Jump to content
Българският форум за музиканти

Dunlop Crybaby


Guest

Recommended Posts

  • Отговори 40
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

U.S. Suggested List Price: $220.77 - за 95V

U.S. Suggested List Price: $239.97 - за 535Q

Стан, приятелю, у САЩ ли ке отидеш за да си ги земеш?

Въпроса е как е цената ТУК!

Последният път когато бях в xxxx имаше 535q и беше на цена 330лв. (ако не ме лъже паметта беше преди повече от месец ... може да са го взели вече). В някои интернет магазини в Сащ цената на 535 ~ 112$!!!

http://www.music123.com/Dunlop-535Q-i21933.music

http://www.samash.com/catalog/showitem.asp?itemid=13157

 

Ако има кой да ти го внесе от Сащ това би бил най-добрият вариант!!!

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, не бъркайте уа-уа (wha wha) с (whammy), които нямат нищо общо.

И двете се използват от Сатриани - 535Q и Digitech Whammy pedal.

Уамито (това червеничкото) е мулти-ефект педал, който има в себе си:

 

- хармонайзър - различни хармонични интервали

- пич-шифтър (уами) - 1 или 2 октави нагоре и надолу и dive bomb

- detune - нещо като хорус ефект

 

Основно и предимно Бат Сатч използва опцията две октави нагоре.

На концерта му в София, доста се чудих как постига някои звуци, но впоследствие разбрах, че използва уами.

Иначе този ефект се използва много от Том Морело и от Стив Вай също.

Покойният Даймбег Дарел пък използваше два такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къф отктаввер ма гони и мене хах :) ...питч шифтър исках да кажа :) ша прощавате <_<

 

Основно и предимно Бат Сатч използва опцията две октави нагоре.

само да не забравяме и Том Морело ;)

айде стига офф

Редактирано от wessy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хармонайзър няма

Зависи какво разбираш под хармонайзър.

В уамито има опции на дублиране на основния тон с допълнителен под определен интервал - октава, терца, кварта, квинта ... и това съм имал впредвид под хармонайзър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бачкам с дънлоп джими хендрикс модел и според мен е по-добър от crybaby. а ако искаш да да си купиш наистина готин педал вземи си MORLEY :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бачкам с дънлоп джими хендрикс модел и според мен е по-добър от crybaby. а ако искаш да да си купиш наистина готин педал вземи си MORLEY :)

До колкото знам, всички от уа-та на Jim Dunlop се водят CryBaby. Може и да греша разбира се. Какъв е точния модел на твоето уа - 95F или нещо друго?

 

Би ли споделил какво ти хареса в повече при Morley и кой модел точно си пробвал? Също така с каква апаратура си го тествал, защото съм забелязал, че уа-то звучи доста различно с лампови и с транзисторни усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хармонайзър няма

Зависи какво разбираш под хармонайзър.

В уамито има опции на дублиране на основния тон с допълнителен под определен интервал - октава, терца, кварта, квинта ... и това съм имал впредвид под хармонайзър.

Под хармонайзър разбирам - когато имам диатонични интервали - с Whammy ги нямам :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хармонайзър няма

Зависи какво разбираш под хармонайзър.

В уамито има опции на дублиране на основния тон с допълнителен под определен интервал - октава, терца, кварта, квинта ... и това съм имал впредвид под хармонайзър.

Под хармонайзър разбирам - когато имам диатонични интервали - с Whammy ги нямам :dance:

На самото Whammy секцията с интервалите се казва HARMONY, така че който иска да си го нарича хармонайзър или само хармония както си е написано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) което си е така - така си е ...

хармонайзър, обаче е друг един ефект... :dance:

Редактирано от Putniq Bega4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бачкам с дънлоп джими хендрикс модел и според мен е по-добър от crybaby. а ако искаш да да си купиш наистина готин педал вземи си  MORLEY :dance:

До колкото знам, всички от уа-та на Jim Dunlop се водят CryBaby. Може и да греша разбира се. Какъв е точния модел на твоето уа - 95F или нещо друго?

 

Би ли споделил какво ти хареса в повече при Morley и кой модел точно си пробвал? Също така с каква апаратура си го тествал, защото съм забелязал, че уа-то звучи доста различно с лампови и с транзисторни усилватели.

ами проблема е че не съм пробвал морли никога. но ако искаш да чуеш как звучи можеш да посетиш някой лайф на САФО. Миро свири с морли и ампа му е FENDER ROCK DELUXE ако не се къжа. иначе относно дънлопа мисля че джими хендрикс е отделен модел от край бебе. и има по голяма амплитуда м/у ниски и високи. а мен това ме устройва повече. край бебето е за поп музика по-подходящ ако мен питаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бачкам с дънлоп джими хендрикс модел и според мен е по-добър от crybaby. а ако искаш да да си купиш наистина готин педал вземи си  MORLEY :dance:

До колкото знам, всички от уа-та на Jim Dunlop се водят CryBaby. Може и да греша разбира се. Какъв е точния модел на твоето уа - 95F или нещо друго?

 

Би ли споделил какво ти хареса в повече при Morley и кой модел точно си пробвал? Също така с каква апаратура си го тествал, защото съм забелязал, че уа-то звучи доста различно с лампови и с транзисторни усилватели.

а сега се сетих че веднъж попаднах на едно морли но то беше комбинация с някакъв измислен драйв и звучеше ужасно. но това не ми е критерия за морлито. както по-горе ти казах само на Миро съм чувал морлито и то на запис и според мен звучи добре.но всеки си има вкус все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдам, най-накрая го намерих твоето уа:

 

http://www.jimdunlop.com/products/electron...drix/index.html

 

Не мога да се съглася, че Cry Baby е за поп музика, най-малкото не виждам Jimi Hendrix, Kirk Hammett, Dimebag Darrell, Joe Satriani, Jeff Beck и т.н като поп изпълнители. Jimi Hendrix е използвал всякакви уа-та, основно обаче е ползвал Cry Baby. Ето и един може би не много изчерпателен списък на ефектите му:

 

Dallas Arbiter Group Fuzz Face, a Fuzzbox

Uni-Vox Univibe

Dunlop Cry Baby

Vox Wah-wah

Jimi may have, at times, used a Thomas Organ Crybaby Wah Wah

Roger Mayer Octavia

 

Това което коментирахме е CryBaby 535Q, което за разлика от твоето има Q-control, Wah range control и Clean buster + volume control. Освен това е с true bypass, не знам твоето дали е така.

 

Който му е интересно - ето го user manual-a на 535Q, има и настройки за звука на различни китаристи. Както се вижда, освен всичкото е важно каква е китарата и какъв е амп-а.

 

http://www.jimdunlop.com/products/electron...535q_manual.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.