Jump to content
Българският форум за музиканти

Изчезва клийна!


Recommended Posts

Сега дали правилно съм диагностицирал не мога да кажа с точност, затова ще споделя симптомите. По време не репетиция, иначе перфектно работещото ми кубе Behringer Ultratwin GX 212, започна изведнъж да глъхне. Случи се веднъж дваж за по кратко и след това вече продължителността на глъхнене се увеличи. Направи ми впечатление, като разцвъках копченцата, че като изключа drive i mid boost, няма звук. Тоеста на clean,не работи. Дрогото, което е интересно е ,че когато се отдалечи свирещият проблемът частично се оправя, но след това пак прекъсва. Другото кубе е Peavey и има същия проблем. Някакви идеи на какво се дължи това? Как да се ремонтира? Да препоръчате некой добър чичо доктор?!

 

 

 

 

 

 

Поздрави и Наздраве!

Редактирано от Pro stack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом и двете кубета ти го правят това защо не прегледаш за всеки случай кабелите между китарата и ефектите / усилвателя? Отделно, използваш ли някакъв камион на батерии?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е от китара/кабели или някакви камиони. Причната да имаш звук когато е на драйв канала е, че там имаш по-голямо усилване :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едното кубе си го взех така с този проблем. За съжаление не е от кабелите,защото пробвах няколко различни и без камиони при това. Нещо вътре по магариите е сигурно. Май ще ги отворя да ги поизчистя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^

може и с пароструйка да ги минеш

и после ги изхвърли

 

ако не си в час с електрониката по добре не се захващай защото ще вземеш да ги повредиш още повече................... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли с друга китара като за начало? Ако си сигурен за ампа - беринджъра в сервиз на беринджър.

Пивито - при който си избереш.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми мирише на прекъснат кабел за сигнала вътре в дъската. Имаш пренос само по масата и затова нямаш клийн, а драйва бууства достатъчно, за да получиш някъв мазоч и да решиш, че там има саунд... B)

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря другари! Относно пароструйката сега се сетих, че имам и ще взема да ги изпръскам всички с нея като ще обърна специално внимание на мембраните на говорителите B) . Днес ще пробвам с няколко китари да видим дали е от това. Ще пиша след експеримента.

 

 

 

 

 

 

 

Поздрави и Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблемът е отрСРАнен, кубето почистено. Оказа се проблем в китарата. Благодаря ви за навременната и точна намеса!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поздрави и НАздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.