Jump to content
Българският форум за музиканти

Смяна на струни


NitroBGA

Recommended Posts

Хора, много бързам и и ще прескоча церемониалностите. Как се сменя струна с флойдроуз, в петък имам репетиция, имам си една струнка тук и ще я сложа докато си купя нови, което пък трябва да стане до един два дена, че да мога до другата събота и неделя да съм приключил със записите, моля Ви, помощ !!!! Кажете какво е различното от нормалните струни?

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми до колкото знам различното е, че ако махнеш всички струни ще ти се разстрои флойд роуза

ама ако сменяш една по една мисля че всичко ще е както трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall: :evil: :wow: Не мога да махна остатъците от мостчето !!!!!! как се маха, Washburn N2 има едни врътки отзад, под фината настройка, но засга не успях да ги врътна !!! помощ :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall:  :evil:  :wow: Не мога да махна остатъците от мостчето !!!!!! как се маха, Washburn N2 има едни врътки отзад, под фината настройка, но засга не успях да ги врътна !!! помощ  :greenball:

Взимаш т.нар. шестограм 3 мм (трябва да е дошъл с гитарата), бучваш в дупката на тези врътки под финната настройка, като преди това си отключил заключването при главата пак с този шестограм (демек развъртял си винтчето с шестоъгълната дупка) и си отпуснал малко струната с ключа, за да не те лепне по челото. Издърпваш струната.

Взимаш новата струна, с клещи режеш топчето на върха малко преди намотките, пъхаш тази част там откъдето си извадил старата струна, завиваш с шестограма джаджата, след това натягаш струната и настройваш. Дърпаш 5-6 пъти струнатата над 12-то прагче да се отпусне отново и пак настройваш. Затягаш заключването при главата на грифа и си в бизнеса.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:wall:  :evil:  :wow: Не мога да махна остатъците от мостчето !!!!!! как се маха, Washburn N2 има едни врътки отзад, под фината настройка, но засга не успях да ги врътна !!! помощ  :)

Взимаш т.нар. шестограм 3 мм (трябва да е дошъл с гитарата), бучваш в дупката на тези врътки под финната настройка, като преди това си отключил заключването при главата пак с този шестограм (демек развъртял си винтчето с шестоъгълната дупка) и си отпуснал малко струната с ключа, за да не те лепне по челото. Издърпваш струната.

Взимаш новата струна, с клещи режеш топчето на върха малко преди намотките, пъхаш тази част там откъдето си извадил старата струна, завиваш с шестограма джаджата, след това натягаш струната и настройваш. Дърпаш 5-6 пъти струнатата над 12-то прагче да се отпусне отново и пак настройваш. Затягаш заключването при главата на грифа и си в бизнеса.

"Short,sweet and to the point!" както обичаше да казва една моя професорка.Браво,сънчо,идеално обяснение :) !

 

 

Владо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тип оф Д дей!

Ако искаш да махнеш всички струни - сложи нещо да подпира флойда - примерно аз използвам капачка от 10 литрова бутилка и я поставям в издълбаната част на тялото на китарата (там дето потъва флойад, коагто опъваш струните).

Използвам го когато чистя китарата - вече при всяко сменяне на струни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш и да не режеш струните,просто ги слагаш на обратно,с топчето към ключовете,друго нямам какво да добавя :ph34r:

Тогава май пак ще му се наложи да ги реже. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш и да не режеш струните,просто ги слагаш на обратно,с топчето към ключовете,друго нямам какво да добавя :P

Тогава май пак ще му се наложи да ги реже. :no:

ами тва го краднах от една снимка на Стив Вай :blink: Обяснявам за тези които не са ме разбрали- Първо прекарваш струната през дупката на ключа като оставиш 10-тина сантиметра от струната да си стърчи нагоре ( доста модерно за 90-те години сред метълските китаристи) и почваш да навиваш като я застъпваш за да не се развие.Ако пак съм не разбран :ph34r: ще кача и снимки за да е по нагледно :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш и да не режеш струните,просто ги слагаш на обратно,с топчето към ключовете,друго нямам какво да добавя :ph34r:

Тогава май пак ще му се наложи да ги реже. :P

ами тва го краднах от една снимка на Стив Вай :no: Обяснявам за тези които не са ме разбрали- Първо прекарваш струната през дупката на ключа като оставиш 10-тина сантиметра от струната да си стърчи нагоре ( доста модерно за 90-те години сред метълските китаристи) и почваш да навиваш като я застъпваш за да не се развие.Ако пак съм не разбран :blink: ще кача и снимки за да е по нагледно :P

Аха. ОК. Схванах! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим, не ме кефи идеята за топчета на главта, все едно да си кача обувките на ушите .... ма що не.... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично откакто свиря с флойд роуз винаги съм си слагал струните с топчетата на ключовете, само че не ги оставям да стърчат. По едно време даже стърчащите части си ги навивах на 3-сантиметрови кръгчета до ключовете и беше много фешън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.