Jump to content
Българският форум за музиканти

Има ли смисъл от заключващ нът


Recommended Posts

http://www.thomann.de/gb/dean_guitars_vx_cb_lh.htm Що ми се струва че на тая метла не и трябва заключване. Кажете нещо по въпроса щото не съм в час много много.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 42
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Еми, незнам. И аз винаги съм се чудил как може да има такива глупости. То по принцип се взима tune-O-Matic за лесна промяна в строя, а да сложиш заключване на такъв нът е глупост за мен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

tune-O-Matic ще рече фиксиран бридж, т.е. просто си седи-неподвижен.

Този нът е глупост,аз не виждам как след като заключиш китарата ще я настройш :cheers2:

Тези от Вас които има китара с флид роус знаят че флоида си има финна настройка на всяка струна именно за да се настрой китарата след като се заключи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тоя нът не може ли да се смени с някакъв, ако се намери за лява ръка де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам се слага за да не се разстройва, но при положение че е с фиксиран бридж няма смисъл. Кажете ми мога ли от някъде да намеря нът без заключване, китарата е идеална за мене, само дето нъта е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе брат, ти къде видя какъв е nut-а на тая китара и какво изобщо питаш в тази си тема?

Честно да ти кажа тая китара съм я виждал на 100 места, като някъде е със заключващ нът, някъде не. Заформих темата така, защото би се обърнало повече внимание от "имам х пари и търся китара"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е имала заключващ нът, вероятно е била с някакво тремоло :bravo:

Най-вероятно са били 2 еднакви като модел, но не си видял на едната тремолото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото е линк от Томан, ето един от Musik-Produktiv: http://www.musik-produktiv.de/(s(vz88mbnx1...bk-3129185.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и 2-те китари които показваш са с фиксиран бридж,което значи че от нът-а няма смисъл.Той се слага за да спре напъна към ключовете при изпозване на някаква механика(тремоло,флойд)Иначе може и без него но шанса ключовете да изпуснат или да се прецат е много голям.Ако не искаш да ползваш нът-а просто не го стягай,даже махни 3-те болда,които се стягат и 3-те метални пластинки,които притискат струните и си готов за действие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офтопика, този над мен може ли да обясни как TOM помага за смяна на строя?

Имах в предвид, че бидейки фиксиран бридж е нормално да е без заключване и така лесно да може да се променя строя без излишни проблеми. :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.