Jump to content
Българският форум за музиканти

До хората с ЕМУ


Black Bird

Recommended Posts

Абре, само на мен ли ми изчезва звука с 1212м?

Чета в техния неофциален форум...махаш картата слагаш....

 

Сънчо,Пешо вие иматело подобни проблеми?

Ако нямате кажете си ПЦ частите

та дори и каква кутия и захранване имате

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма как така изчезва?

На мен преди новите драйвери ми се случваше като стартирам компа и да няма звук, ама въобще. И като цъкна пропъртийз на сесията и сменя например от 48 КХц на 44, за да си презареди драйвера и се оправя.

А иначе картата си я познава без проблем. Имаше проблем в началото не щеше да я познае и я преместих на друг слот и оттогава си е по мед и масло (да чукам на дърво) и няма ник'ви проблеми.

Компонентите са (то дъното е важно в случая де):

дъно: - ASUS P5GD1 Pro с Интел П4 3.0 ГХц, графичната е АТИ Х300 (ПЦИ Експрес). Кутията е Фокскон, 350 вата е захранването, ама го забравих какво беше, но беше едно от най-добрите :ph34r:

 

А на теб какъв ти е проблема всъщност?

Горе пиша за неразпознаване на картата, защото местенето по слотовете се прави в такъв случай най-вече?

 

Ако ти накъсва звука може устройствата по ПЦИ шината (по-точно латенциите) да не са наред, има разни утилитата, които позволяват смяната им, така че например звуковата карта да е с приоритет пред другите устройства. Дисковия контролер може да е на ПЦИ-то ...зависи от дъното. Къв ти е чипсета?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен преди новите драйвери ми се случваше като стартирам компа и да няма звук, ама въобще. И като цъкна пропъртийз на сесията и сменя например от 48 КХц на 44, за да си презареди драйвера и се оправя.

А иначе картата си я познава без проблем. Имаше проблем в началото не щеше да я познае и я преместих на друг слот и оттогава си е по мед и масло (да чукам на дърво) и няма ник'ви проблеми.

Компонентите са (то дъното е важно в случая де):

дъно: - ASUS P5GD1 Pro с Интел П4 3.0 ГХц, графичната е АТИ Х300 (ПЦИ Експрес). Кутията е Фокскон, 350 вата е захранването, ама го забравих какво беше, но беше едно от най-добрите :)

 

А на теб какъв ти е проблема всъщност?

Горе пиша за неразпознаване на картата, защото местенето по слотовете се прави в такъв случай най-вече?

 

Ако ти накъсва звука може устройствата по ПЦИ шината (по-точно латенциите) да не са наред, има разни утилитата, които позволяват смяната им, така че например звуковата карта да е с приоритет пред другите устройства. Дисковия контролер може да е на ПЦИ-то ...зависи от дъното. Къв ти е чипсета?

охх ман!

някой път не я разпознава

друг път просто само звука го няма - пач микса отчита звук

но нищо не се чува

дори в момента :ph34r:

 

Та ще сменям компа явно!

 

Дай продробно инфо за чарковете си?

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

охх ман!

някой път не я разпознава

друг път просто само звука го няма - пач микса отчита звук

но нищо не се чува

дори в момента :ph34r:

 

Та ще сменям компа явно!

 

Дай продробно инфо за чарковете си?

За неразпознаването - кофти работа. Местене по слотовете, ако не стане значи или дъното нещо е кофти или картата (не дай Боже)...

 

За индикацията на звук, а неговата фактическа липса, както съм написал по-горе просто отваряш ПачМикса и сменяш някое от пропъртитата на сесията, например от 48 на 44 Кхц и обратно...или входните нива от -10 на +4 и обратно.

 

Компонентите са

дъно - ASUS P5GD1 Pro,

процесора - П4 3.0 Гигахерца...

видео - EAX300 (което е АТИ Х300), PCI Express

кутия - Foxconn, захранването май беше Sirtec 360W с 12см вентилатор...

РАМ - 1 ГБ Dual Channel A-Data... (май ше слагам още един ГБ)...

2 SATA диска...

Win XP Pro...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тханк ю ман! :ph34r:

еи ся тъкмо смених на съвсем пресен слот

и саунд ис бак

 

бут ся ше ида да цана ново ПЦ

и без тва моето е гадно :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тханк ю ман! :ph34r:

еи ся тъкмо смених на съвсем пресен слот

и саунд ис бак

 

бут ся ше ида да цана ново ПЦ

и без тва моето е гадно :D)

:) хехе честито - новото ПЦ си е ново:) Избягвай ВИА-та, че има декларирани проблеми с ЕМУ.

 

Аз от мойто съм си доволен. Ако бях изчакал още два месеца навремето щеше да съпортва и двуядрени процесори, ама нейсе не бяха излезли тогава още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ам тук има ли некой с ему

бът с АМД и "без" проблеми

че се чудя за АМД63 ;)

 

 

 

и да сподели чарквете ;):)

 

 

 

 

 

хахах4

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе откак заредих новите драйвери на няколко пъти ми разпознава че имам ДОК и нема звук и вика че нямам достатъчно хардуер, оказва се, че тва се опраа с restore defaults от менюто на картата и след тва рестарт и така до следващия път, еми нови драйвери, ко да праиш

 

бтв същото, разбрах, се получава и с 404 драйверите

Редактирано от peshoy2k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе откак заредих новите драйвери на няколко пъти ми разпознава че имам ДОК и нема звук и вика че нямам достатъчно хардуер, оказва се, че тва се опраа с restore defaults от менюто на картата и след тва рестарт и така до следващия път, еми нови драйвери, ко да праиш

;);):) и тва го видех вече

 

сподели си компа

ко има вътре в детайли?

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бтв същото, разбрах, се получава и с 404 драйверите

онз форум е пълен с жертви :green:

и я съм тама веке :)

 

 

 

 

ама пусти саунд

много ме кефи...къв е клиър

добри конверторе има

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае като се замислиш колко народ има тези карти и го сравниш с 10-ината, които се оплакват във форума - май не са чак толкова много. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

начи дъното, щот се го забраам е ASUS KV7 SE DELUXE чипсета е VIA, обаче, когато го взимах имаше n-force 3, който беше и си е пълен ташак, но сега има n-force 4, който е друга работа. Процесора е Атлон 64 на 2800+, рама е 2 гб, а дисковете са 2 сийгейта единия 120, а другия 160 на SATA, обаче съм чувал че ако дъното поддържа SATA II - трансфера е 2 пъти по-бърз, мойто не поддържа така че :), ама е по-старо тва е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.