Jump to content
Българският форум за музиканти

Български сола:)


Henderson

Recommended Posts

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Едит: Митака Кърнев си е супер профешънал! Много стабилен китарист!

:virtuoz::cheers::ph34r:

Кое му е профешънала и кое му е стабилното???Направо недоумявам :beer:

Прав си за Кирчо и Славчо,ама честно да ти кажа предпочитам ги впъти пред Кърнев!!!Те поне нямат претенции и не се мислят за нещо особено.Най малкото,парчетата им от чисто композиторска и аранжиментна гледна точка са класи над тези на Кърнев.Както и да е де,тук говорим за сола,не за парчета.

И защо трябва някой да ти казва от къде да си дръпнеш нещо на Алегро :) ,след като е редно да си го купиш :read:

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо трябва някой да ти казва от къде да си дръпнеш нещо на Алегро :virtuoz: ,след като е редно да си го купиш :read:

И сега ако се подпишеш че никога не си теглил или ползвал нелицензирана музика, софтуер или филми цена няма да имаш...

 

Не че не си прав, за авторските права..

 

Формата, формата...

Редактирано от iashor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо трябва някой да ти казва от къде да си дръпнеш нещо на Алегро  ,след като е редно да си го купиш 

 

Е добре:beer: Затапи ме! :virtuoz: Тогава ще може ли да ми кажеш къде в Пловдив мога да си купя албум или сингъл :ph34r: на въпросните Алегро!?

 

Професионализма на Кърнев се изразява в саунд, мисъл, стил и комерсиализация (т.е. кефи ме че се е адаптирал към селската БГ среда и на децките песнички на Д2 свири неща, които звучат хем модерно, хем блусарски... абе според мен си е профешънал! (ЛИЧНО МНЕНИЕ)!!

А относно композициите на дуото Славчо и Кирчо, мисля че са с около 15-20 години назад! Малко ми идват "лагерни" :cheers: А относно аранжорските им умения, скоро нашата певица беше да записва някво парче на Славчо (или Кирчо) за БГ радио от сорта на "Страхотен ден"! Ами извинявай, но аз по-тъпо парче (звучащо като норвежка балада в МИДИ формат) не съм слушал :wall:

Да си професионалист не означава да си много добър, или да си бърз като "великия М. Анджело"! Може да свириш семпло и просто да си вършиш работата! Това имам предвид като казвам че Кърнев е професионалист! Може би ако Митака бачкаше в Пайниъъър щеше да се раздава доста повече... :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо трябва някой да ти казва от къде да си дръпнеш нещо на Алегро  ,след като е редно да си го купиш 

 

Е добре:) Затапи ме! :cheers: Тогава ще може ли да ми кажеш къде в Пловдив мога да си купя албум или сингъл :beer: на въпросните Алегро!?

 

Професионализма на Кърнев се изразява в саунд, мисъл, стил и комерсиализация (т.е. кефи ме че се е адаптирал към селската БГ среда и на децките песнички на Д2 свири неща, които звучат хем модерно, хем блусарски... абе според мен си е профешънал! (ЛИЧНО МНЕНИЕ)!!

А относно композициите на дуото Славчо и Кирчо, мисля че са с около 15-20 години назад! Малко ми идват "лагерни" :ph34r: А относно аранжорските им умения, скоро нашата певица беше да записва някво парче на Славчо (или Кирчо) за БГ радио от сорта на "Страхотен ден"! Ами извинявай, но аз по-тъпо парче (звучащо като норвежка балада в МИДИ формат) не съм слушал :wall:

Да си професионалист не означава да си много добър, или да си бърз като "великия М. Анджело"! Може да свириш семпло и просто да си вършиш работата! Това имам предвид като казвам че Кърнев е професионалист! Може би ако Митака бачкаше в Пайниъъър щеше да се раздава доста повече... :killyou:

Така,Б.Т.Р. също са се приспособили към селската среда в БГ и отдавна са превърнали свиренето в доходоносна професия.Ако си мислиш,че ги слушам или нещо такова,жестоко се лъжеш.Но има един друг момент,просто са ми много добри приятели и знам кво биха направили ако не беше така наречената селска среда,в която те доста умело оцеляват.Много зависи за кого е писано въпросното парче на Славчо,за което е викал вашата певица,нали се сещаш ;)

Колкото до Кърнев,ни в пайнера ни в майнера би могъл да се раздава,щото не може да свири.С тоя прав тон дето и четвърт тон не може да вдигне...ти за блус ми говориш.Плюс това най безогледно си изтърва струните като трябва да прави вибрато,тва къв китарист е??? :)

Наблюдавал съм го доста време и мога да ти гарантирам,че дори едно соло на ZZ TOP не може да изсвири.И не мога да разбера,кое му е модерното също така???Според мен си е един чисто кръчмарски музикант,ако това наричаш професионализъм?Няма как да не се съглася :virtuoz:

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Едит: Митака Кърнев си е супер профешънал! Много стабилен китарист!

:virtuoz::cheers::ph34r:

Кое му е профешънала и кое му е стабилното???Направо недоумявам :beer:

Прав си за Кирчо и Славчо,ама честно да ти кажа предпочитам ги впъти пред Кърнев!!!Те поне нямат претенции и не се мислят за нещо особено.Най малкото,парчетата им от чисто композиторска и аранжиментна гледна точка са класи над тези на Кърнев.Както и да е де,тук говорим за сола,не за парчета.

И защо трябва някой да ти казва от къде да си дръпнеш нещо на Алегро :) ,след като е редно да си го купиш :read:

:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: напъни се може и да проумееш. само да не се насереш преди това че ще трябва зверски напън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румен Антов - общо взето всичко около ь и Ъ, и Ера, и Ritch Company сигурно има и др. банди, които не знам. Но иначе има още страшно много БГ китарджии, на чиито сола се кефя страшно. Повечето са "Провинциални" изпълнители...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Smokejack

Ако това, което говориш е истина и БТР се приспособяват и не свирят това, което биха свирили ако зависи от тях, значи може и аз да говоря пресилено! Но :beer: Много ми е интересно как биха звучали БТР ако зависи от тях тогава! Мисля че те са си хеви банда, и определено са едни от малкото групи, които свирят това което искат! (това не ги прави много добри в каквото и да е отношение)! Относно парчето на Славчо, прав си! Парчето предполагам е било направено за да се хареса на Анна Мария! И 100% и е харесало (значи смятай колко е тъпо)!

За митака просто не ни съвпадат мненията! Не че съм му голям фен, но определено не мога да го наплюя и мисля че не си прав!!! :think:

А и не мисля че митака има нещо общо с "Дуото"! Нито стилово, нито като саунд или начин на свирене! Просто са много различни! Явно на теб не ти харесва Кърнев, а на мен не ми харесва Дуото! Но не сме фенове на нито един от тях! Така че... да са живи и здрави:ph34r::cheers::virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Солото на "Чифт очи" на Хиподил е много на място и кефи, нищо, че е елементарно.

Съвременните български групи не съм ги слушал и не знам, може и да има добри неща там. Някой беше казал, че китаристът на Д2 бил кадърен, ама аз освен с боя, който яде във Велико Търново, не го свързвам с нищо друго. :virtuoz:

А някой знае ли българска дет метъл банда, в която да се жулят яки екстремни сола в стил Malevolent Creation, Suffocation и прочее?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Едит: Митака Кърнев си е супер профешънал! Много стабилен китарист!

:virtuoz::cheers::ph34r:

Кое му е профешънала и кое му е стабилното???Направо недоумявам :beer:

Прав си за Кирчо и Славчо,ама честно да ти кажа предпочитам ги впъти пред Кърнев!!!Те поне нямат претенции и не се мислят за нещо особено.Най малкото,парчетата им от чисто композиторска и аранжиментна гледна точка са класи над тези на Кърнев.Както и да е де,тук говорим за сола,не за парчета.

И защо трябва някой да ти казва от къде да си дръпнеш нещо на Алегро :) ,след като е редно да си го купиш :read:

:wall: :wall: :wall: :wall: :wall: напъни се може и да проумееш. само да не се насереш преди това че ще трябва зверски напън.

За тебе знам,че ше ми кажеш,че Митко Кърнев е по добър от Петручи.

Може би пък ти трябва да се напънеш за да проумееш някои неща,а?

Ама като гледам ти знаеш всичко и можеш всичко така,че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще кажа някои малко по неизвестни/забравени/ не споменати до сега песни:

1. Конкурент - Бягство от рая.

2. Тутурутка !!!!???!!!! - Мамо ... да колкото и странно да звучи група Тутурутка имат няколко песни (Мамо и Матрицата) звучащи нетипично за "стилът" на групата. Песента е много кръчмарско звучаща но солото е убийствено!

3. Много се плю по Цветан Недялков но искам да извадя една песен на Каналето от прахта. Песента е Dark side of Cuckoo, според мен тогава музиката на Каналето/ определено имаше повече рокаджийски нюанси!!!

4. Ахат - Черната Овца и Разбира се Монолог!!!

5. Щурците - Клетва

6. ФСБ - Пак ще се прегърнем

 

Има още много, ама адски много други Български песни с страхотни сола но ако продължавам така ще стане топ 100 или нещо подобно :virtuoz:

 

:twisted: Марио :twisted:

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Smokejack

Ако това, което говориш е истина и БТР се приспособяват и не свирят това, което биха свирили ако зависи от тях, значи може и аз да говоря пресилено! Но :) Много ми е интересно как биха звучали БТР ако зависи от тях тогава! Мисля че те са си хеви банда, и определено са едни от малкото групи, които свирят това което искат! (това не ги прави много добри в каквото и да е отношение)! Относно парчето на Славчо, прав си! Парчето предполагам е било направено за да се хареса на Анна Мария! И 100% и е харесало (значи смятай колко е тъпо)!

За митака просто не ни съвпадат мненията! Не че съм му голям фен, но определено не мога да го наплюя и мисля че не си прав!!! :think:

А и не мисля че митака има нещо общо с "Дуото"! Нито стилово, нито като саунд или начин на свирене! Просто са много различни! Явно на теб не ти харесва Кърнев, а на мен не ми харесва Дуото! Но не сме фенове на нито един от тях! Така че... да са живи и здрави:beer::ph34r::virtuoz:

Абе не свирят точно това,което искат,защото според мен са си Естрада с малко по китарен аранжимент,не говоря за това колко е кадърен аранжимента.За мен те също са кръчмарска група и не намирам нищо хеви в тях.Не е задължително да е дуо за да е в кръчмата,нали знаеш. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тебе знам,че ше ми кажеш,че Митко Кърнев е по добър от Петручи.

Може би пък ти трябва да се напънеш за да проумееш някои неща,а?

Ама като гледам ти знаеш всичко и можеш всичко така,че...

 

 

 

пич тази характеристика принадлежи на теб а не на мен. ти си крайната инстанция не аз. как пък с всички които имат различно мнение от мойто се разбрах само с теб се дърлим още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко соло,което съм чул на Лечев с ФСБ или Муцуните ме е кефело.Определено номер едно за мене в БГ поп музиката.Иво от една Пернишка група Хъш винаги ме е кефел.Едната песен на Алегро,която съм слушал имаше яко соло.Недялков и солата които той въртеше на албумите на каналето,преди Слави тотално да забие в чалгата.Миро от Сафо има яки сола на техния,"Божествена Лудост" е едно от тях,а инструментала му "Улици" от БГ китарната компилация е убийствен.От джаза почти всички сола,които съм слушал на Шибил са били жестоки.

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.