Jump to content
Българският форум за музиканти

Каква е разликата между....


Recommended Posts

зависи и от самата китара

аз съм с Washburn Wi14 и струни Ernie Ball 10-13-17-26-36-46

днес ми донесоха един Gibson - made in USA да си посвиря малко

струните му са 10-ки също

трябваше ми малко време да му свикна, доста по-твърд е от моята китарка

след 1-2 часа свирене като взех моята имах чувството че вместо струни има ластици :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Гибсъните са с по-къса мензура от повечето китари (24,75" в сравнение с 25,5") и това оправдава по-дебелите струни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите с тънки и дебели струни са най-осезаеми в първите три, по простата причина, че там именно са по пинизчийските техники. Лично за мен при рифове няма особена разлика на какви струни свиря, но бендове, вибрато и дори шред показват осезаема разлика. Моят личен съвет в случая е да не гледаш на струните като единична стойност, т.е. 10-и, 9-и и пр. по простата причина, че ще смениш кой знае колко размера. Заглеждай се по стойността на всяка струна, за да можеш да определиш за себе си кой комплект или съчетание от комплекти е най-удачен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ЙЕССССС - "въЗпрозд ала шред-мастер" :) Не ме "хранете" аз така си говоря.

 

За теб и повечето хора без доста години музикална подготовка - никаква ;)

може би трУ , мобже и да не - ако има ухо и талант човек хич никак не му е нужно 100-летно бъхтене , дорде си "отвори ушите"

Аз така си мисля.

 

...Най-важно е звукоизвличането. Ама най-важно! За се научиш да го правиш свири с дебели струни и голям екшън

с три ръце съм ЗА.

..по-тънките струни:... и не нараняват по-нежните пръсти на начинаещия китарист

Говори за себе си , на мен ми се впиват и панически ги избягвам.

- по-лесно се 'опъват' (бенд) за вибрато и портаменто (плавно повдигане на тона в една и съща позиция без приплъзване)

Това си е чист минус- за мен де,.пък при теб фигурира като плюсче,не знам ..

Съответно, всичко се разменя и дебелите струни имат като плюсове:

и недостатъци:

- особено трудно се вибрира и бенд-ва (повдига) на повече от полутон. Може, но иска желязна ръка (и механика).

Е чак пък толкова?! само полутон ?? да нямаш предвид 12-ки и нагоре ??

- противно на някои очаквания, не тънките а именно дебелите струни режат пръстите -

Не ти вярвам :hysterical:

- могат да скапят и механиката и грифа на някои от най-евтините китари - с големите сили които действат при тях.

АКО не са специално изработени ПОЧТИ ВСИЧКИ обикновени китари са изчислени за 10-ки! (Без джаз боксовете и разни кухарки и т .)

Бицев иначе съм съвсем на твоето мнение ! :)

Редактирано от ipo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите с тънки и дебели струни са най-осезаеми в първите три, по простата причина, че там именно са по пинизчийските техники. Лично за мен при рифове няма особена разлика на какви струни свиря, но бендове, вибрато и дори шред показват осезаема разлика. Моят личен съвет в случая е да не гледаш на струните като единична стойност, т.е. 10-и, 9-и и пр. по простата причина, че ще смениш кой знае колко размера. Заглеждай се по стойността на всяка струна, за да можеш да определиш за себе си кой комплект или съчетание от комплекти е най-удачен.

 

 

Дред,искаш да ми кажеш че трябва да избирам качествени струни всяка една,дори и да са от различен комплект или искаш да кажеш че няма значение длаи всичките ми 6 струни ще са номер 9-10 или може да са смесени,само да са хубави?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Смених доста марки и размери (общо към 50-60 комплекта за година и нещо) и се спрях на оптималния за мен размер 10,12,16,24,36,46 (Ингвей Малмстийн сет)

Това са струните които ползвам, особено на дългомензурна китара 25.5инча.

 

На Гибсъна си слагам и десятки понякога. По - често на Ърнибол или на Gibson brite wires...(маразя elixir мазни са ми)

Като начало можеш да започнеш със смесеният сет 9/46 и ако са ти хлабави, да минеш на 10-ки.

Аз така бих постъпил ако знаех в началото...но все пак това съм си аз. :yahoo:

 

Шоумастера държи доста повече състейн,макар че не е с EMG-та,но е със хубавите адаптери на Фендер.

Ако е този шоумастер адаптерите са Сеймър Дънкан

 

showmaster

 

или този:

 

fender SH....HH

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10/46 ще са,днес ръгах на тях,ще е трудно ама не искам да си създавам вредни навици които по-нататъка може да ми е трудно да изкореня:yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност защо не почнеш да свириш и после да решиш кое ти приляга. Почвай с по-тънки и после ако решиш експериментирай с по-дебели. Навици в струните не знам какви има. До сега съм свирил само с 9-ки,защото съм мързелив,може да пробвам и едни 10-ки скоро. Научи се да свириш пък тогава ще се светнеш и за струните.

 

 

Наздарове :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка талпа създава различно усещане за струните в зависимост от характеристиките и сетъп-а, няма как да ти се отговори еднозначно, пробвай 10-46, те не са много трудни за контрол и помни, ако са ти твърди, не робувай на чужди вкусове, вземи си удобни за теб, свиренето е удоволствие и именно поради тази причина трябва да е приятно. Ако ти стане професия прави нужните жертви в името на по-качествен или еди-какъв си звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гибсъните са с по-къса мензура от повечето китари 24,75

...както и Washburn Wi14. :)

 

точно така :)

 

затова написах, че си зависи от китарата

с една и съща мензура а обтягането на струните и звученето е различно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честно да ви кажа,днес ръчках на един Лес Поул менте,с къса мензура беше но с 10/46 струни,доста трудни ми бяха и много твърди,мисля че на Шоумастера ще ми бъде по лесно с 10-ки,все пак е с по-дългата мензура и 10-те ще са ми по-меки,както и да е,поне се кефя че си избрах невероятна китара със страхотен състейн,благодаря ви на всички за съветите :)

Редактирано от MarkKnopfler_fen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.