Jump to content
Българският форум за музиканти

Втори живот за инструменталните кабели


Recommended Posts

фарнел + комет - аз оттам си поръчвам нойтрици. Но съм забелязъл, че има и добри проел жакове, запояват се лесно, явно е на каквото попаднем. Относно държаливостта - нямам оплаквания и към двата вида, чупил съм пласмаска на нойтрик - един път и попаднах на дефектен ъглов жак на проел - един път. Това от 30-40 жака мисля че е добре :whistle:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. Басиста да почерпи бира той си знае ......

 

Е, ще черпим, няма да се отървеш...

Благодарско, че ме отмени от труда да го правя с китайски поялник и тинол със съмнителни качества (какво да се направи, магазина е до нас, ама все не остава време да се разходя и да се оборудвам както му е реда с тия полезни нещица).

Станали са идеално, утре вечер ще правим А/Б тест с твоите стокови кабелчета (каквито бяха моите), да видим разликата в сигнала като качество. Има ли я тази работа, или всичко е плод на бренд слейвинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, определено с Проел ситуацията май е на партида. Миналата година в бачкането ни трябваха над 200 жака, взехме квот имаше в наличност в Динакорд - половината бяха Canare, другата половина Proel. Canare-тата не фащаха припой, ама грам. Proel-ите се лепяха като мухи на мед. В тоя свят на ментета, аз вече се чудя дали да вярвам на марка вече. :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В тоя свят на ментета, аз вече се чудя дали да вярвам на марка вече. :thumbdown:

 

Има нещо такова..

Подочух, чеса пуснали и ментаци нойтрик. Ебаси мамата. На къде отива света.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то има и ментаци болтове по опашките на самолетите - бяха намерили такива и целата индустрия беше в шаш и паника...

 

Та ментаци жакове за кабели няма да има... :thumbdown:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работил съм с такива жакове, те не хващат калай или се получава студена спойка, но аз ги запоявам с киселина.

Леко се намазва мястото на спойката и трябва да се внимава защото киселината е проводима

и се получава бръм.

Има и такива жакове които след като ги запоиш се разбиват от вътре и почват да прекъсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
аз ги запоявам с киселина.

Леко се намазва мястото на спойката

 

За Бога - никога с киселина!!!

 

Оставо киселината за калайджийте и едновремешните медни тигани за огнище :punk_guitar:

 

Киселината разяжда метала - тя остава активна и след тва - истинските ел компоненти си имат покритие за добро калайдисване - тва че при някой то не изпълнява функцията си говори зле за производителя.

 

 

п.с. Нойтрик се продават в херметични пликчета за да не се окисляват!

Редактирано от metalhammer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам хората, които се оплакаха от счупени пластмаси по нойтриците - колеги, запознати ли сте с този документ и най вече с подточка D и пояснението Attention? В документацията на по-евтините C серии не е показано така, но важи и за тях. Интресно ми е дали вашите бройки не са поддали поради неправилна експлоатация, защото съм виждал хора, които вместо да отчупят парчето от bushing-a просто не завиват капачката докрай и по този начин един вид "запазват" жака, за да могат евентуално да го ползват и с по-тънки кабели в бъдеще. А ако някой хем не го е махнал това парче, хем е решил да завива докрай нищо чудно да е изпращяла пластмасата. Аз моите и като махна парченцето пластмаса пак трудно ги завивам докрай. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали няма да се брои за реклама, ама според мен е идеално за темата:

ей тия пичове имат такива жакове, за разлика от Динакорд, които се обявяват за вносител, и нямат нищо!

http://eshop.bg-audio.com/index.php?option...6&Itemid=38

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малък ъпдейт - сега поръчах от малко по-скъпата серия на нойтрик 4 прави и 4 ъглови: 7.36 лева са ъгловите, а правите 6.82. Гледах на switchcraft - двойно по-скъпи от нойтрик, но отзад са с метални фитинги, не пласмасови. Явно нойтрик са евтиното копие на switchcraft, a proel ефтиното копие на нойтрик... Утре други ден може да пусна някоко снимки на сигнален и силов (амп към колона) кабели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.