Jump to content
Българският форум за музиканти

ремонт на Puldin


Recommended Posts

значи имам един Puldin, който дядо ми ми го е подарил като съм се родил имал е надежи за мен човека :) Е аз започнах да свиря миналата година и последните 16 години тая китара е стояла в килера под един куп буклуци смених и ключета, защото реших, че трябва да си сложа метални на мястото на найлоновите и в последствие си купих нови найлонови

Значи от това стоене в шкафа лака се е надраскал на места даже и боята е обелена на гърба се се образували пукнатини та въпроса ми е може ли да сваля лака и боята и да китосам китарата, за да залича пукнатините в смисъл това ще се отрази ли по някакъв начин на звука на китарата :) и евентуално какъв кит мога да позлвам ;)

 

:thx::beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се чини, че става въпрос за кухарка от написаното за ключовете. Ако става въпрос за кухарка свалянето на лак, лакирането на ново китване всичко променя акустиката. Въпроса вече е с какъв лак ще лакираш, колко големи са пукнатините/вдлъмнатините и как и с какво ще ги запълниш...

Редактирано от Fender_str
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За електрическа китара ли говориш?

 

за кухарка говоря :)

иначе една от пукнатините е големичка като дължина е около една педя (21-2см) не е много дълбока, но се вижда , че е цепнато самото дърво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ремонт на акустични инструменти не е хубаво да се споменава думичката":китосвам"... Леко е табу... Виж може да я закърпиш с други вещества. Дай снимка от няколко ъгъла и ще те светнем как можеш да постъпиш в този случай, но кита го забрави просто :punk_guitar:

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се чини, че става въпрос за кухарка от написаното за ключовете. Ако става въпрос за кухарка свалянето на лак, лакирането на ново китване всичко променя акустиката. Въпроса вече е с какъв лак ще лакираш, колко големи са пукнатините/вдлъмнатините и как и с какво ще ги запълниш...

 

...и до колко си струва цялата врътня, след като един Стаг за 160 кинта звучи по-добре...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно явно китарата има емоционална стойност :) Иначе не не си струва :D

да така е :thumbdown: и знам че за около 150 лева мога да си купа друга но..ценна ми е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно щото ти е ценна дай снимки на повредите, за да ти дадем акъл кое с какво да поправяш...

 

Поздрави,

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.