Jump to content
Българският форум за музиканти

Помощ


Trivium

Recommended Posts

хора помогнете имам въпрос сега си купих китара но нямам кубе ще си взимам по късно и искам да ви питам мога ли да свиря на компютъра взех си букса за жака и ми кажате програма или как да дрънкам на компа плс 10х предварително Не ме питайте нз каква ми е саунд картата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма особено значение в твоя случай каква ти е саунд картата...

 

Трябва да си купиш преходник (това го подчертавам по повод подобната тема в раздел Бас :D) от 6,3 към 3,5 моно жак. Попитай в магазин за електроника, тв сервиз или подобно място за точно това, което ти казах. Също си намери и кабел 6,3. Жаковете му са едни големи и влизат в буксата на китарата ти. Купуваш си въпросния преходник и единия край на кабела ти влиза в китарата, другия в преходника. Така свободния край на кабела вече е с по-малък жак, който вкарваш в line in входа на звуковата ти карта. Обикновено той се обозначава с лилав или тъмно син пръстен около самата букса. Ако не можеш да се ориентираш, пробвай. Трябва да имаш поне три букси на звуковата карта - изход (за слушалки, уредба), микрофонен вход и въпросния линеен вход, който ти трябва. Стандартните им цветове са съответно зелен, червен и син. При теб е възможно да не са същите, но все пак... пробвай.

 

Успех :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съветвам те да си вземеш програмата Guitar Rig ( има я в read_rules ) - представлява виртуален амп с ефекти, усилватели и пр. :no: На мен лично ми свърши работа докато кубето беше на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ем не съм с особено добра, но дилея е макс около 0,2 - 0,3 при големите сетове и никакъв при clean и drive, а докато си намери кубе това ще му върши работа. :no:

Редактирано от Dgaduin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма особено значение в твоя случай каква ти е саунд картата...

 

Трябва да си купиш преходник (това го подчертавам по повод подобната тема в раздел Бас :)) от 6,3 към 3,5 моно жак. Попитай в магазин за електроника, тв сервиз или подобно място за точно това, което ти казах. Също си намери и кабел 6,3. Жаковете му са едни големи и влизат в буксата на китарата ти. Купуваш си въпросния преходник и единия край на кабела ти влиза в китарата, другия в преходника. Така свободния край на кабела вече е с по-малък жак, който вкарваш в line in входа на звуковата ти карта. Обикновено той се обозначава с лилав или тъмно син пръстен около самата букса. Ако не можеш да се ориентираш, пробвай. Трябва да имаш поне три букси на звуковата карта - изход (за слушалки, уредба), микрофонен вход и въпросния линеен вход, който ти трябва. Стандартните им цветове са съответно зелен, червен и син. При теб е възможно да не са същите, но все пак... пробвай.

 

Успех :no:

 

Направих го, но нещо не става. Имам го жака, вкарал съм го в "line in" буксата (синята) и другия край в китарата , но не вади звук. А иначе си бичи музиката.

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсващи драйвери ? При мен лично не стана само с ръгането на кабела и работа с Уиндолс, затова дръпнах софтуерчето.

 

П.П. Volume на китарата да не е на мин случайно :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи по всяка вероятност ти е намален line in сигнала в баш миксирането. Отвори си микс тейбъла (долу вдясно, иконката с говорителчето) и виж дали плъзгача Line In е усилен достатъчно. Ако не е - направи го. Друга вероятна причина е да си объркал и да си включил китарата в микрофона вместо в линейния вход.

 

Относно софтуера - винаги има лаг, понеже всичко минава през DirectSound което само по себе си е още един отделен процес, отнемащ техническо време за изчисление на рамката дори и за елементарни операции като взимане на сигнала от входа и изкарването му на изхода (демек чисто). С или без ефекти има еднакъв лаг. Няма начин да се избегне, несъвършенство на платформата. Има достатъчно евтини камиончета за по 30-40-50-100 лева като за начинаещ. За повече - повече пари :no: Компютърът все още не е универсално устройство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но какво имаш предвид със закъснение 0.2-0,3 , секунди или милисекунди?

Защото ако става въпрос за секунди е страшно много, а ако става въпрос за милисекунди е невъзможно (поне доколкото аз знам де )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсващи драйвери ? При мен лично не стана само с ръгането на кабела и работа с Уиндолс, затова дръпнах софтуерчето.

 

П.П. Volume на китарата да не е на мин случайно :no:

 

 

Какви драйвъри може да липсват след като всичко си върви, само китарата не издава звук :) Въпросния софтуер (Guitar Rig 2) не знам как се работи с него - даже ти написан ЛС по въпроса, но вероятно не си го видяла :)

 

П.П. Волумето е на мах :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Леле, Наско, направиха те мацка :) Сигурно е за "добре дошъл" :)

 

Пич, драйвер знаеш ли какво е :) "Всичко върви" е относително понятие и понеже имаш проблем очевидно НЕ ВСИЧКО върви :no:

 

Намери си модела на звуковата карта и потърси последните драйвери в Интернет. За друго не се сещам в момента. Чакай първо да я подкараш, пък тогава мисли за ефекти и лагове, нали :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Значи по всяка вероятност ти е намален line in сигнала в баш миксирането. Отвори си микс тейбъла (долу вдясно, иконката с говорителчето) и виж дали плъзгача Line In е усилен достатъчно. Ако не е - направи го. Друга вероятна причина е да си объркал и да си включил китарата в микрофона вместо в линейния вход.

 

И двете неща са си наред - и line in сигнала е увеличен достатъчно и джака е в Line In буксата :)

 

 

ЕДИТ:

" Ем не съм с особено добра " - затова извърших смяната на пола :no:

Редактирано от Trivium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:no: Прочете ли ми изобщо последния пост? Потърси си ДРАЙВЕРИ :) Драйверите не са нито нивото на сигнала от линейния вход нито пък се намират на буксата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж защо присти не пробваш един микрофон в червената букса на компа ти.Ако той работи след като го усилиш и т.н. пусни китарата там :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.