Jump to content
Българският форум за музиканти

Направа на стилове за Roland ЕМ25 на компютър


rettere

Recommended Posts

С две думи търся програма с която се правят стилове за ЕМ 25.Да се записват на дискета и .....после в свирката.

Има ли такова нещо и къде да търся,Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Интересувам се от програма, с която да мога да променям даден инструмент в готов стил за Роланд, например пияно с бас китара. Styleworks само премахва инструмент, но ме може да го заменя. Някой има ли идея как става това?

Редактирано от bialk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може,може цъкваш на стил-едитор,после на които инструмент искаш и ти се появява същия инструмент-името му де-в ляво горе на бял фон с черни букви .цъкваш там и ти се отваря списък с възможните инструменти избираш и си готов.можеш още да сменяш октави квантиране и другите.за по-лесно пробвай с цъкване на квадратчето "линк"за обща промяна ...айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Но успях да се справя по друг начин. Клавирът ми е Roland VA-3, редактирах инструментите от стила с вградения в него Style Editоr.

 

Сега се интересувам от друго. Имам и едно Casio CZ, което има много яки звуци, но няма ефекти като Reverb, Chorus и др. Мисълта ми е ако взема MIDI кабел и го закача за Роланда дали ще мога да ползвам ефектите от Роланда към звуците от Касиото? Само един кабел ли ще ми трябва за да тегля звуци от Касиото или два?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съдейки по това че по миди кабела тече цифрова информация, си мисля че ще се постигне ефект, при който роланда ще си свири с неговите бленди, командван от касиото и реално няма да се чува истинския звук на CZ-ката. Имам една стара ямахичка psr 320, която директно вкарвам във входа за микрофон на основния ми клавир Yamaha psr 2000, който е включен на режим инструмент и реално разполагам с целия ефект процесор на клавира и си правя каквото искам със звуците. По този начин и китара като в ключа си слагам дисторжън, оувърдрайв и т.н. Нямам идея обаче дали VA-3 има такъв аналогов вход за микрофони и инструменти и дали тази схема е приложима в случая :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VA3 има аналогов аудио вход - чинчове. Вкарвал съм през него аудио сигнала от Касиото. За съжаление ефектите не са приложими по този начин. Значи остава варианта със закупуване на отделен пулт с вграден ефект.

 

VA3_back_1000.jpg

Редактирано от bialk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с настройки на сентезатора,да не би да не си в такъв режим -знам ли?

За какво му е тогава този аналогов вход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.