Jump to content
Българският форум за музиканти

2 текста, които може би няма да ви харесат


LOE

Recommended Posts

От двата текста единия ми хареса повече и той е "Bulgaria". Не разбрах, втория "Greed"ли се казва или "In The End"?

 

Малко остана и двата да не ми харесат но последните два реда на "Bulgaria" ми промениха менеието. Наистина нищо ново, дъвкани теми са, не знам дали са възпаявани обаче, така че един вид пак става оригинално. Може и на мен да ми убягва , но единствено в последните два реда има послание след дългото мрачно описание на скапаното положение(Дори не забелязах някаква позиция на групата/автора по въпроса до последните два реда- през останалото време -пасивен разказвач).

 

Greed- звучи ми като есе на тема "Що е то алчност и какви са последствията от нея". Ако не бяха отделните стихове на нов ред , щеше и да изглежда като есе.

 

Може би и стила на музиката да налага този леко делови начин на изказване и умишлено да се пазиш от емоционалност.

При всички положения е по-добре отколкото да се възпяват канибали и кървави истории подходящи за 12-15 годишни.

 

Коментирам ги като текстове и си давам сметка че комбинирани с изразните средства на музиката могат да бъдат по въздействащи.

 

Виждам че си достатъчно самоуверен в това което правиш и не ти е нужно нечие одобение или критика, но тогава излиза че излагайки творчеството си тук само търсиш място за публикация.

Позволих си да си кажа к'во мисля защото така или иначе ги прочетох. Не разбирам от текстописане , нямам никакъв опит- спокойно може да ме обявиш за недостоен критик ако искаш.

Редактирано от ultramega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай да чуем с музика как е... така са доста дълги текстове и примерно аз се отегчавам да ги чета без музиката....

И малко по-спокойно :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А проблема ти не е че казваш какво мислиш, а както вече казах, че критикуваш неща, до които не си достигнал и няма как да разбираш на този етап от творческото си развитие. Как може да критикуваш това, което не разбираш? Попиши 10 години (казваш, че до сега не си) и като стигнеш до момента, в който усетиш ограничението, налагано от еталоните и подходиш по индивидуален за теб начин - тогава ще си говорим пак :greenangel: И все пак да не забравяме, че тези еталони не са сътворени заедно със земята, тва са неща, налагани от културата и променящи се с времето, преди 100 години музиката е имала съвсем друга структура, преди 200 също. Всичко се променя и нищо не е вечно и окончателно. И в никакъв случай нещата не трябва да се правят така, както са се правили винаги...............

 

Ако ще трябва по горния начин да обясняваш на публиката защо изкуството ти е велико и неповторимо и защо тя е проста и недорасла да разбере твоето дълбокомислие, язък ти за 10-годишния творчески опит.

 

ПС: Нищо лично, просто се зачетох в темата и ми стана смешно това, как едва ли не обиждаш хората, защото не ти харесват текстовете. Честно казано, аз предпочитам "балъшки" текстове като примерно "Телефонна любов", каквито съм сигурен, че никога не си могъл да пишеш, пък нека съм прост, елементарен и неразбиращ английски и въпросите на световната конспирация.

 

Иначе не мога да отрека, че има идея в текстовете ти и биха се кльопнали добре, ако все пак успееш да си намериш някакъв пазар навън. На мен ми звучат малко или много речетативно, в по-голяма степен отколкото песенно, а и предполагам това им е бил замисълът. Естествено, в БГ няма да си намериш много почитатели с подобни текстове, особено пък на английски.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eвтиме, ти си един от хората, които слагат мерудия навсякъде, без да са показали и грам творчество, и е доста иронично точно ти да пишеш по темата :icon_shithappens:

 

Не съм обяснявал нищо от това което си написал, така че спри да си измисляш глупости и да ги слагаш в моята уста ;)

 

На мнение съм, че подобен стил на писане не е това, което хората очакват, малко или много е нещо ново и продукт на развитие, а хората имат тенденцията да приемат лошо нещата, които са нови и се разминават с техните разбирания, това, което обясних на Васил беше, че е тъпо да критикуваш това което не разбираш, и че няма как да разбираш това, до което не си достигнал сам.

 

Ако съм искал да пиша текстове, които да се харесват на народа, щях да пиша по клиширани, малоумни и плоски теми като любов, секс, пари, коли, жени, наркотици.

 

Няма световна конспирация, има само тъпи и малодушни хора.

 

А е писано на Английски по 2 причини - първата е, че определено го имам за по-добрия език що се отнася до изразяване в музикална форма, и после групата ни за последната година и половина има над 150000 прослушвания само в myspace (другите сайтове не ги броя) и около 75% от тези прослушвания не са от България

 

ultramega - целта никога не е била да пробутвам своята позиция, именно за това предпочитам да пиша от гледната точка на страничен наблюдател и просто да изтъкна нещата които виждам, най-вече защото много хора ги игнорират както вече казах

 

liquid_death - скоро

 

Ледник - чак ми стана неудобно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно си баба знае и това си бае. Щом всички са ти криви, приятно писане на текстове....

НЕ отричам, че не са лоши, но да се имаш за по-интелигентен, информиран или начетен от хора, които не познаваш е нелепо. Колкото до творчеството - аз говоря от позиция на човек от публиката. Изкуството е друга бира, а аз за текстописец не се имам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.