Jump to content
Българският форум за музиканти

Buzz Feiten System Tuning


pe6o___

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам дали някой знае какво представлява тази система ( бъз феитън ) и ако е така да обясни благодаря предварително :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Пич, аз предлагам направо при Арменския Поп да пращаме хората, като искат да питат нещо :thumbs_up:

 

А по темата - ей тук ми се струва горе - долу човешки описано, на сайта им също има инфо.

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ както и

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...;hl=buzz+fieten

 

както и

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...;hl=buzz+fieten

 

 

както и още 20тина теми които излязоха.

Знаеш ли какво направих? Както ти четях поста се протегнах с мишката до горе вдясно, натиснах с левия бутон на Search и написах buzz fieten. И скролнах надолу

Излязоха точно тия...

 

дискусия има, можеш да се образоваш ако искаш. По-малко действия отколкото трябват да напишеш заглавието на темата (в нея има и System)

 

 

 

успех

 

:thumbs_up:

 

П.с. аа, в един пост на админа го имаше мейла за оплаквания - priest@church.armenia или нещо такова ;)

 

 

едит: ето го поста http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=17241 ;)

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):hysterical::hysterical:

 

Каква я мислех, каква стана - верно имало форумен Арменски Поп. :lol:

 

Колкото до другото - търсачката е безумно счупена, не знам дали зависи от браузера. :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не, не зависи. ограничава, наистина страшно много, но ако знаеш какво търсиш, винаги излиза. Ако не - можеш да се изхитриш ползвайки гугъл, филтрирайки само форума и ще ти покаже темите, с по-малко от три букви (DFH, TU-2, NS-2, CS-100, JS 1000) някакви такива...

 

ето за точна спрака тук - http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=25751

 

целта не е да "няма теми" или не знам си кво си. Хората нека си пускат. Въпроса е, да се научи човек, да не търси винаги нещо директно смелено. Виж - всичките постове по темата са линкове. Т.е. никой в тази тема не каза нищо смислено - само дадоха линкове. Всеки който има форум, има и гугъл, яху и ютюб (най-простите) и за някои неща е много по-бързо, удобно и смислено, просто е така да пробваш и да го напишеш и да видиш какво излиза...

 

Нямам нищо против автора, нито искам да се заяждам. Просто искам, да обърна внимание на тези факти.

 

Айде, че много се отплеснах само в офтопик :hysterical:

 

P.s. недостатъка на многото теми е, че информацията е разпръсната. Затова ако се пише във вече съществуващите при сърч няма да излизат 20 теми с по 3 поста в тях и ще е по-лесно за всички (особено за тези, които ги мързи да търсят и да се ровят! :))

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом те интересуват подобни системи, мисля, че си струва да потърсиш в гугъл и "Earvana" - според мен система, която е дори по-добра по някои неща - позволява преместване на нъта с едни винтчета(мисля, че поне моделите за страт), освен това не изисква специално настройване на китарата, а я прави "равно темперована".

 

Иначе аз правя китарите "равно темперовани" като копая в нъта - така над 1-во прагче, едни струни са една идея по-ниско, отколкото други. Този метод работи чудесно, обаче лошото е, че върши работа само за определена дебелина струни и определен строй. При смяна на едно от двете е много вероятно да се наложи смяна на нъта. Затова правя така китарите на хора, които изрично заявяват, че свирят само с дадени струни в даден строй и разбира се са съгласни да им вкопая малко струните в нъта.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.