идеите идват спонтанно, но в първичен вид. Една проста мелодия, която в последствие развивам докато се получи темброво многоообразие в отделните групи или в тути-то направо в оркестъра/хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амм.. аз пиша предимно симфонична музика в класически стил, така че не знам дали влизам в класацията за композитори на популярна музика за бендове.. но ще кажа, че при мен идеите идват спонтанно, но в първичен вид. Една проста мелодия, която в последствие развивам докато се получи темброво многоообразие в отделните групи или в тути-то направо в оркестъра/хора.

Ако имаш възможност пусни нещо.Много ми е интересно. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвеян тип съм и мн често ми хрумват темички, но за съжаление много рядко човек сам може да довирши нещо. Най-лесно е да се бачка в екип. Една темичка е достатъчна да разпали ухото на някой друг музикант, от там още един и така ефекта на доминото :headbang: Пък и така се получават парчета дето всички ги разбират, а не главно музиканта, който ги е писал. Познавам една адски добра клавиристка дето сигурно си връзва връзките на обувките с 1 ръка за под секунда, пише невъзможните неща - като музикант го оценявам, но като слушател не. Лошото е като го мислиш сам често се увличаш за максимума, а той почти винаги е излишен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абсолютно съгласен съм с NoSoul!!!за съжаление обаче е добре да можеш и сам да се справяш.такъв е живота:headbang:а по темата,със сядането на пианото се появяват и идеите.след това сядам на компа и си развивам идеята.така е готино,защото ти се налага да мислиш за другите партии (бас,барабани,китари) и да се съобразяваш с дадения човек,който свири на този инструмент в групата.разбира се,парчетата които правя са малки демота,да става по-бързо хавата,да си представиш какво свириш без много да се обяснява...пък и така по-бързо се зарибяваш по парчето....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.