Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля,помогнете за избора на първата ми електрическа китара


untraceableone

Recommended Posts

Батка, ти задължително ли искаш да е V образна китарата? Защото само V формата ти добавя 100-150 лв. Което значи че същата китара с нормална, по-удобна форма струва 450 лв. А по принцип дисторжън имат почти всички кубета.

Аз преди време бях с Fender Frontman 15R и имаше приличен драйв. Щото отделен педал /приличен/ струва 80 - 100 лв.

Ами виж horefucker,значи V образните ми грабнаха вниманието и още повече съм голям фен на Мъстейн и от там се зарибих по тях,което обаче не означава,че ще са ми удобни,когато наистина хвана китарата и започна да свиря.Така че все пак трябва да пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моето кубе също има дисторшън - Laney LX 12. За домашни бичкии е перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...p;hl=jackson+kv

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...p;hl=jackson+kv

 

Виж тия две обяви от форума. Може пък да си харесаш нещо. Таман повече пари ще ти останат за кубе и дистер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да вземеш някой приятел който разбира и да отидете по магазините и да пробвате китари докато ви изхвърлят или си харесаш :punk_guitar: . Най-важното за една китара е как звучи, така че формата, флойда оскъпяват неоправдано. Моя опит до сега е показал, че с правилните настройки на кубето и драйв/ефект или процесор можеш да накараш един добър инструмент да свири както класически рок, така и зъл метъл :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А като магазини и то конкретно в София,коректни и с богат асортимент да ме насочите,че тая седмица отивам и не знам къде да отида. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а казаха ми че моделите на ibanez били по добри .. така ли е наистина? не разбирам мн да ви кажа иии .. не искам да се прецакам накрая .. я кажете някви предложения ..или напрао да взимам тая behinger

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ibanez вероятно би бил по-удобен, може би по-добър като изработка, но ти ще се учиш, така че си вземи китара, която ти е удобна. В крайна сметка китара за хиляди свири като китара за стотина, ако е в неумели ръце :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Малко оффтопик,ама ме интересува дали някой от вас знае дали тази събота музикалните магазини работят и най-вече в Стара Загора?Защото нали тази седмица и другата до четвъртък дни са празници и затова.

Редактирано от untraceableone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да си изплющя супер-кометентното мнение (в ироничен смисъл разбира се). Допреди 2 седмици бях в твоята ситуация и си взех ibanez 170 dx + line6 spider3 = 700лв.. отначало малко са отчаях как се мажеше звука, но после разбрах че имало такова нещо като 'palm muting' :) .. абе как да е доволен съм всеки ден ставам все по-доволен :)

Редактирано от stef_lp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.