Jump to content
Българският форум за музиканти

Мислите ли,че китарата ви е "жива" ?!?


Snowwhite

Мислите ли,че китарата ви е "жива" ?!?  

147 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

Незнам дали е жива ама вярвам че има дух в себе си и един вид скрита енергия.Мисля ,че колкото повече свириш и и се доверяваш и се мъчиш и полагаш усилия тя споделя част от силата,енергията си и я влива в тебе . И също така ако някой друг ти свири с китара и краде от енергията за себе си.СМейте се ама секи си има собствено разбиране :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хммм, склонен съм да се съглася с горното, но не съвсем. Китарите ми не са живи. Те са просто инструменти, които използвам, но въпреки това всяка си е различна и си е своя царица :unsure: А за отношенията има и друго:

 

Ако не свириш един ден - разбираш само ти.

Ако не свириш три дни - разбират и колегите ти.

Ако не свириш цяла седмица - разбират всички.

 

 

Поздрави,

 

Петър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, по-претенциозно лигава тема трудно може да се сътвори. Не мога да повярвам какво са способни да напишат някои мъже. Иначе по темата - не, китарите на са живи и колкото и да ви се иска си звучат, според възможностите си и тези на свирача. Колкото и да се превземате, това е най-обикновен музикален инструмент. Държа обаче да разбера на кои песни или изобщо музикални произведения ревете и,също така, рязали ли сте си някога вените на Nightwish? Ако да - колко пъти и на кои песни ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ли...?!Гласувах с "Да" пък квото това , аз имам специално отношение към китарите си , а дали те имат някво отношение към мен , може само да се гадае... :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа обаче да разбера рязали ли сте си някога вените на Nightwish?

 

 

Тук позна - ако ме заключиш в празна стая, пуснеш Найтуиш и ми дадеш нож....Мисля, че няма да ми отнеме много време преди да видя най-удачната развръзка на ситуацията :hysterical: :hysterical: :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се брои, трябвало е да я свършиш тази работа до сега, в моята анкета нямаш право на глас повече. А, пак по темата - моята китара се казва Димитричка, и има разкошна душевност,на галено я наричам коте-пате. Когато направя силно вибрато, тя сякаш плаче и аз не издържам и заридавам с нея. Не съм я отворил първи аз, но тя е смисълът на живота ми и, ако евентуално и се случи нещо лошо, аз се самонаранявам от чиста солидарност, сигурен съм, че и вие го правите. Преди седмица й се надраска лака и за да я утеша, тъй като тя е жива, аз отрязах преградата между ноздрите си. Ако някога Димитричка ме изостави, аз ще отстраня някой от своите крайници или ще наруша общата си хомеостаза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам нова хипотеза за самоубийството на Кърт Кобейн! Изведнъж е осъзнал, че китарите всъщност са живи и разумни същества, а той, бидейки строшил толкова много на сцената, е масов убиец, и не е издържал на угризенията ...

 

А представяте ли си какъв морален казус ще възникне за барабанистите, ако и барабаните са живи - толкова много бой, толкова насилие ...

 

Наздраве! :hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... жива е , жива е ... мама и мръсна ... даже на два пъти я хващам да пръцка .. зависи кво е яла де :hysterical: :hysterical: :hysterical: .... и после два часа фунти на прегорял лак и кабели .... не я е срам шъ знаиш ... и после като питам кой пръдна все към баса сочи - нали бил с по дебел аспух :hysterical::):hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен китарата е като меча на самурая!

Всяка една поема част от душата на собственика!

 

И за разлика от някои дами

те разбира повече!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре се базикате с хората ,които възприемат нещата по-малко по различен начин.Понякога това че вярваш в нещо помага дори и шанса то да не е вярно или да не съществува да е по голям

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

темата е много стара но искам да взема участие:

 

опитвал сам да свиря , на какви ли не инструменти.

единствено с китарата усещам двупосочно движение на чувства. аз я обичам нея и тя обича мен.даже когато приятелката ми я пипа си поревнувам и не ми мигва окото докато не я остави .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.