Jump to content
Българският форум за музиканти

Наивен въпрос за настройка на бас-къде греша


Gatzo

Recommended Posts

Здравейте въпросът ми е такъв. Приятел китарист си купи едно евтино адапторче-щипка за настройване на китара. Настроихме една кухарка но когато стигна до баса-не се получава. Адаптора е Cherib guitar mate. Вярно, че е евтиния за 29 лв. но по презумция би трябвало от вибрациите на грифа и главата да светне средната зелена лампичка. Къде грешим???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно работи на фиксирани честоти, вместо на интервали и съответно има диапазон.

Напълно възможно е бас китарата да е извън честотния спектър, който покрива тунера.

 

В тоя случай се настройва на ухо или в компютър/бас тунер ако слуха ви е слаб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря, на слух може но ми се иска компютърно можете ли да ми кажете как става от къде да взема програмата и как да включим баса в компа. мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, за да си включиш баса към PC-то ти трябва един трансформатор - от голям жак към малък.

Въпросната приставка струва левче. Такава можеш да си намериш в магазини за PC техника и кабели :girl_cray2:

Включваш кабела в баса, слагаш му трансформатора в другия край на кабела и вече го включваш към жака за микрофон в PC-то. Готово :)

 

От тук на сетне отваряш Google (примерно) и си намираш AP Tuner 3. Програмката е безплатка и настройва горе долу всичко, включително и бас :)

 

Поздрави,

Александър!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся емотикона, която си прегризва десния глезен и псува на майка...

 

Ей аланкоолу, щом пишеш в интернет вероятно са те пуснали да минеш 7 клас, а още в 6-ти се учи за вълни - звукови, светлинни, що е честота и т.н.

и другия умник (с двете имена) кажи на баща си, да трансформира малко кинетична енергия в топлинна върху врата ти... Пак става дума за 7-ми клас.

... си мамата, моите деца ако изпростеят дотолкова, че да си веят тъпотата по форуми в нета. Аз ще се застрелям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Включваш кабела в баса, слагаш му трансформатора

 

:D:hysterical: :hysterical:

Хахахаха няма такъв смях :)

А аз си мислех, че най-бруталната изцепка, с която са наричали тези преходници е "преобразувател" :D

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1%80%...%82%D0%BE%D1%80

 

Моля ти се, прочети го, че да не се излагаш втори път :)

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търся емотикона, която си прегризва десния глезен и псува на майка...

Ако го намериш кажи. :thumbs_up::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля ти се, прочети го, че да не се излагаш втори път :rockon:

 

Пич, ако си мислиш че по някакъв начин се чувствам изложен или нещо дълбоко се лъжеш :D

Напълно през к*ра ми е дали е "преходник" или "трансформатор" :P

Не ми влиза в работата - не правя разлика между термините..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами на мен ми е още по-"през к*ра" дали си наясно или не, нали се сещаш?

Но всеки с акъла си... ти сам градиш себе си, никой друг не може да го направи вместо теб.

 

След като "Не ти влиза в работата" защо изобщо даваш мнение? Човекът пита тези, които могат да му помогнат...

Редактирано от fusion
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно тунерчето изрязва честотите под някаква определена. Опитайте да настроите баса чрез флажолетите на 12-то прагче, може да се получи нещо приблизително.

А за "трансформатора" нямам думи. :)

Кат' не правиш разлика между термините, що зееш по форумите бе? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за консултациите, аз лично разбрах всичко и ще търся програмата в Гугъл. Лек ден на всички добри хора, които помагат на учещите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гацо, ето едно линкче, което на мен ми е вършило работа за извращения с баса ми. Това е един онлайн тунер, който върши идеална работа.

 

ЦЪКНИ МЕ!

 

Ето още едно:

 

Хоп!

 

 

 

Относно останалите познавачи на анатомията на мъжа в селски вид... Хайде по-внимателничко, бре деца. Леко сте се изпуснали. Ей на толкова бях да пресъздам емотиконата, която Роко търси! Имате правила за спазване за добро отношение към съфорумците. Моля, дръжте нервите и ако наистина не знаете термините, първо прочетете и после пишете, защото Гацо щеше да цъфне с един траф и килограмите въпроси, на които уви отговор няма да има... Следващата анатомична демонстрация ще я "бощрандисам" както се вика и ще има сърдити. Ей, днешната младеж....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:greenangel: Високата ми култура на басист, макар и начинаещ, както и мистификацията на парадоксалните илюзии, които само басист може да притежава, както, е известно, най-достойният инструмент на света, без който не може никоя формация, и имайки налице възпитанието ми, което е на най-високо ниво, естествено, като на всеки басист, докосващ се до този виртуозен инструмент, "алфата и омегата на музицирането ме кара , крепко да благодаря на най-достойните-естествено музиканти на планетата-басистите.

така културно ли е-лека вечер и благодаря за помощта!!! :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.