Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля,помогнете за избора на първата ми електрическа китара


untraceableone

Recommended Posts

Здравейте!Скоро ще си взимам ел. китара,но още не съм решил каква точно да е.Начинаещ съм,свиря сериозно от няколко месеца.Сумата с която разполагам е 800 лв.Спрял съм се и на няколко модела китари,но нямам и на идея коя е по-добра.Фен на V flying формите,макар че не съм пробвал лично и не знам дали ще са ми удобни,но моделите са: Jackson JS30KV King V и B.C. Rich King V.Другото нещо,за което ще ви помоля да ми помогнете е избора на на дисторшън педал/мултиефектен процесор/кубе с вграден или не дисторшън за chain.Предварително да кажа,че компютъра ми е с вградена звукова карта,Гигабайтска.По принцип обичам тежкото звучене и съм се ориентирал към стил на свирене траш,спийд и може би дет метъл.

Благодаря предварително!

Редактирано от untraceableone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Джаксъна съм го пробвал и останах доволен, даже в момента си мисля да си взема такъв. За Bc Rich-a не мога да ти кажа. Доколкото знам трябва да е с флойд, джаксъна няма флойд. Трябва да пробваш, да прецениш коя китара ти пасва повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка тая V форма яко оскъпява. За 840 лв си купуваш Jackson DX10D, който е японско производство и е от по-висока серия от JS.

JS серийте са индийски и са с МНОГО ШИБАНИ адаптери CVR 2 или 3, на които пише Jackson, но само са минали покрай него :greenangel:

Освен това с V китара не е удобно да се свири седнал.

Относно цената. За 800 лв от нета може да си вземеш /ако твърдо си решил да е V/ rhoads rx10d (dx10d с rhoads - лястовица форма).

Тя е по-удобна от V защото единия рог е по-къс от другия.

А в нета RX10D струва 419 евро + 30 евро за доставка, което са около 900 лв. /нова/

Да не говорим, че за 800 кинта на старо можеш да си вземеш доста по-добра китара от форума. Например един Шектър гледах за 750 лв, който обаче е в нормална форма.

Дори и общият ти бюджет да е 800 лв. ти препоръчвам да не си взимаш Jackson JS.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в Динакорд видях един Cort с RR форма, Floyd Rose, EMG HZ тяло махагон мисля. Не обърнах внимание на цената, щото не ми върши работа, искам симетрична китара без флойд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера видя в София (Цум 2-рия етаж) един Ibanez RG 350 DX, китара беше бяла и много красива.Трябваше да се регулира само височината на струните.Останал съм доволен от тези китари,а цената и беше около 800.Може да я пробваш ако искаш.А пък иначе в райсинг форс има доста голям избор на китари Jackson с най-различни форми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китарите вече ти казаха, просто гледай на първо място да е от качествени материали и ако може да е сет нек (грифът да е залепен за китарата а не завинтен с болтове) а вече тва дали ще има флойд си има и плюсове и минуси но на последно място гледай формата и шарката (не картинката а китарата свири все пак) Като кубе мога да ти препоръчам поне от собствен опит Roland Cube серията, аз съм с най-малкото което е 15W и за домашно свирене ми е предостатъчно а и има разни вградени дисторшъни които стават (по скъпите модели имат доста повече ефекти) стават за начало но мисля че е по-добре да си купиш отделно педалче. Аз например карам с Metal Muff & Boss SD-1 като бустер и мисля че вадя доста тежък звук, но слушам доста различна музика (Pantera, Down, Crowbar, Odd Crew, SOAD) за трашарии незнам какво ще ти свърши работа (мисля че един от дистовете на кубето става) Айде успех и да се похвалиш като вземеш нещо.

 

Поздрави, Кристиян :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да кажа - не си купувай китара с флойд, ако не знаеш какви са предимствата и недостатъците. Имай предвид, че при китарите с флойд, настройването и смяната на струните е по-трудна, което е кофти за начинаещ, освен това едва ли ще го ползваш изобщо при свирене в началото и има вероятност да не започнеш да го използваш и в бъдеще, в зависимост от това какво мислиш да свириш. Така че имай ги предвид тези неща, ако трябва потърси в мрежата информация за това как се настройва китара с флойд и въобще какво представлява и т.н.

 

Не казвам, че първата китара трябва да е без флойд, а че ако искаш да е със, трябва да си сигурен, че го искаш, т.е. да си напълно наясно с предимствата и недостатъците и да знаеш какво купуваш, за да не те е яд после. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китарите вече ти казаха, просто гледай на първо място да е от качествени материали и ако може да е сет нек (грифът да е залепен за китарата а не завинтен с болтове) а вече тва дали ще има флойд си има и плюсове и минуси но на последно място гледай формата и шарката (не картинката а китарата свири все пак) Като кубе мога да ти препоръчам поне от собствен опит Roland Cube серията, аз съм с най-малкото което е 15W и за домашно свирене ми е предостатъчно а и има разни вградени дисторшъни които стават (по скъпите модели имат доста повече ефекти) стават за начало но мисля че е по-добре да си купиш отделно педалче. Аз например карам с Metal Muff & Boss SD-1 като бустер и мисля че вадя доста тежък звук, но слушам доста различна музика (Pantera, Down, Crowbar, Odd Crew, SOAD) за трашарии незнам какво ще ти свърши работа (мисля че един от дистовете на кубето става) Айде успех и да се похвалиш като вземеш нещо.

 

Поздрави, Кристиян :greenangel:

Аз ти препоръчвам да не си взимаш V-fliyng или нещо от сорта,защото не са удобни за продължително свирене и трябва да си изправен когато свириш.Другото ,което е задължително за тебе,тъй като си фен на по-тежките стилове, е твурдото окачване на китарата,защтото ще ползваш вероятно разни ниски настроики.няма китара за 800 лж. с качествен Флоидроус.Корт наистина не са лоша марка.по-добре от stag ili squier.а за Jackson

незнам.може би ще ти утива повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имай предвид и състейна като избираш дали да е със или без Floyd Rose. Това е едно от най-важните неща при китарите.

Редактирано от Harvester Of Sorrow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За китарите вече ти казаха, просто гледай на първо място да е от качествени материали и ако може да е сет нек (грифът да е залепен за китарата а не завинтен с болтове) а вече тва дали ще има флойд си има и плюсове и минуси но на последно място гледай формата и шарката (не картинката а китарата свири все пак) Като кубе мога да ти препоръчам поне от собствен опит Roland Cube серията, аз съм с най-малкото което е 15W и за домашно свирене ми е предостатъчно а и има разни вградени дисторшъни които стават (по скъпите модели имат доста повече ефекти) стават за начало но мисля че е по-добре да си купиш отделно педалче. Аз например карам с Metal Muff & Boss SD-1 като бустер и мисля че вадя доста тежък звук, но слушам доста различна музика (Pantera, Down, Crowbar, Odd Crew, SOAD) за трашарии незнам какво ще ти свърши работа (мисля че един от дистовете на кубето става) Айде успех и да се похвалиш като вземеш нещо.

 

Поздрави, Кристиян :cheers2:

 

Батка не е точно така. Евтините сет-некове са гаднички. Даже са си лоши. Щатските динкита са по 2000$ и вадят по-голям състейн

от повечето сет-некове. Пък и са малко евтините китари произведени по сет-нек технологията.

За кубе - в домашни условия не е от такова значение, но повече от 15 - 20W е безсмислено.

Даже ако пича си свири за кеф а не в група може през компа в Line-In канала с преходник, ASIO 4 ALL v.2 и Revalver MK3.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера в Динакорд видях един Cort с RR форма, Floyd Rose, EMG HZ тяло махагон мисля. Не обърнах внимание на цената, щото не ми върши работа, искам симетрична китара без флойд.

 

Само като добавка. Колегата Harvester of Sorrow говори за тази китара. Готина е по описание, а и върви с куфар. С доставката би била около 450 евро.

За уточнение ще ти кажа, че куфар за V образна китара /ако е излят, а не кух/ би струвал около 200 лв.

 

ПП: От една страна, по мое мнение Jackson RX10D е по-добра китара, но от друга страна, ако си начинаещ не би ти направило такова впечатление, а и Корта си върви с куфар, което си е далавера. Всичко е въпрос на избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, китарата беше същата, само дето беше бяла. Аз бих избрал джаксъна, ама аз ще му обърна струните ако го взема. На теб бих ти препоръчал корта щото е от махагон и има EMG.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже ако пича си свири за кеф а не в група може през компа в Line-In канала с преходник, ASIO 4 ALL v.2 и Revalver MK3.

 

 

това не го препоръчвам. свиря от известно време така но не е оферта. софтуерните ефекти (дистер, овърдрайв) не са добри. купих си един Хот Хед скоро и направо се преродих. ако ще използващ много palm muting в музиката която ще свириш задължително се насочи към аналогов саунд. друг минус е че за да е приятно свиренето ти трябва хубава саунд карта - аз съм с един стар creative от 2000-ната и се превърнах в програмист докато през едни специални драйвери успях да смъкна закъснението (да има закъснение ;) ) до 4ms което е прилично. повечето нормални саунд карти особено вградените нямат собствени (или не поддържат) asio драйвери (дори и с ASIO4ALL) което те праща към 15-17ms закъснение а това повярвай дразни много. при мен 4ms излизат само със специални драйвери и само на Guitar Rig. при Amplitube се налага да се примиря с 10ms закъснение, което пак дразни ушите и пръстите. моя съвет е след като сега започваш да се занимаваш по-сериозно да тръгнеш по правилния път и да си намериш някакъ китарен усилвател от самото начало за да си свириш. не случайно те се правят специално за китара а не са просто някакви усилватели с колона прикачена към тях ;)

 

да не говорим че ако свириш на PC ще ти трябва и DI unit за да е поне донякъде добър звука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така,значи не държа китарата да е флойд роуз.Знам какво представлява,защото съм свирил на китара на мой приятел,която има флойд роуз и дори той самия ме посъветва да не взимам такава(с роуз).Просто искам съвет за марка и модел,на който ще мога да си свиря трашарии и кубе и/или дисторшън педал общо за около 800 лв,защото видях че онзи Kort,който някои от вас ми препоръчаха,само той е 800 лв.,даже и повече.Начинаещ съм и за това ви споменах онзи Jackson,който го пишат като за начинаещи.И да ви питам в райзинг форса дали имат/могат да донесат това http://www.sweetwater.com/store/detail/Cube15X/ и дали ще работят по празниците,специално на 1-ви май. :rocker:

Редактирано от untraceableone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батка, ти задължително ли искаш да е V образна китарата? Защото само V формата ти добавя 100-150 лв. Което значи че същата китара - JSKV с нормална, по-удобна форма би струвала 450 лв. А по принцип дисторжън имат почти всички кубета.

Аз преди време бях с Fender Frontman 15R и имаше приличен драйв. Щото отделен педал /приличен/ струва 80 - 100 лв.

Редактирано от horsefucker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.