Jump to content
Българският форум за музиканти

Солов звук?


Mighty-Het

Recommended Posts

Здравейте друзя музиканти!

От 5-6 месеца свиря на електрическа китара и от толкова време чета този форум...Само дето досега не мога да намеря тема, която да отговаря на моя въпрос.

Можете ли да ми обясните поне приблизително (знам, че и ампове и дистове и китари са все различни, но все пак) настройки на EQ и дисторшъна при солов и при ритъм звук ? Свиря предимно дебилизми...ааа метълизми де.Така че ме интересуват предимно подобни настройки за траш и класическо хеви.

Да добавя само : има ли тенденция при солата да се ползва повече гейн или обратното, повече среди или повече високи за сола..и т.н.Много ще се радвам на всеки ваш отговор.

П.С.В момента имам дистер Behringer UM300, който има собствен EQ.Бихте ли ми казали как трябва да съчетая неговите настройки и настройките на усилвателя ми за ритъм и за сола :punk_guitar:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Общо взето въпрос на вкус. Няма закон, който да те задължава какво да слагаш или махаш. Може да сложиш повече кривоч може и да не сложиш. Аз лично, ако може да се каже, че свиря хеви и малко траш, за ритъм ползвам доста среди, за разлика от доста други китаристи, които режат средите почти изцяло. За солата слагам една идея повече гейн плюс 3 идеи повече среди, 3 идеи повече високи и минус 2 идеи ниски. Абе общо взето съм бая идеен :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмхмхм... не разбирам от метъл, ама все-пак си мисля, че трябва да си настроиш звукоизвличането от пръстите по-скоро. :punk_guitar: Това е най-важното за всяка музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за светкавичните отзиви !

yotzzo, без съмнение е така, аз питам, за да имам някаква основа, така да се каже.

MrDeath, дали би могъл да споменеш някакви цифри :punk_guitar:

Досега правих следното-настройвам си ампа с високи на 8, среди-7 и баси на 5 и се получава приличен чист звук.Пред кубето съм включил дистера и смао по него бъзикам настройките, за да отличавам ритъма от солата.

Да речем, че съм отворен към още мнения :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по принцип няма да намериш всеобщо правило,

но се забелязва тенденцията(за рок и метал музика)

да даржиш средите малко под средно положение

басите леко над средното положение

Високите малко по високо от средното положение на басите.

това би трябвало да ти свърши работа за солата...

При ритъм китарата можеш да намалиш малко високите

а с ниските да експериментираш

 

 

Най важното е да разделиш честотите на ритъм китарата и солото

като в солото присъствието на високите трябва да бъде малко повече!

 

Чао и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Mного благодаря!

Само да попитам за последно:има ли причина при промяна в настройките на EQ-a на дистерчето да е по-осезаема разликата отколкото като променям еквилайзера на усилвателя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.