Jump to content
Българският форум за музиканти

Рахманинов и Стайнов


Rudess_90

Recommended Posts

Здравейте,

 

Тук свиря аз на един фестивал и реших да си пусна видео записите от изпълнението ми....

Рахманинов - Прелюд Cis moll

Петко Стайнов - Ръченица

(преработката е на Виктор Чучков)

 

Споделете мението си.... :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво !!! Рахманинов много ми хареса .

Преди доста време го свиреше моя приятелка - пианист.

Много добре си се справил,звучи обединено и динамически ярко.Радвам се,че има кадърни пианисти и от младото поколение...

Успехи !!! :cheers2:

 

П.П.За този етюд ли беше ,че началото трябва да наподобява камбанен звън ???

Редактирано от galingit
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво -

 

Добре избрани, подготвени и отлично изпълнени пиеси.

 

Желая ти големи успехи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасно!!

Великолепна ръченица - усвоена, изградена и много завладяващо изпълнена!

А този прелюд много го обичам. И аз имах една съученичка в гимназията, която беше луда на тема Рахманинов и веднъж седна у нас, и като блъсна пианото с тоз прелюд, имах усещането, че темелите на блока се разкъртват. (За жалост в залата, където свириш, има ехтене, и октавите в началото звучат малко "омазано".)

 

Но и в по-големшки зали съм слушала разни имена с буквички и точки пред фамилиите да свирят далеч по-непретенциозни произведения, които излизат от ръцете им като "преди малко разчетени". А ти свириш като от себе си - това е много труд и той е дал достоен резултат. Поздравления!

Пожелавам си да те чуя на в голяма зала, на роял, с хубаво озвучаване.

Публикувай, като свириш някъде. С удоволствие ще те посетим!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За мен това е най-добрия пианист, когото имам честта дори да познавам :slap: Ванка, поклон :thumbdown: Другото съм ти го казвал вече :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Сега вече знам защо си падаш по Рудес - много си виртуозен! :) Ръченицата на Стайнов ми е любимо нещо, даже имам и една моя импресия, базирана на нея. Иначе по мое мнение неравноделни парчета не трябва да се свирят чак толкова рубато, защото се губи усещането за метрума от 7/8 и на доста места изтървавах ритъма ти, пък нали все пак е ръченица, би трябвало да можеш да го танцуваш. Но аз не съм педагог по музика, може би пък така да трябва да се свири, сега да не ми се вържеш нещо :music336: Наистина свириш много добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Сега вече знам защо си падаш по Рудес - много си виртуозен! :) Ръченицата на Стайнов ми е любимо нещо, даже имам и една моя импресия, базирана на нея. Иначе по мое мнение неравноделни парчета не трябва да се свирят чак толкова рубато, защото се губи усещането за метрума от 7/8 и на доста места изтървавах ритъма ти, пък нали все пак е ръченица, би трябвало да можеш да го танцуваш. Но аз не съм педагог по музика, може би пък така да трябва да се свири, сега да не ми се вържеш нещо :) Наистина свириш много добре!

 

Ами отностно ритъма, ми то така си е написано.... в смисъл самият човек Виктор Чучков (който не познавам лично, ся да не ме нападнете за изказването ми) е малко отвеян, ама разбираемо.... и е писал и се е олял.... и ритъмът се губи на места щото просто неможе да се изсвири с правилният ритъм... ако имаш желание мога да ти пратя да видиш нотите... :D;) ;) :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Браво! Абсолютно перфектни изпълнения! Просто си се слял с инструмента. Не се срещат често такива пианисти! Ако свириш на живо някъде в София с удоволствие ще дойда! Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.