Jump to content
Българският форум за музиканти

Ibanez Js100 Joe Satriani


kolio_k

Recommended Posts

Колко, според вас е редно да плати човек за такава китара, секънд хенд, в добро състояние (90 % от чисто нова). Имам предложение да взема една такава, но цената не е окончателно ясна. А аз винаги си търся евтина китара с флойд, за всеки случай (обикновенно не ползвам, но макар и рядко ,ми трябва, така че не съм склонен да скачам на нещо, наистина скъпо), свирил съм няколко пъти на такава, но не си спомням много точно за какво ставаше въпрос, беше отдавна , в синдикалния дом в Пловдив, а и аз не разбирам много-много от такива китари :punk_guitar:

 

Благодаря предварително за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си струва човек.

 

На мене ми изпадна една такава за 350 евро - това вече е оферта. Но повече от 800 лева не си заслужава. флойда не е хубав, адаптерите не са нищо особено, дори грифа няма нищо общо със сатрианския на по-новите модели. Притежавам JS1000 и вече това е брутално яка китара. но 100чката, която нова е към 1600 лева в бг и към 800 евро в Германия поне, въобще не си ги заслужава. 400 може, макар че на мен лично моят Jackson DX10D, който нов е толкова ми харесва пъти повече. Свирил съм на 2 стотачки и съм чел стотици мнения на притежатели, защото я мислех, като по-евтино решение. Флойда не струва...

Ако ще даваш 1000плюс си мисля, че има много по-добри решения в този ценови клас на китари на старо и дори на ново.

 

Лично мнение :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите колеги :D . Ще видя днес как е хавата. Малко се съмнявам, че ще успея да я взема за 300 евро чак, нова май е около 800, но ще я пробвам обстойно и ако и искат повече от 350-400 ще я пропусна :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Имам такава китара и мисля да я продавам за около 450 евра (щото е с Fred и Air Norton като адаптери). Ако е със сток адаптерите и аз си мисля че 350-400 EUR е добра цена.

 

Поздрави, дидо

 

П.П. Ако пък те заинтересува моята и имаш минаване насам си добре дошъл да пробваш :band1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много за инфото, май ще ми е далеч да намина да погледна твоята :band1:

 

Иначе какви са ти впечатленията от китарата, най вече какви са и лошите страни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ми е да дам обективен отговор - моята си седи прибрана от доста време. Определено не е моя тип ...

 

Последно я сравнявах с един десетгодишен японски Ibanez RG - има малко по-малко сила и състейн, но тембъра и ми хареса повече (РГ винаги ми е звучало прекалено "метално").

 

Сток адаптерите не ме кефят (ама хич). Тук не съм сигурен дали е само въпрос на лично мнение - май всичко живо си ги сменя с нещо по-читаво.

 

За флойда аз нямам критики обаче не го и ползвам много. Доколкото загрях има много различни модели тремоло по тези китари (Ibanez са ги сменяли през годините). Моя специално май е Edge Pro 2, изглежда има и с по-кофти варианти.

 

Това което определено ме кефи е грифа. Направо като стратокастерски гриф го докарва :thumbs_up:

 

Поздрави, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.